Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Antipaxos, pláž Voutoumi, Řecko

Když ji poprvé spatříte, přijde vám, že pohlížíte na počítačové pozadí, které je dílem šikovného grafika. Tyrkysová barva, z níž zrak přechází, v kombinaci s pískem jiskřícím odstíny půlnočního měsíce a bujná vegetace v povzdáli – i tak lze ve zkratce charakterizovat pláž Voutoumi, jenž je součástí severního cípu ostrůvku Antipaxos.

First Minute Invia

Antipaxos – aneb seznamte se, prosím

Maličký a skalisky obehnaný ostrůvek Antipaxos, který obývá zhruba stovka stálých obyvatel, naleznete nedaleko ostrova Korfu a pevninského Řecka. Ostrov je již od svého objevení místem, do jehož útrob se pravidelně soustřeďují vysocí státní úředníci, celebrity, ale i filmové hvězdy světového formátu. Pokud toužíte po večeři s Jenifer Lopez nebo Johny Deepem, musíme vás zklamat, ubytovací kapacity pro veřejnost se na ostrově prakticky nenachází. Zamířit zde můžete pouze lodním výletem, jehož součástí je návštěva nejkrásnější pláže ostrova Voutoumi. Přesto, že nepatří výlet k nejlevnějším, vynaložených financí nebudete v žádném případě litovat.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Antipaxos?

  • Přenádherné pláže a pobřeží
  • Bohatý podmořský život
  • Skalní vyhlídky
  • Perfektní podmínky pro rybolov
  • Prohlídka života na ostrově – pastevectví

Řecko - Korfu

Miss Antipaxos – pláž Voutoumi

Ostrov Antipaxos nabízí nespočet větších či menších pláží a plážiček. Tou nejkrásnější je ovšem bezesporu pláž Voutoumi nacházející se na severní straně ostrova. Pláž je jedinečná svou okouzlující tyrkysovou barvou moře a jiskřivým bílým pískem, jenž ji lemuje. Po obou stranách pláže se táhnou skalní masivy, které nabízí úkryt i příjemný stín před zraky turistů, ale i paprsky letního sluníčka. Na ostrov se dostanete buďto ze sousedního Paxosu, pevninského Řecka nebo sousedního ostrova Korfu.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Korfu naleznete ZDE.

Pláž Voutoumi na videu:

Aktuální počasí: Antipaxos, pláž Voutoumi, Řecko

ANTIPAXOS ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Antipaxos, pláž Voutoumi

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5