Sicílie, Pláž Mondello, Itálie

Sdílej s ostatními cestovateli

Itálie patří mezi oblíbené turistické destinace. To díky své dopravní a cenové dostupnosti, ale i rozmanitosti, kterou každý její kousek nabízí. Užívat si zde můžete perfektní lyžovačky, ale i romantické letní dovolené, na které budete i po letech vzpomínat se slzou v oku a notnou dávkou nostalgie. Dnešní řádky budou věnovány Sicílii, potažmo pláži Mondello, která se nachází kousek od známého městečka Palerma.

First Minute Invia

Sicílie aneb Seznamte se, prosím

Sicílii budeme hledat na jihu Itálie, kde představuje autonomní oblast a největší italský ostrov ve Středozemním moři. Sicílii na východě od Kalábrie dělí Messinská úžina a jejím hlavním městem je již zmíněné Palermo. Sicílie je ostrov s velmi hornatou povahou. Roztodivné skalní útvary v kombinaci s bujnou vegetací dělají ze Sicílie jednu z nejmalebnějších částí celé Itálie, jíž si zamilovali turisté z celého světa. Sicílie přitahuje návštěvníky nejen překrásnou přírodou, nádhernými plážemi a čistým mořem s dobrou viditelností, ale také krásou svých pobřežních letovisek i historických měst.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na Sicílii?

 • Návštěva historických památek v Pantálice
 • Chrámy v Monreále a v Palermu
 • Řecké památky v Syrakusách či Agrigentu
 • Plavba lodí na Liparské ostrovy
 • Překrásné taverničky a rybí restaurace
 • Perfektní podmínky pro potápění
 • Střediska vodních sportů
 • Kina pod širým nebem Arena La Sirenetta
Podívejte se také na  Ostrov Cres, pláž Lubenice, Chorvatsko

Dovolená na Sicílii

Pláž Mondello s čistým mořem

Malebnou plážičku Mondello naleznete zhruba deset kilometrů na západ od proslulého městečka Palerma. Pláž je obklopená skalnatými útesy Monte Gallo a Monte Pelegrino. Její povrch je tvořen čistým bílým pískem, který se postupně svažuje do moře. Pláž je tudíž velmi vhodná pro rodiny s dětmi či osoby se sníženou pohyblivostí. Na pláži naleznete středisko vodních sportů i zázemí pro windsurfing. V okolí je hned několik oblíbených taverniček a rybích restaurací, které se vyplatí navštívit.

Aktuální nabídku zájezdů na Sicílii naleznete ZDE.

Chcete si přečíst, jaké je to jet do Itálie s cestovní kanceláři? Tak si přečtěte krásný report s názvem “Poprvé s cestovkou! – Martinsicuro 2016” od blogerky Adély Skládalové ZDE.

Prohlédněte si na videu tuto luxusní plážičku

Aktuální počasí: Sicílie, Pláž Mondello, Itálie

SICÍLIE ITÁLIE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://weatherwidget.io/js/widget.min.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,'script','weatherwidget-io-js');

Mapa: Sicílie, Pláž Mondello


Sdílej s ostatními cestovateli

3 thoughts on “Sicílie, Pláž Mondello, Itálie

 1. Petr Malec

  Dobrý den Soňo,
  ale samozřejmě, každopádně tato pláž je docela vzdálená a nenapsala jste odkud přesně jste, budu tedy cestu plánovat z Prahy.
  Co se týče vzdálenosti jedná se o 2212 km a cesta vám bude trvat průměrně skoro 23 hodin.
  Níže uvidíte obrázek s trasou, jen podotknu, že na Sicílii musíte jet i trajektem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *