Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Albufeira, Portugalsko

Lákají vás krásné pláže, čistý písek a doslova křišťálově průhledné moře? Žádný problém pro jedno z nejvyhledávanějších letovisek zvaných Albufeira. Albufeira tedy není jen nejvyhledávanější, ale také jedno z nejznámějších míst, kde tráví lidé svůj čas, kde mohou relaxovat a užívat si krás přírody.

First Minute Invia

Albufeira se původně vyloupla z malinké rybářské vesničky, která se pyšní dlouhými a krásnými plážemi. Nachází se na jihu Portugalska a své návštěvníky láká především na řadu historických památek, nicméně turisté sem jezdí záměrně právě kvůli dokonalým plážím, které obklopují pískovcové útesy. Památky a krásné pláže však nejsou to jediné, co turisty i místní obyvatele láká k pohybu po těchto místech. Albufeira je totiž známá také rozmanitým nočním životem, nicméně to neznamená, že by se z tohoto místa stalo útočiště vandalů.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Albufeira, tehdy malé opevněné sídlo, byla původně založena asi před dvěma tisíci lety, kdy se z ní postupem času stalo prosperující přístaviště. A i přesto, že toto krásné místo bylo mnohdy poznamenáno přírodními katastrofami v podobě zemětřesení nebo záplav, uchovalo si svou původní krásu. Albufeira má centrum, kde se nachází velká písečná pláž Praia dos Pescadores, která bývá dost přeplněná turisty i tamními obyvateli, je totiž jedna z nejkrásnějších.

Albufeiru milují lidé z celého světa, nicméně zejména oblíbená je u anglicky mluvících turistů, kteří si zamilovali nejen spletité úzké uličky, ale také bílé domky vedoucí na hlavní náměstí Largo Eng. Duarte Pacheco. A stejně jako na jiném podobném místě, i zde si můžete vychutnat krásný den např. u šálku dobrého čaje či kávy. Výhodou pro turisti je, že Albufeira je vzdálená od letiště Faro pouhých 35 kilometrů.

Místní obyvatelé, zejména turisté, se těší také vysokému množství malebných restaurací, barů a diskoték, což ocení zejména mladí lidé. Krom toho se Albufeira pyšní také celou řadou luxusních hotelů, jako je např. Alfamar, Cs Sao Rafael, Sol E Mar či Porto Bay Falesia.

Aktuální počasí: Albufeira – Portugalsko

[forecast location=“Albufeira, Portugal“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Albufeira

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5