Albufeira, Portugalsko

Albufeira, Portugalsko

Lákají vás krásné pláže, čistý písek a doslova křišťálově průhledné moře? Žádný problém pro jedno z nejvyhledávanějších letovisek zvaných Albufeira. Albufeira tedy není jen nejvyhledávanější, ale také jedno z nejznámějších míst, kde tráví lidé svůj čas, kde mohou relaxovat a užívat si krás přírody.

Albufeira se původně vyloupla z malinké rybářské vesničky, která se pyšní dlouhými a krásnými plážemi. Nachází se na jihu Portugalska a své návštěvníky láká především na řadu historických památek, nicméně turisté sem jezdí záměrně právě kvůli dokonalým plážím, které obklopují pískovcové útesy. Památky a krásné pláže však nejsou to jediné, co turisty i místní obyvatele láká k pohybu po těchto místech. Albufeira je totiž známá také rozmanitým nočním životem, nicméně to neznamená, že by se z tohoto místa stalo útočiště vandalů.

Albufeira, tehdy malé opevněné sídlo, byla původně založena asi před dvěma tisíci lety, kdy se z ní postupem času stalo prosperující přístaviště. A i přesto, že toto krásné místo bylo mnohdy poznamenáno přírodními katastrofami v podobě zemětřesení nebo záplav, uchovalo si svou původní krásu. Albufeira má centrum, kde se nachází velká písečná pláž Praia dos Pescadores, která bývá dost přeplněná turisty i tamními obyvateli, je totiž jedna z nejkrásnějších.

Albufeiru milují lidé z celého světa, nicméně zejména oblíbená je u anglicky mluvících turistů, kteří si zamilovali nejen spletité úzké uličky, ale také bílé domky vedoucí na hlavní náměstí Largo Eng. Duarte Pacheco. A stejně jako na jiném podobném místě, i zde si můžete vychutnat krásný den např. u šálku dobrého čaje či kávy. Výhodou pro turisti je, že Albufeira je vzdálená od letiště Faro pouhých 35 kilometrů.

Podívejte se také na  Pula, pláž Ambrela v Chorvatsku

Místní obyvatelé, zejména turisté, se těší také vysokému množství malebných restaurací, barů a diskoték, což ocení zejména mladí lidé. Krom toho se Albufeira pyšní také celou řadou luxusních hotelů, jako je např. Alfamar, Cs Sao Rafael, Sol E Mar či Porto Bay Falesia.

Aktuální počasí: Albufeira – Portugalsko

Jasno
Pondělí 22. 01. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 9 ° C.
Jasno
zítra 23. 01. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Tepleji. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
středa 24. 01. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Tepleji. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr J a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
čtvrtek 25. 01. 2018 10%
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
pátek 26. 01. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.

Mapa: Albufeira

Albufeira, Portugalsko
5 (100%) 1 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *