Otranto, Itálie

Otranto, Itálie
Sdílej s ostatními cestovateli

Otranto je pláž v Itálii, která si mezi návštěvníky Itálie udělala velice dobré a hlavně známé a opěvované jméno. Lidé se o pláž dokonale starají, pečují o nic a za výsledek mají kromě dobrého pocitu i turisty, kteří se sem každý rok velice rádi vracejí.

First Minute Invia

Městečko Otranto se nachází na východní straně pobřeží italského poloostrova Salento. Nad městečkem je maják s názvem Faro della Falascia, který leží přibližně 5 kilometrů jižně od samotného města. Pokud v městečku Otranto budete, můžete si udělat krásný výlet do Albánie. Stačí pouze trajektem přejet Jaderské moře (Otranský průliv, který je zhruba 75 kilometrů dlouhý). Při dobrém počasí si můžete všimnou obrysů Balkánského pohoří.

Otranto leží na základech starověkého města Hydrus, které bylo dříve velice významným přístavem – jednalo se o římskou dobu. Právě zde začínala většina mořských plaveb a výprav.

Celkově je pláž Otranto velice krásně upravená a na své si přijde určitě každý. Pokud máte rádi například vodní sporty, rozhodně je na pláži i toto využití. Vodní sporty jsou jak pro dospělé, tak i pochopitelně pro děti, kteří je vyhledávají ze všeho nejvíce.

Itálie - Salento

Například i četnost restaurací, barů a kaváren je podél celého pobřeží také velice dobrá a vy si tak můžete doslova na pláži při západu slunce vychutnat skvělé pivo, vynikající kávu, nebo nějakou lahodnou místní specialitu připravovanou výhradně z čerstvých surovin.

Castello Aragonese

 

Podívejte se také na  Kalábrie, pláž Tropea, Itálie

Jedná se o hrad, který má svoji velice zajímavou historii, kterou nejvíce pochopíte tak, že se přímo do hradu vydáte. Hrad je pětiúhelník pevnost se třemi věžemi, které mají jediný přístup a to přes velice hluboký přístup. Zajímavostí je erb Karva V. nad vstupem do hradu.

 

Další zajímavostí je katedrála, která pochází až z roku 1088. V katedrále se nachází největší podlahová mozaika v celé Itálii. Opět se jedná o velice zajímavé a moderní dobou nedotknutelné místo, které si kromě úžasných pláží a barů také rozhodně zaslouží vaši návštěvu.

 

Aktuální počasí v Lignano Sabbiadoro

Jasno
Středa 19. 09. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 19 ° C.
Jasno
zítra 20. 09. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Velmi teplo. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr SV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pátek 21. 09. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr JV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost deště
sobota 22. 09. 2018 90%
Možnost deště
Bouřkové přeháňky. Nejvyšší teploty 24 ° C. Vítr VJV o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 90 %.
Částečně oblačno
neděle 23. 09. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 22 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa

Otranto, Itálie
4.25 (85%) 4 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *