Ölüdeniz, Turecko

Ölüdeniz, Turecko

Ölüdeniz, malá vesnice na jihozápadě Turecka, které se kromě mrtvého moře přezdívá také modrou lagunou. Toto mladé letovisko patří mezi jednu z nejvyhledávanějších přímořských destinací, a my vám povíme proč.

First Minute Invia

Zdejší krajina a příroda jsou hotovým pokladem Ölüdeniz. Žádné jiné turecké letovisko se právě tomuto nemůže rovnat. Místní pláž je nádherná a má tvar jazyka, které obklopuje bílý heboučký písek, a právě proto se Ölüdeniz řadí mezi jedny z nejkrásnějších pláží světa. To vše koneckonců dokazuje také fakt, že každý rok získává Modrou vlajku EU, což je mezinárodní ocenění za čistotu vody i souše.

Na Ölüdeniz velmi rádi jezdí fotografové, kteří zde fotí snímky do svých katalogů, na pohlednice i plakáty. Návštěvníci i samotní fotografové se ubytovávají přímo v samotném letovisku Ölüdeniz. Už samotný název Ölüdeniz se překládá právě jako „Mrtvé moře“, a to proto, že se může chlubit právě úzkou šíjí s písečnou pláží, která odděluje skvostnou modrou lagunu od otevřeného moře. Co se zdejších vod týče, tak se nemusíte obávat žádných obřích vln, jelikož vody jsou zde klidné, stejně jako vítr, který zde pomalu ani nefouká. Samotná laguna je pro zahraniční turisty velkým lákadlem. Je zde zakázána jakákoliv výstavba, a díky tomu si Ölüdeniz zachovává svou atmosféru netknuté přírody plné krásy. Za vstup do laguny se sice platí, ale jedná se pouze o malý poplatek, a ten se pohybuje kolem 1 eura.
Turecko

Pláž zde nabízí ideální podmínky pro provozování paraglidingu – adrenalinového sportu. Skáče se zde z hor, které letovisko obklopují a vůbec nejoblíbenějším místem, kde lidé skáčou nejčastěji, je hora Babadag, která má 1 969 metrů. Je zde i jedna z nejpopulárnějších pěších turistických tras, kdy městečko je samotné výchozím bodem dálkové trasy Lycian Way.

Podívejte se také na  Dalyan, Iztuzu Beach, Turecko

Ubytovat se zde může člověk opravdu jednoduše. Během hlavní letní turistické sezóny bývá dost přeplněné, stejně jako zdejší pláž, která se nazývá Belcegiz. Pokud tedy toužíte po větším klidu, pak určitě doporučujeme se vydat na místo mimo zátoku. V nabídce je pak pláž Calis. Pro návštěvníky určitě doporučujeme vydat se také na ostrůvek Sovalye.

 

Aktuální počasí: Ölüdeniz, Turecko

Déšť
Středa 21. 02. 2018 90%
Déšť
Déšť. Nejnižší teploty 10 ° C.
Déšť
zítra 22. 02. 2018 90%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr JV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Možnost deště
pátek 23. 02. 2018 50%
Možnost deště
Odpoledne se slabě rozprší. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Déšť
sobota 24. 02. 2018 70%
Déšť
Během odpoledne se rozprší. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr VJV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 70 %.
Možnost deště
neděle 25. 02. 2018 60%
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 60 %.

Mapa: Ölüdeniz

Ölüdeniz, Turecko
5 (100%) 4 hodnocení

One thought on “Ölüdeniz, Turecko

  1. Pingback: Rozbor affiliate projektu (+VIDEO!) | www.chodelka.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *