Otranto, Itálie

Otranto, Itálie

Otranto je pláž v Itálii, která si mezi návštěvníky Itálie udělala velice dobré a hlavně známé a opěvované jméno. Lidé se o pláž dokonale starají, pečují o nic a za výsledek mají kromě dobrého pocitu i turisty, kteří se sem každý rok velice rádi vracejí.

Městečko Otranto se nachází na východní straně pobřeží italského poloostrova Salento. Nad městečkem je maják s názvem Faro della Falascia, který leží přibližně 5 kilometrů jižně od samotného města. Pokud v městečku Otranto budete, můžete si udělat krásný výlet do Albánie. Stačí pouze trajektem přejet Jaderské moře (Otranský průliv, který je zhruba 75 kilometrů dlouhý). Při dobrém počasí si můžete všimnou obrysů Balkánského pohoří.

Otranto leží na základech starověkého města Hydrus, které bylo dříve velice významným přístavem – jednalo se o římskou dobu. Právě zde začínala většina mořských plaveb a výprav.

Celkově je pláž Otranto velice krásně upravená a na své si přijde určitě každý. Pokud máte rádi například vodní sporty, rozhodně je na pláži i toto využití. Vodní sporty jsou jak pro dospělé, tak i pochopitelně pro děti, kteří je vyhledávají ze všeho nejvíce.

Itálie - Salento

Například i četnost restaurací, barů a kaváren je podél celého pobřeží také velice dobrá a vy si tak můžete doslova na pláži při západu slunce vychutnat skvělé pivo, vynikající kávu, nebo nějakou lahodnou místní specialitu připravovanou výhradně z čerstvých surovin.

Podívejte se také na  Las Palmas , Playa de Las Canteras, Kanárské ostrovy

Castello Aragonese

 

Jedná se o hrad, který má svoji velice zajímavou historii, kterou nejvíce pochopíte tak, že se přímo do hradu vydáte. Hrad je pětiúhelník pevnost se třemi věžemi, které mají jediný přístup a to přes velice hluboký přístup. Zajímavostí je erb Karva V. nad vstupem do hradu.

 

Další zajímavostí je katedrála, která pochází až z roku 1088. V katedrále se nachází největší podlahová mozaika v celé Itálii. Opět se jedná o velice zajímavé a moderní dobou nedotknutelné místo, které si kromě úžasných pláží a barů také rozhodně zaslouží vaši návštěvu.

 

Aktuální počasí v Lignano Sabbiadoro

Déšť
Pátek 19. 01. 2018 90%
Déšť
Ranní občasný déšť. Nejnižší teploty 1 ° C.
Skoro zataženo
zítra 20. 01. 2018 10%
Skoro zataženo
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
neděle 21. 01. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
pondělí 22. 01. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr VSV a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
úterý 23. 01. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr S a proměnlivé počasí.

Mapa

Otranto, Itálie
5 (100%) 1 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *