Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lefkada, pláž Egremni, Řecko

Řecký ostrov Lefkada je jedním z nejkrásnějších ostrovů Řecka. U turistů pravidelně obsahuje přední příčky a ti, kdo jej jednou navštívili, touží po opakovaném setkání. Bohatá fauna a překrásná flóra dělají z ostrova jeden z vůbec nejnavštěvovanějších. A když se k tomu ještě přidá okouzlující kráska Egremni, řecký klenot je na světě.

First Minute Invia

Lefkada aneb Seznamte se, prosím

Ostrov Lefkada naleznete přímo u pobřeží pevninského Řecka, jen nedaleko od známého ostrova Korfu. Díky své délce obsadil ono pomyslné čtvrté místo v rámci Jónského moře. Na ostrov nemusíte cestovat pouze po moři nebo letadlem, díky dvěma mostům, které jej spojují, se zde můžete přepravit i suchou nohou autem nebo autobusem. Lefkada je doslova protkaná olivovníky, borovicovými a piniovými lesíky, ale i vinnou révou nebo cypřiši. Přesto, že patří mezi nejoblíbenější řecké ostrovy, ani v sezóně nebývá tak přeplněná, jako její konkurence.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Lefkada?

 • Skvělé podmínky pro surfing a další sporty
 • Několik lokalit k potápění
 • Návštěva zdejších taveren a restaurací
 • Původní horské vesničky
 • Bohatá historie
 • Kulturní a historické památky
 • Staré větrné mlýny při pobřeží
 • Mys Doukato s majákem
 • Návštěva okolních ostrůvků

Lefkada - Řecko

Řecká Miss – Egremni

Tato malebná pláž je považována za nejkrásnější na celé Lefkadě, ale je zároveň také jednou z nejhezčích v celém Řecku. Velmi směle ji můžeme přirovnat k pozemskému ráji, který je vysypán běloskvoucím pískem a několika pásy oblázků. Pláž je obklopená skalními masivy a průzračnou azurovou vodou. Dostanete se k ní od moře nebo po 300 schodech, které sem vedou z blízkého parkoviště. Právě počet schodů a horší dostupnost může za to, že pláž nebývá ani v hlavní sezóně extrémně přeplněná. Velmi vhodná je nejen pro zamilované páry, ale i rodiny s dětmi. Vstup do moře je zde totiž velmi pozvolný.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Lefkada naleznete ZDE.

Pláž Egremni na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=fmeuUKl9Evo

Aktuální počasí: Lefkada, pláž Egremni, Řecko

LEFKADA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Lefkada, pláž Egremni

2/5 - (4 votes)

2 Comments

 • Marie
  Posted 3.10.2018 at 9.04

  Dobrý den,
  nabízíte zde pláž Egremni, ale sestra jezdí na Lefkadu kazdoročně a říkala, že tato pláž je již delší dobu mimo provoz. Jak to tedy je??? Děkuji Marie

  Odpovědět
  • Post Author
   Petr Malec
   Posted 3.10.2018 at 9.35

   Dobrý den, pláž rozhodně není „mimo provoz“. Ačkoli je na ni pěší cesta uzavřená, stále sem můžete dojet lodí. Cesta na Egremni se opravuje, je tedy otázkou času, kdy se otevře návštěvníkům.

   Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5