Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

7 nejlepších destinací pro dovolenou

Dovolená u moře je pro většinu z nás splněný sen. Na pár dnů opustíme všechny strasti a starosti a jedeme si užívat zaslouženého klidu a odpočinku. Je úplně jedno, jestli se vydáte k moři Rudému, Středozemnímu anebo zatoužíte cestovat ještě dál. Pokud ještě stále nevíte, kam na dovolenou, připravili jsme pro vás malý žebříček sedmi nejlepších destinací, které hrají prim v roce 2019.

Řecko 🇬🇷: Ostrovní ráj, historie a pláže jako z Karibiku

Oia vesnice na Santorini
Oia – nejznámější vesnice na Santorini

Řecko je kolébkou evropské civilizace. O tom nemůžeme vést spory. Bohatá nabídka historických památek, úžasná architektura, ale především nádherně čisté moře, překrásné pláže vhodné pro rodiny i děti a výtečná řecká kuchyně – to je to, co nás na Řecku nejvíce láká.

Kam v Řecku zamířit?

Mezi nejvyhledávanější řecké lokality patří nejen pevnina, která je doslova protkána řadou historických památek, ale především řecké ostrovy. Za zmínku jistě stojí ostrov Kréta, který je vůbec tím nejjižněji položeným řeckým ostrovem. Díky své rozloze, která činí 8 336 km², je Kréta největším řeckým ostrovem a pátým největším ve Středozemním moři. Mezi nejoblíbenější krétská letoviska patří Heraklion, Chania, Rethymnon a Lassithi.

Neméně oblíbený je i ostrov Korfu. Jeden z nejseverněji položených ostrovů je doslova protkán čarokrásnou faunou a florou. Díky vysokým srážkám se mu přezdívá „Smaragd Řecka“. Ostrov je nesmírně zelený. Nejkrásnější letoviska najdete na severovýchodě a severozápadě (např. oblast Kassiopi, Liapades, Paleokastritsa). Pro rodiny a dětmi jsou uzpůsobeny spíše písčité pláže na jihu. Milovníci nikdy nekončících party pak jistě potěší letovisko Kavos na úplném jihu ostrova.

Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů je také Lefkada. Ostrov najdeme v souostroví Jónských ostrovů a jeho rozloha činí 356 km². Rozhodně tak nepatří mezi bůhvíjaké velikány. Co je však na ostrově zajímavé, je délka zdejších pláží. Ty zabírají neuvěřitelných 117 kilometrů. Mezi nejoblíbenější letoviska patří nepochybně malebná vesnička Agios Nikitas, rušnější Vassiliki a Nidri. Na ostrově najdete několik pláží, které se dokonce umístily mezi nejkrásnějšími plážemi světa (Porto Katsiki, Milos, Egremni).

Nádhernou florou oplývá také ostrov Zakynthos. Když se řekne Zakynthos, většina cestovatelů si vybaví nesmrtelnou pláž Navagio s vrakem pašerácké lodi. Ovšem nejen Navagio, ale také další kilometry přenádherných pláží dělají z tohoto ostrova významný turistický cíl. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Argassi, Porto Koukla, Volimes, Tragaki nebo Agios Sostis. Ostrov je známý také díky ohroženému druhu želvy caretta-caretta, který sem připlová klást vejce. Zakynthos je mnohými cestovateli řazen mezi nejkrásnější místa na světě.

Pláž Navagio s vrakem lodi na Zakynthosu
Pláž Navagio s vrakem lodi na Zakynthosu

Dáváte-li přednost divoké a nespoutané přírodě, vydejte se na Kefalonii. Kefalonie je místem kontrastů. Na jedné straně naleznete překrásné pláže s vodou tak tyrkysovou, až z ní oči přechází, na straně druhé pláže rudozlaté, které vypadají jako z pohádkové říše. Je jen na vás, kterému z míst dáte přednost.

TIP: Vybíráte dovolenou u cestovní agentury? Podívejte se na srovnání nejlepší cestovní agentury.

Největší řecká lákadla

 • Nespočet ubytovacích možností o různých kategoriích
 • přenádherné pláže a bohatá flóra
 • Cenová dostupnost
 • Historické památky a bohatá architektura
 • Výtečná kuchyně

Aktuální ceny jídla v Řecku

Jídlo ve fastfoodu (bageta, gyros) 2-3 € (cca 50-75 Kč)
Snídaně v taverně či restauraci 2-4 € (cca 50-100 Kč)
Oběd v taverně či restauraci 7-15 € (cca 175 – 375 Kč)
Čerstvé ryby a mořské plody 10-25 € (cca 250 – 625 Kč)
1 litr mléka v supermarketu 1,25 € (cca 31 Kč)
bochník chleba v supermarketu 2 € (cca 50 Kč)
0,5 litru místního piva 1,25 € (cca 31 Kč)

Proč Řecko milujeme: Na pevninu i některé ostrovy je možno cestovat automobilem. Hned na první pohled vás okouzlí zdejší pláže, které jsou vhodné pro velké i malé. Ceny last minute mohou spadnout pod 5 000 Kč za týdenní pobyt.

Řecky slovník

Připravili jsme i pár základních frází, které se vám můžou v Řecku hodit.

Dobrý den Kaliméra
Dobrou noc Kalinichta
Děkuji Efcharistó
Ano/Ne Né/Óchi
Otevřeno Anichtó
Zavřeno Klistó
Pivo Bíra

Počasí v Řecku

Athény ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Detailní počasí na Krétě v Řecku

Další fotografie z Řecka

Výběr 3 nejkrásnějších pláží v Řecku

Skvělá dovolená v Řecku již od 4 990 Kč.

Turecko 🇹🇷 : Služby na vysoké úrovni, krásné pláže a bohatá příroda

Pláž v Turecku

Když se řekne Turecko, řada z nás si vybaví honosné hotely, luxusní apartmány a pláže jako s plakátu. Nutno podotknout, že veškeré tyhle představy se shodují se skutečností. Turecko je zemí nespočtu možností a nabízí tu pravou orientální atmosféru. Ať už zamíříte na sever anebo jih země, vždy se najde něco, co vás na místě upoutá a osloví. Když k tomu připočtete výtečné jídlo a nevtíravou pohostinnost místních, jen těžko budete hledat lepší dovolenkovou destinaci.

Kam v Turecku zamířit?

Většina turistů míří do milované Alanye, která je jedním z nejoblíbenějších letovisek Turecké riviéry. Alanyi najdete ve východní polovině Antalyjského zálivu, ve stínu pohoří Geyik Daglar. Na své si tady přijdou zejména milovníci historie a starobylých památek, stejně jako příznivci lenošení na zdejších plážích, které patří mezi ty nejkrásnější v celém Turecku.

Spousta turistů ale míří také do letoviska Side, které hned po turecké Alanyi tím nejvyhledávanějším letoviskem. Oblast, kterou omývá teplé Středozemní moře, přitahuje pozornost turistů nejen díky dlouhým plážím, ale atraktivita města je dána kombinací hned několika faktorů. Kromě zmíněných pláží jsou to poměrně zachovalé antické rozvaliny, včetně velkého amfiteátru, přítomnost přístavu, skvělá turistická vybavenost a dobrý výchozí bod pro výlety po jižním Turecku.

Když jsme zmínili Alanyi, nesmíme zapomenout ani na letovisko, které za Alanyi nesprávně zaměňujeme. Jde o Antalyi – největší metropoli na celém jižním tureckém pobřeží. Pozornost turistů přitahují zdejší pláže, které se mohou pochlubit skvělou čistotou, přítomnost starého přístavu i místních vodopádů.

Za zmínku jistě stojí také turecký Kemer, který najdete v západní části Turecké riviéry. Dovolená v Kemeru je ideální pro turisty hledající menší, ale plně vybavená turistická střediska. V Kemeru jsou soustředěny dvě pláže, které jsou od sebe odděleny malým přístavem a poloostrůvkem. Za Kemerem se zvedá mohutné pohoří Tauru, které jistě ocení milovníci treku.

Zmínit musíme také letovisko Belek, které je proslulé dlouhými plážemi, na nichž se líhnou některé druhy mořských želv. Belek najdete na půli cesty z Antalye do letoviska Side. Jen mějte na paměti, že letovisko neleží přímo u moře, ale asi 500 metrů od něj.

Největší turecká lákadla:

 • Hotely na vysoké úrovni
 • Kvalitní služby
 • Cenová dostupnost
 • Dlouhá sezóna
 • Zajímavé destinace

Aktuální ceny jídla v Turecku

Jídlo v restauraci 38 TL (cca 150 Kč)
0,5 litru místního piva v obchodě 14 TL (cca 57 Kč)
Cappuccino či expresso 10 TL (cca 37 Kč)

Proč Turecko milujeme: Na Turecku zbožňujeme kombinaci antických památek, vyhlášených hotelů (některé z nich jsou dokonce adults only) a překrásných pláží.

Turecký slovník

Připravili jsme si pro vás pár základních frází, které se vám můžou v Turecku hodit.

Dobrý den Iyi Günler
Dobrou noc Iyi Geceler
Děkuji Tessekür Ederim
Ano/Ne Evet/Hayir
Otevřeno Acik
Zavřeno Kapali
Pivo Bira

Počasí v Turecku

Antalya TURECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Detailní počasí v Turecku

Výběr 3 nejkrásnějších pláží Turecka

Super dovolená v Turecku již od 6 980 Kč.

Itálie 🇮🇹: Výtečná kuchyně, nádherné památky a okouzlující příroda

Pantheon Itálie

Oblíbené dovolenkové letovisko Itálii najdeme na jihu Evropy, konkrétně tedy na Apeninském poloostrově. Země je omývána Jaderským, Jónským, Ligurským, Tyrhénským a Středozemním mořem. Pokud milujete členité pobřeží a rozmanité pláže s pískem i maličkými oblázky, pak si přijdete v Itálii na své. Vždyť celé italské pobřeží zaujímá neuvěřitelných 7600 kilometrů!

Kam v Itálii zamířit:

Pokud toužíte po týdnu anebo dvou sladkého nicnedělání a válení se na plážích, pak rozhodně zamiřte do malého regionu Kalábrie. Čekat vás tady bude klid, průzračné moře, jemný písek, stín borovic a opojná chuť sladkého dezertu tartufo, který má právě v Kalábrii svůj původ. Zdejší pláže patří do první dvacítky nejkrásnějších pláží světa.

Toužíte po klidu a nádherné přírodě? Pak se vydejte na ostrůvek Capri, který má jen dvacet kilometrů čtverečních. I to je jeden z důvodů, proč platí za jednu z nejexkluzivnějších destinací vůbec. Největším lákadlem je jistě Grotta Azzurra, Modrá jeskyně, místo, kam se světlo dostává jen skrze průduchy pod hladinou.

Za zmínku jistě stojí také Sicílie, jejíž největší bohatství se ukrývá v mořském pobřeží, v olivovníkových hájích a na plantážích pomerančovníků. Velkou předností Sicílie je poměrně dlouhé sezóně, která začíná v květnu a končí pozdě v říjnu.

Chcete si vychutnat ten pravý italský Karibik? Pak zamiřte do Sardinie. Voda je tady tak průzračná, že si v ničem nedá s barvou vody v Karibiku. Není divu, že je tahle lokalita s malými, ale živými letovisky a širokými plážemi nejvyhledávanějším místem na ostrově.

Ten pravý odpočinek a ničím nerušenou dovolenou si užijete na ostrově Ischia, který je součástí Neapolském zálivu. Stejně jako další ostrovy v něm je i Ischia vulkanického původu. Ostrov je hluboko pod zemí propojený i s Vesuvem a i díky tomu bohatý na termální jevy.

Největší italská lákadla:

 • Kratší vzdálenost
 • Možnost dopravit se sem po vlastní ose
 • Nízké ceny
 • Výtečná kuchyně
 • Překrásné pláže
 • Rozmanité pobřeží

Proč Itálii milujeme: Na Itálii jsme si nejvíce oblíbili její překrásné pláže, které představují neuvěřitelný kontrast. Ačkoli jsou některé z italských regionů opravdu chudé, nabízí jedinečnou přírodu a dovolenou snů.

Úžasná dovolená v Itálii již od 6 990 Kč.

Egypt 🇪🇬: Starobylé památky, skvělé podmínky pro potápění a nikdy nekončící sezóna

Pyramidy v Egyptě Když se řekne Egypt, většina z nás si jistojistě představí egyptské pyramidy – jeden ze starobylých sedmi divů světa. Když k tomu všemu ale připočtete luxusní hotelové resorty se službami na vysoké úrovni, přenádherné moře a zlatavé písčité pláže, bohatý podmořský život a typickou egyptskou pohodu, lepší dovolenkovou destinaci jen tak nenajdete. Tahle exotická dovolená vás navíc vyjde mimo hlavní sezónu na pár kaček.

Kam v Egyptě zamířit?

Drtivá většina turistů míří buďto do Hurghady anebo do Marsa Alam. Hurgahada (arabsky Al-Ghardaqah) je pravděpodobn tím nejznámějším a nejoblíbenějším egyptským letoviskem. Svou popularitu si Hurghada získala zejména díky svým zlatavým plážím, bohatým podmořským životem a luxusními hotely, ve kterých jsou poskytovány služby na vysoké úrovni. Oblast Hurghady je situována ve východní části Egypta a její pobřeží se táhne neuvěřitelných 90 km podél Rudého moře. Nedaleko Hurghady najdete i klidnější Safagu nebo zmíněný Sharm el Sheikh, který je ovšem vzdálený asi 100 kilometrů vzdušnou čarou.

Dalším neméně oblíbeným letoviskem je Marsa Alam. Toto letovisko je ideální pro návštěvníky, kteří netouží po obřích hotelových resortech a přeplněných plážích, ale dávají spíše přednost klidnějším lokalitám a menším rodinným hotýlkům. Marsa Alam je díky svému půvabu a stabilnímu počasí celoročně vyhledávanou lokalitou. Nabízí nejen skvělé podmínky pro potápění, ale také základny vodních sportů (např windsurfing, vodní lyže, parasailing) a je skvělým výchozím bodem pro výlety po okolí.

Hledáte-li Mekku potápěčů, pak vaší pozornosti rozhodně nesmí ujít letovisko  Sharm el Sheikh. Díky bohatým korálovým útesům patří Sharm el Sheikh mezi nejvyhledávanější egyptská letoviska. Letovisko se dělí na dvě části – konkrétně na staré město s tržištěm a přístavem na jihu a na luxusní turistické středisko Naama Bay situované cca 7 km směrem na sever.

Největší egyptská lákadla:

 • Luxusní hotelové resorty
 • All inclusive možnosti stravování
 • Cenově dostupná dovolená
 • Celoroční dovolená
 • Služby na vysoké úrovni
 • Přítomnost starobylých památek

Proč Egypt milujeme: Egypt je pro nás takovou blízkou exotikou. Nejvíce nás tady baví zdejší podmořský život, služby na vysoké úrovni, animační programy a možnost využití pro velké i malé.

Parádní dovolená v Egyptě již od 6 490 Kč.

Tunisko 🇹🇳: Památky, krásné pláže i skvělé ceny

Dovolená u moře 2019 vás rozhodně nemusí zruinovat. Pokud dáváte přednost písčitým plážím a Středozemnímu moři, můžete se vydat do Tuniska. Po necelých třech hodinách letu se ocitnete na jiném kontinentě, v místě s odlišnou tradicí, kulturou i náboženstvím. Zdejší hotely se vyznačují nesmírně přátelskou a rodinnou atmosférou a místní kuchyně si v ničem nezadá s kuchyní francouzskou. Kromě přenádherných pláží se můžete vydat na průzkum zdejších památek anebo dlouhé procházky přírodou.

Kam v Tunisku zamířit?

Jedním z nejoblíbenějších letovisek je nepochybně Hammamet, který patří mezi největší v celém Tunisku. Najdete ho na poloostrově Cap Bon. Svou dovolenou tady prý údajně tráví třetina všech návštěvníků. Hammamet láká na čisté pláže, teplé moře a kvalitní hotely se službami na vysoké úrovni, ale také na bujarý noční život, dostatek sportovního vyžití, akvaparky a možnosti provozování vodních sportů.

Dalším neméně oblíbeným letoviskem je nepochybně ostrov Djerba. Djerba má rozlohu 514 kilometrů čtverečních a je tak největším ostrovem severní Afriky. Leží pouhé tři kilometry od tuniské pevniny, ale dostupná je také po silnici. Mezi největší lákadla ostrova patří 150 kilometrů překrásných pláží a stálé počasí během celého roku. Srážky se tady prakticky nevyskytují. Na ostrově se potkává arabská a africká kultura, což je pro evropské turisty nesmírně zajímavé.

Za zmínku jistě stojí také Monastir, jakožto významné přístavní město v oblasti Sahel, které je rodištěm prvního tuniského prezidenta Habíba Hurgiby. Kromě překrásných pláží tady najdete spoustu historických staveb – mezi nimi i mauzoleum zmíněného prezidenta, umístěné v nádherné budově, která je přístupná veřejnosti. Monastir potěší také milovníky golfu. Pro ně je tady připraveno rovnou několik golfových hřišť.

Třetím největším a nejlidnatějším městem Tuniska je Sousse. Právě Sousse ukrývá nádherné starobylé centrum, díky němuž bylo v roce 1988 zapsáno na Seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete třeba medinu obehnanou hradbami, klášterní katakomby, klášterní pevnost, mešitu i maják.

Největší tuniská lákadla:

 • Cenová dostupnost
 • Dlouhá sezóna
 • Rodinné hotely se službami na vysoké úrovni
 • Krásné pláže
 • Stálé počasí
 • Kvalitní kuchyně
 • Africká kultura snoubící se s tou arabskou

Proč Tunisko milujeme: Tunisko jsme si zamilovali především kvůli stovkám kilometrů překrásných pláží, ale i jeho cenové dostupnosti. Některá letoviska dokonce disponuje množství zeleně, což je pro tento kontinent značně netypické.

Letecká dovolená v Tunisku již od 6 890 Kč

Chorvatsko 🇭🇷: Blízkost, nádherné moře a překrásná příroda

Chorvatsko je pravou a nefalšovanou stálicí, co se alespoň oblíbenosti týče. Nádherná země, která má co nabídnout milovníkům lenošení na překrásných plážích, potápěčům, ale i těm, kteří rádi zdolávají vrcholky hor. Když k tomu připočtete ještě pohostinnost místních, možnost dopravit se sem po vlastní ose a cenovou dostupnost, o favoritovi letošní dovolené pravděpodobně máte jasno.

Kam v Chorvatsku zamířit?

Mezi nejoblíbenější letoviska patří jednoznačně Makarská. Překrásné pláže, dlouhé promenády a bary, ve kterých vám namíchají ty nejlepší koktejly široko daleko. Mladí se dosyta vyřádí na zdejších diskotékách a rodiny s dětmi naopak ocení luxusní hotelové resorty se službami na vysoké úrovni.

Hledáte-li klidné místo, kde strávíte pohodovou dovolenou ve stínu borovicových hájů a obklopení tyrkysovým mořem s malým ostrůvkem, který najdete prakticky na většině chorvatských pohlednic, zamiřte do letoviska Brela. Brela patří mezi nejkrásnější destinace, které si oblíbili nejen Češi, ale také zahraniční celebrity. Ceny jsou tady o něco vyšší, na druhou stranu platí Brela stále za exkluzivní destinace s jedinečnou atmosférou.

Náš výčet by nebyl kompletní, pokud bychom nezmínili letovisko Baška Voda. Také tady najdete luxusní hotelové resorty se službami na vysoké úrovni. Spousta hotelů navíc nabízí možnost stravování all inclusive. K dispozici jsou ale také vily a chaty v soukromí, které využívají mladé páry anebo rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou nádherné pláže a překrásné promenády s množství restaurací, barů a stánků, kde to žije dlouho do noci.

Za zmínku stojí samozřejmě také Podgora, které místní neřeknou jinak než „princezna Jadranu“. Obec a oblíbené, velmi rušné přímořské letovisko na Makarské riviéře najdete asi 9 km jihovýchodně od Makarské. I tady jsou samozřejmostí luxusní hotelové resorty a možnost ubytovat se v soukromí u místních.

Největší chorvatská lákadla:

 • Dopravní dostupnost
 • Nízké ceny mimo sezónu
 • Výtečné jídlo
 • Obstojné pivo
 • Luxusní hotely i ubytování v soukromí
 • Překrásná příroda
 • Čisté moře

Proč Chorvatsko milujeme: Chorvatsko patří mezi naše srdcovky především díky jeho blízkosti a překrásnému moři. Třešničkou na onom pomyslném dortu pak jsou krásné promenády, stejně jako tradiční chorvatská pohostinnost.

Letecká dovolená v Chorvatsku již od 6 180 Kč

Bulharsko 🇧🇬: Luxusní hotely, služby na vysoké úrovni a cenová dostupnost

Bulharsko bylo dlouhou dobu opomíjeno. Platilo totiž za destinaci, kterou jsme navštěvovali v dobách dávno minulých. Za posledních několik let se ovšem Bulharsko vyšvihlo na onu pomyslnou špici oblíbenosti. Míří sem jak mladé páry, tak rodiny s dětmi. Destinace totiž platí za jednu z nejlevnějších. Místní pláže jsou široké, dlouhé a ani v hlavní sezóně tady většinou není hlava na hlavě. Spousta lidí považuje Bulharsko za nejlepší dovolenou u moře. Dáte jim za pravdu?

Kam v Bulharsku zamířit?

Mezi nejoblíbenější destinace patří nepochybně Sozopol, který patří mezi nejrušnější letoviska jižní riviéry. Pokud hledáte rušné bary, mající otevřeno dlouho do noci, vyhlášené restaurace, trhy a obchody, pak jste tady správně. Zajímavostí této lokality jsou památky (např. dřevěné domy, pocházející z 19. století), které doplňují romantické uličky, v nichž se ztratit není nic složitého. Samozřejmostí jsou také překrásné pláže a kvalitní hotely.

Asi nejznámějším střediskem Bulharska jsou proslulé Zlaté písky. Jejich dominantou jsou překrásné pláže, z nichž některé dosahují i čtyř kilometrů délky. Podél hlavní pláže se nachází více než padesát hotelů, a z opačné strany středisko nádherně doplňuje příroda v podobě jehličnatého lesa. V letovisku najdete vše, co od dovolenkové destinace očekáváte – kvalitní hotely, bary, restaurace, ale i obchůdky se suvenýry nebo základny vodních sportů.

Neméně oblíbeným letoviskem je také Nesebar, jehož součástí je i přístav s názvem Mesembria, byl v této lokalitě již 500 let před naším letopočtem. Letovisku dominují kilometry překrásných pláží i nádherné historické centrum, které je součástí seznamu Unesco.

Oblíbená je také Varna. Jde o významný dopravní uzel celého Bulharska. Nejen, že tady najdete obří lodní přístav, ale také mezinárodní letiště. Ve Varně se můžete kochat množství starobylých uliček a památek. Zamířit ale můžete také do Primorského parku, který je situován přímo u moře a nabízí celou řadu atrakcí pro velké i malé.

Největší bulharská lákadla:

 • Cenová dostupnost
 • Dopravní dostupnost
 • Kvalitní hotely
 • Služby na vysoké úrovni
 • Většina hotelů s all inclusive

Proč Bulharsko milujeme: Tahle dovolenková destinace patří mezi ty nejlevnější. To jí však nic neubírá na její kráse, přenádherných dlouhých písčitých plážích a službách na vysoké úrovni.

Letecká dovolená v Bulharsku již od 5 290 Kč

Závěr

Přinesli jsme vám informace o sedmi nejatraktivnějších destinacích pro vaši letošní dovolenou. Co mají všechny tyto země společné? Nepochybně to, že v nich můžete strávit několik pohodových dnů nebo týdnů, které se ponesou v duchu dobrého jídla a pití, slunečního svitu, služeb na vysoké úrovni a především krásných plážích, které jsou pro všechna tato místa typická.

Pokud se zajímáte i o jiné destinace, zkuste využít třeba porovnání nabídek cestovních agentur, která vám pomůže rychle se zorientovat na trhu.

4.7/5 - (13 votes)

Leave a Comment