Ölüdeniz, Turecko

Ölüdeniz, Turecko
Sdílej s ostatními cestovateli

Ölüdeniz, malá vesnice na jihozápadě Turecka, které se kromě mrtvého moře přezdívá také modrou lagunou. Toto mladé letovisko patří mezi jednu z nejvyhledávanějších přímořských destinací, a my vám povíme proč.

First Minute Invia

Zdejší krajina a příroda jsou hotovým pokladem Ölüdeniz. Žádné jiné turecké letovisko se právě tomuto nemůže rovnat. Místní pláž je nádherná a má tvar jazyka, které obklopuje bílý heboučký písek, a právě proto se Ölüdeniz řadí mezi jedny z nejkrásnějších pláží světa. To vše koneckonců dokazuje také fakt, že každý rok získává Modrou vlajku EU, což je mezinárodní ocenění za čistotu vody i souše.

Na Ölüdeniz velmi rádi jezdí fotografové, kteří zde fotí snímky do svých katalogů, na pohlednice i plakáty. Návštěvníci i samotní fotografové se ubytovávají přímo v samotném letovisku Ölüdeniz. Už samotný název Ölüdeniz se překládá právě jako „Mrtvé moře“, a to proto, že se může chlubit právě úzkou šíjí s písečnou pláží, která odděluje skvostnou modrou lagunu od otevřeného moře. Co se zdejších vod týče, tak se nemusíte obávat žádných obřích vln, jelikož vody jsou zde klidné, stejně jako vítr, který zde pomalu ani nefouká. Samotná laguna je pro zahraniční turisty velkým lákadlem. Je zde zakázána jakákoliv výstavba, a díky tomu si Ölüdeniz zachovává svou atmosféru netknuté přírody plné krásy. Za vstup do laguny se sice platí, ale jedná se pouze o malý poplatek, a ten se pohybuje kolem 1 eura.
Turecko

Pláž zde nabízí ideální podmínky pro provozování paraglidingu – adrenalinového sportu. Skáče se zde z hor, které letovisko obklopují a vůbec nejoblíbenějším místem, kde lidé skáčou nejčastěji, je hora Babadag, která má 1 969 metrů. Je zde i jedna z nejpopulárnějších pěších turistických tras, kdy městečko je samotné výchozím bodem dálkové trasy Lycian Way.

Podívejte se také na  Cádiz, Španělsko

Ubytovat se zde může člověk opravdu jednoduše. Během hlavní letní turistické sezóny bývá dost přeplněné, stejně jako zdejší pláž, která se nazývá Belcegiz. Pokud tedy toužíte po větším klidu, pak určitě doporučujeme se vydat na místo mimo zátoku. V nabídce je pak pláž Calis. Pro návštěvníky určitě doporučujeme vydat se také na ostrůvek Sovalye.

 

Aktuální počasí: Ölüdeniz, Turecko

Jasno
zítra 22. 05. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr J o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
středa 23. 05. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 31 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
čtvrtek 24. 05. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr JZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Možnost bouřek
pátek 25. 05. 2018 60%
Možnost bouřek
Během odpoledne se vyvinou bouřky. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr J o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Bouřka
sobota 26. 05. 2018 80%
Bouřka
Bouřky. Nejvyšší teploty 25 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 80 %.

Mapa: Ölüdeniz

Ölüdeniz, Turecko
5 (100%) 4 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

One thought on “Ölüdeniz, Turecko

  1. Pingback: Rozbor affiliate projektu (+VIDEO!) | www.chodelka.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *