Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pláž Maspalomas, ostrov Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Asi sto kilometrů od pobřeží Afriky, ponořené v Atlantickém oceánu leží Kanárské ostrovy. Skupinka sedmi velkých a několika menších ostrovů, které se od sebe navzájem často liší jako den a noc. Zatímco takové Tenerife si vysloužilo přezdívku „ostrov věčného jara“, Lanzarote v turistech evokuje krajinu na Marsu. Dnešní kroky ale povedou na Gran Canarii, konkrétně do letoviska Maspalomas, kde najdete stejnojmennou úchvatnou pláž.

First Minute Invia

Gran Canaria aneb Seznamte se, prosím

Gran Canaria je společně s Tenerife největším, nejnavštěvovanějším, ale zároveň také nejdražším kanárským ostrovem. Gran Canaria nabízí věčný písek, obrovské písčité duny a zhruba sto šedesát nádherných pláží. Šest z nich dokonce získalo ocenění Modrá vlajka, které poukazuje na malebnost a zároveň čistotu dané pláže.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Gran Canaria?

  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Procházka po písečných dunách
  • Ideální podmínky pro windsurfing
  • Ochutnávka španělských specialit v místních tavernách
  • Odpočinek na několika nudistických plážích
  • Několik golfových hřišť
  • Výlet lodí s pozorováním delfínů
  • Ideální podmínky pro potápění a šnorchlování

Kanárské ostrovy

Kráska jménem Maspalomas

Hlavní pláž Maspalomas se táhne zhruba v délce šesti kilometrů okolo pobřeží a písčitých dun. Oblast písečných dun, která je mimochodem vyhlášeným národním parkem Dunas de Maspalomas, vám bude neustále připomínat, že se nacházíte blízko Afriky. Písek tady navíc opravdu pochází z afrických pouští a člověk se zde opravdu lehce spálí, proto doporučujeme vzít Bepanthen krém, který je parádní pro celou rodinu. Uleví vám od svědění a suché pokožky. Je dobré ho mít s sebou na dovolenou. Ale zpět k pláži. Během hlavní sezóny můžete být poněkud rozladění množstvím turistů, kteří si přišli na pláž odpočinout. Vždy si ale najdete kousek pro sebe. Vstup do moře je tady velmi pozvolný, takže je pláž vhodná pro rodiny s dětmi nebo pohybově znevýhodněné osoby.

Aktuální nabídku zájezdů na Gran Canaria naleznete ZDE.

Mrkněte na tuto pláž i na videu?

Aktuální počasí: Pláž Maspalomas, ostrov Gran Canaria, Kanárské ostrovy

GRAN CANARIA KANÁRSKÉ OSTROVY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Pláž Maspalomas, ostrov Gran Canaria

Las Palmas, Španělsko

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5