Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lagos, Praia Dona Ana, Portugalsko

Dámy a pánové, zvídaví cestovatelé. Přijměte prosím pozvání do Lagosu. Ale ne do toho nigerijského, nýbrž portugalského! Právě zde se totiž nachází jedna nádherná – bohem i turisty zapomenutá plážička, jíž název zní Praia Dona Ana a nenavštívit ji, to by byl hřích.

First Minute Invia

Lagos – aneb seznamte se, prosím

Lagos byl již od pradávna znám jako významný rybářský přístav, u jehož břehů dennodenně kotvily lodě naložené hromadou mořských ryb, aromatického koření, drahé slonoviny, zlata nebo dalšího cenného zboží. Dnes sem již bohužel lodě plné zlata neproudí. O ty s mořskými rybami ovšem nepřijdete. Přístavní městečko si i po letech a staletích ponechává svůj jedinečný historický nádech, který je dotvořen úzkými uličkami, stejně jako skalnatými masivy, jež se táhnou kolem pobřeží. A právě v tomto malebném místě je situována menší plážička Praia Dona Ana, jejíž krása je proslulá napříč celým Lagosem, ne-li dokonce celým Portugalskem.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v okolí Lagosu?

 • Kostel Panny Marie z 16. století
 • Kostel sv. Antonína s barokním interiérem
 • Pevnost Forte da Ponta da Bandeira
 • Městský trh Mercado Municipal da Avenida
 • přístav Marina de Lagos s restauracemi, domy a 450 místy pro lodě a jachty
 • Útesy Ponta da Piedade
 • Výlety lodí po okolí

Pláž Praia Dona Ana: jedna z nejfotografovanějších v Portugalsku

Pláž Praia Dona Ana naleznete necelé 2 kilometry od samotného centra Lagosu, v obklopení žlutých skalisek. Kontrast tyrkysového moře a žlutého vápence láká k odpočinku i zábavě mnoho místních obyvatel, chcete-li si tedy na pláži užít trošku toho soukromí, mírně si přivstaňte. Pokud vás povalování na jedné z nejfotografovanějších pláží Portugalska přestane bavit, vydejte se do některé z místních restaurací. Hodovat můžete na výborných mořských plodech, uzených makrelách, sardinkách nebo dalších pochutinách portugalské kuchyně.

Aktuální nabídka zájezdů do Portugalska je pro vás připravena ZDE.

Krásné letecké záběry s této pláže

Aktuální počasí: Lagos, Praia Dona Ana, Portugalsko

LAGOS PORTUGALSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Lagos, Praia Dona Ana

5/5 - (3 votes)

2 Comments

 • Jarek Navrát
  Posted 7.7.2015 at 14.22

  Hezký den rád bych se zeptal zda je potřeba do Portugalska pas či nikoliv. Díky.

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 7.7.2015 at 14.34

  Dobrý den, Jarku,
  nemusíte se bát, do Portugalska není pas potřeba, pokud nemáte pas nemusíte ho nutně rychle vyřizovat, ale stačí vám i občanský průkaz, který má strojově čitelné údaje (vydávali se od druhé polovinu roku 2000).

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5