Korfu, pláž Arkoudilas, Řecko

Korfu, pláž Arkoudilas, Řecko

Kdo jednou zavítá na řecký ostrov Korfu, bude se cítit jako v prastarých řeckých bájích a pověstech. Pobyt na tomto stálezeleném okouzlujícím ostrově mu bude nápadně připomínat výjevy nadaných umělců. Každá část ostrova je totiž světem natolik odlišným, že vás donutí vracet se na toto okouzlující místo zas a znova. O Korfu jsme již napsali několik článků, obecně jsme se však věnovali jeho severní části. Dnes se proto podíváme na nejjižnější cíp ostrova – Kávos a zlatou pláž  Arkoudilas beach.

Kávos  aneb Seznamte se, prosím

Nejjižnější cíp ostrova Korfu – Kávos je synonymem nikdy nekončící zábavy, nočních barů, klubů, diskoték na pláži, ale i vodních sportů a radovánek nejrozličnějšího charakteru. Od hlavního města ostrova je Kávos vzdálen zhruba 50 kilometrů. Z jeho břehů dohlédnete až na protější Albánii a pevninské Řecko. Letovisko je obklopeno olivovými háji a cypřiši. Narazit zde můžete na několik přístavů, ale i vodní sádky a krásné – avšak skryté pláže. Hlavní pláž letoviska vás s největší pravděpodobností nikterak nenadchne. Pokud se ovšem vydáte na Arkoudilas Beach, uvidíte něco, co byste na Korfu rozhodně nečekali.

Co dělat v letovisku Kávos?

  • Návštěva diskoték a nočních klubů
  • Ochutnávka tradičních řeckých specialit
  • Výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos
  • Vyhlídka z mysu Asprokavos
  • Návštěva pláže Arkoudilas Beach

dovolená na Korfu

Zlatá kráska Arkoudilas Beach

Na Arkoudilas Beach se dostanete buďto z mysu Asprokavos nebo delší procházkou od samotného centra Kávosu. Protože je tato procházka poměrně dlouhá, doporučuje k vypůjčení čtyřkolku nebo automobil. U pláže je prostorné parkoviště. Hned zkraje Arkoudilas Beach vás čeká několik lehátek a mini-bar s vodou, džusem a alkoholem. Chcete-li si ovšem vychutnat pláž ve své nejryzejší podobě, vydejte se směrem od lehátek až na její konec. Zde budete písčité břehy obklopené vysokými vápenci obývat pouze vy. No jen řekněte, dokážete si představit pohodovější dovolenou?

Podívejte se také na  Pláž Palombaggia, Korsika, Francie

First minute nabídku zájezdů na ostrov Korfu si můžete prohlédnout ZDE.

Pláž Arkoudilas na videu:

Aktuální počasí: Korfu, pláž Arkoudilas, Řecko

Jasno
Pondělí 21. 08. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 21 ° C.
Jasno
zítra 22. 08. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. S Vítr o rychlosti 5 - 10 km/h, zesilující až na 15 - 30 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Jasno
středa 23. 08. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
čtvrtek 24. 08. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. VJV Vítr měnící se na ZJZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
pátek 25. 08. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 33 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Korfu, pláž Arkoudilas

Korfu, pláž Arkoudilas, Řecko
5 (100%) 3 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *