Albufeira, Portugalsko

Albufeira, Portugalsko
Sdílej s ostatními cestovateli

Lákají vás krásné pláže, čistý písek a doslova křišťálově průhledné moře? Žádný problém pro jedno z nejvyhledávanějších letovisek zvaných Albufeira. Albufeira tedy není jen nejvyhledávanější, ale také jedno z nejznámějších míst, kde tráví lidé svůj čas, kde mohou relaxovat a užívat si krás přírody.

First Minute Invia

Albufeira se původně vyloupla z malinké rybářské vesničky, která se pyšní dlouhými a krásnými plážemi. Nachází se na jihu Portugalska a své návštěvníky láká především na řadu historických památek, nicméně turisté sem jezdí záměrně právě kvůli dokonalým plážím, které obklopují pískovcové útesy. Památky a krásné pláže však nejsou to jediné, co turisty i místní obyvatele láká k pohybu po těchto místech. Albufeira je totiž známá také rozmanitým nočním životem, nicméně to neznamená, že by se z tohoto místa stalo útočiště vandalů.

Albufeira, tehdy malé opevněné sídlo, byla původně založena asi před dvěma tisíci lety, kdy se z ní postupem času stalo prosperující přístaviště. A i přesto, že toto krásné místo bylo mnohdy poznamenáno přírodními katastrofami v podobě zemětřesení nebo záplav, uchovalo si svou původní krásu. Albufeira má centrum, kde se nachází velká písečná pláž Praia dos Pescadores, která bývá dost přeplněná turisty i tamními obyvateli, je totiž jedna z nejkrásnějších.

Albufeiru milují lidé z celého světa, nicméně zejména oblíbená je u anglicky mluvících turistů, kteří si zamilovali nejen spletité úzké uličky, ale také bílé domky vedoucí na hlavní náměstí Largo Eng. Duarte Pacheco. A stejně jako na jiném podobném místě, i zde si můžete vychutnat krásný den např. u šálku dobrého čaje či kávy. Výhodou pro turisti je, že Albufeira je vzdálená od letiště Faro pouhých 35 kilometrů.

Podívejte se také na  Pláž Maspalomas, ostrov Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Místní obyvatelé, zejména turisté, se těší také vysokému množství malebných restaurací, barů a diskoték, což ocení zejména mladí lidé. Krom toho se Albufeira pyšní také celou řadou luxusních hotelů, jako je např. Alfamar, Cs Sao Rafael, Sol E Mar či Porto Bay Falesia.

Aktuální počasí: Albufeira – Portugalsko

Déšť
Pondělí 19. 11. 2018 100%
Déšť
Ranní občasný déšť. Nejnižší teploty 12 ° C.
Částečně oblačno
zítra 20. 11. 2018 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
středa 21. 11. 2018 20%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Možnost deště
čtvrtek 22. 11. 2018 60%
Možnost deště
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Možnost deště
pátek 23. 11. 2018 50%
Možnost deště
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 50 %.

Mapa: Albufeira

Albufeira, Portugalsko
5 (100%) 1 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *