Lagos, Praia Dona Ana, Portugalsko

Sdílej s ostatními cestovateli
 • 2
  Shares

Dámy a pánové, zvídaví cestovatelé. Přijměte prosím pozvání do Lagosu. Ale ne do toho nigerijského, nýbrž portugalského! Právě zde se totiž nachází jedna nádherná – bohem i turisty zapomenutá plážička, jíž název zní Praia Dona Ana a nenavštívit ji, to by byl hřích.

First Minute Invia

Lagos – aneb seznamte se, prosím

Lagos byl již od pradávna znám jako významný rybářský přístav, u jehož břehů dennodenně kotvily lodě naložené hromadou mořských ryb, aromatického koření, drahé slonoviny, zlata nebo dalšího cenného zboží. Dnes sem již bohužel lodě plné zlata neproudí. O ty s mořskými rybami ovšem nepřijdete. Přístavní městečko si i po letech a staletích ponechává svůj jedinečný historický nádech, který je dotvořen úzkými uličkami, stejně jako skalnatými masivy, jež se táhnou kolem pobřeží. A právě v tomto malebném místě je situována menší plážička Praia Dona Ana, jejíž krása je proslulá napříč celým Lagosem, ne-li dokonce celým Portugalskem.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v okolí Lagosu?

 • Kostel Panny Marie z 16. století
 • Kostel sv. Antonína s barokním interiérem
 • Pevnost Forte da Ponta da Bandeira
 • Městský trh Mercado Municipal da Avenida
 • přístav Marina de Lagos s restauracemi, domy a 450 místy pro lodě a jachty
 • Útesy Ponta da Piedade
 • Výlety lodí po okolí
Podívejte se také na  Pláž Carreiro do Mosteiro, ostrov Berlenga, Portugalsko

Pláž Praia Dona Ana: jedna z nejfotografovanějších v Portugalsku

Pláž Praia Dona Ana naleznete necelé 2 kilometry od samotného centra Lagosu, v obklopení žlutých skalisek. Kontrast tyrkysového moře a žlutého vápence láká k odpočinku i zábavě mnoho místních obyvatel, chcete-li si tedy na pláži užít trošku toho soukromí, mírně si přivstaňte. Pokud vás povalování na jedné z nejfotografovanějších pláží Portugalska přestane bavit, vydejte se do některé z místních restaurací. Hodovat můžete na výborných mořských plodech, uzených makrelách, sardinkách nebo dalších pochutinách portugalské kuchyně.

Aktuální nabídka zájezdů do Portugalska je pro vás připravena ZDE.

Krásné letecké záběry s této pláže

Aktuální počasí: Lagos, Praia Dona Ana, Portugalsko

LAGOS PORTUGALSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://weatherwidget.io/js/widget.min.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,'script','weatherwidget-io-js');

Mapa: Lagos, Praia Dona Ana


Sdílej s ostatními cestovateli
 • 2
  Shares

2 thoughts on “Lagos, Praia Dona Ana, Portugalsko

 1. Jarek Navrát

  Hezký den rád bych se zeptal zda je potřeba do Portugalska pas či nikoliv. Díky.

 2. Petr Malec Post author

  Dobrý den, Jarku,
  nemusíte se bát, do Portugalska není pas potřeba, pokud nemáte pas nemusíte ho nutně rychle vyřizovat, ale stačí vám i občanský průkaz, který má strojově čitelné údaje (vydávali se od druhé polovinu roku 2000).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *