Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sozopol, pláž Harmanite, Bulharsko

Krásu Bulharska opětovně objevují turisté z celého světa. Příjemné pláže, povětšinou s jemným pískem, kvalitní hotelové komplexy, výborné jídlo a mnoho dalšího láká k návštěvě také tisíce Čechů. Pokud jste si i vy Bulharsko oblíbili, máme pro vás tip na jednu bulharskou krásku. Její jméno je Harmanite a najdete ji přímo v oblíbeném letovisku Sozopol.

First Minute Invia

Sozopol aneb Seznamte, se prosím

Sozopol patří mezi jedny z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších letovisek vůbec. Najdete ho asi 32 kilometrů jižně od Burgasu. Letovisko se dělí na starou a novou část. Ta stará, plná historických a architektonických skvostů, byla v toce 1970 vyhlášena architektonickou a historickou rezervací, chráněnou UNESCEM.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Vydejte se do křivolakých, úzkých a širokých uliček, které mají svou nezapomenutelnou atmosféru, nebo si sedněte do některé z nepřeberného množství kaváren. Svět kolem sebe budete vnímat tak trochu jinak. Pomaleji. Co se týče nové části, ta leží na pevnině a je podstatně rušnější.

Najdete zde nespočet kvalitních a luxusních hotelů, obchůdků i restaurací a barů. Součástí letoviska je také malý přístav, který se večer rozzáří miliony světýlek. O zábavu zde rozhodně není nouze.

Co dělat v letovisku Sozopol?

  • Prohlídka staré části města
  • Návštěva starobylých kostelů a chrámů
  • Ochutnávka bulharské kuchyně ve zdejších tavernách
  • Odpočinek na krásných plážích
  • Prohlídka Ravadinova hradu
  • Dobré podmínky pro potápění a šnorchlování
  • Možnost vyjížděk na koních
  • Zapůjčení skútrů nebo čtyřkolek

Bulharsko - dovolená

Kráska jménem Harmanite

Pláž Harmanite najdete přímo ve městečku Sozopol. Na délku má asi dva kilometry a je pokryta jemným pískem. Nabízí velmi pozvolné vstupy do moře, takže je ideální pro rodiny s dětmi nebo osoby se zhoršenou pohyblivostí. Pláž nabízí široké možnosti vodních sportů, půjčoven, atrakcí pro děti i dospělé včetně tobogánu apod. Na rozdíl od vedlejší pláže Duni je Harmanite prostornější a klidnější, takže si tady na své přijdou i milovníci klidu a ničím nerušeného odpočinku.

Aktuální nabídku last minute zájezdů do Bulharska naleznete ZDE.

Podívejte se jak tato pláž vypadá v reálu

Aktuální počasí: Sozopol, pláž Harmanite, Bulharsko

SOZOPOL BULHARSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sozopol, pláž Harmanite

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5