Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lefkada, pláž Afteli, Řecko

Když se řekne Lefkada, pravděpodobně každý si vybaví pohádkové moře té nejjasnější modři, dlouhé běloskvoucí pláže, ale i divokou a nespoutanou přírodu. Asi většině z nás se vybaví proslulá pláž Egremni, která patří k těm nejkrásnějším nejen v Evropě, ale také v celosvětovém měřítku. Jen málokdo ale ví, že Lefkada ukrývá spoustu dalších klenotů, mezi něž patří třeba i maličká a na první pohled jednoduše přehlédnutelná plážička Afteli.

First Minute Invia

Evgiros aneb Seznamte se, prosím

Pláž Afteli je součástí tradiční řecké vesničky Evgiros. Protože jde o vesničku, kterou ještě nestačil pohltit turistický ruch, přeplněné pláže, luxusní hotelové resorty ani vyhřívané bazény tady nečekejte. Těšit se můžete na tradiční řecké kamenné domky, úzké uličky, ale i vyhlášené taverny, kde servírují tradiční řecká jídla podle starodávných receptur, na které jinde narazíte jen stěží. Součástí vesničky je několik malebných zátok s menšími, povětšinou oblázkovými, plážemi, které jsou velmi dobře chráněny před povětrnostními vlivy. Na zdejších plážích nenajdete hordy turistů, ale malé rybářské bárky nebo místní, kteří se tady oddávají jachtingu.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Evgiros?

  • Letovisko je oblíbeným cílem jachtařů
  • Okouzlující a téměř liduprázdné pláže
  • Při troše štěstí zde můžete zahlédnout delfíny
  • Malebné taverny s tradičními řeckými specialitami
  • Skvělý výchozí bod pro poznávání krás ostrova
  • Nedaleko oblíbené letovisko Vassilikki s pláží Agiofylli
  • Perfektní podmínky pro potápění

Lefkada - Řecko

Zapomenutá kráska Afteli

Jakmile zdoláte klikatou cestu z hlavní silnice směrem k zátoce, naskytnou se vám úžasné výhledy na jedno z nejkouzelnějších míst ostrova Lefkada. Afteli sice není příliš velká rozlohou, zato nabízí okouzlující okolí a klid, který ruší pouze hudba z přilehlé plážové restaurace, kde se můžete občerstvit točeným pivem, míchanými koktejly anebo něčím menším na zub. K dispozici je zde i několik pokojů k přenocování. Pláž je tvořená oblázky a nevěřitelně průzračnou vodou. Díky skvělé viditelnosti to skoro vypadá, že zdejší rybářské bárky levitují nad hladinou moře. Okolí je tvořeno borovicovými a cypřišovými háji, které vrhají na rozpálenou pláž chladivý stín.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Lefkada naleznete ZDE.

Pláž si můžete prohlídnout i na videu:

Aktuální počasí: Lefkada, pláž Afteli, Řecko

LEFKADA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Lefkada, pláž Afteli

Řecko

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5