Sardinie, pláž Cala Goloritzé, Itálie

Sdílej s ostatními cestovateli
 • 2
  Shares

Sardinie je pro mnohé cestovatele srdeční záležitostí. Krásy tohoto kusu země jsou jednoduše úchvatné. Ten, kdo zde jednou zavítá, se bude chtít opětovně vrátit a to bez ohledu na věk, pohlaví nebo zemi, z níž pochází. Překrásné scenerie, bohatá fauna i flora, ale i přítomnost jedné z nejkrásnější pláže celé Itálie – i tak lze ve zkratce Sardinii charakterizovat. A když už jsme se o jedné z perel Sardinie zmínili, musíme ji detailně představit a navnadit vás k její návštěvě.

First Minute Invia

Pláž Cala Goloritzé – perla východního pobřeží

Přenádherná Cala Goloritzé se nachází uprostřed východního pobřeží proslulého italského ostrova Sardinie. K pláži se dostanete automobilem či autobusem, na motorce nebo skútru. Na pláž se také pořádají pravidelné výlety z přístavu Santa Maria Navarrese, které ovšem nejsou úplně nejlevnější. Hůře přístupná je pláž také vypůjčenou loďkou od moře, tuto variantu ovšem příliš nedoporučujeme. Nečekejte ovšem, že kolo či motorku opřete o první strom, který na pláži uvidíte.  Než se před vámi otevře azurový obzor a nekonečné dálky, počítejte se zhruba hodinovou procházkou. K pláži se dostanete po kamenitých plošinách, při jejichž zdolávání se pořádně zapotíte. Celou cestu se ovšem můžete kochat přenádhernými výhledy, které skalní masiv nabízí.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená Sardinie

Kráska s křišťálově průzračnou vodou

Ačkoli bude cesta na pláž místy opravdu namáhavá, jejího absolvování rozhodně nebudete litovat. Před vámi se totiž rozevře pohled na zátoku s křišťálově čistou vodou, kolem níž se táhne středomořská vegetace i skalní výběžky, jež dokreslují atmosféru tohoto dokonalého místa. Pláž Cala Goloritzé imituje výjevy nadaných umělců. Její barevné spektrum, stejně jako krása, jíž oplývá, je jednoduše nezapomenutelná. Povrch pláže tvoří bělavé kamínky, které budou vaše chodidla příjemně masírovat. Vstup do moře je zde poměrně strmý a boty do vody není radno zapomínat na hotelovém pokoji. Chcete-li si na Sardinii užít tu pravou a nefalšovanou atmosféru nebo tíhnete k přírodně divokým plážím, které turismus zcela nepolapil, je letovisko Cala Goloritzé pro vaši dovolenou doslova jako stvořené.

Podívejte se také na  Ostrov Capri, pláž Marina Grande, Itálie

Aktuální nabídku zájezdů na Sardinii, platnou pro letní sezónu, naleznete zde.

Podívejte se na tuto pláž pohledem drona

Aktuální počasí: Sardinia, pláž Cala Goloritzé, Itálie

SARDÍNIE ITÁLIE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://weatherwidget.io/js/widget.min.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,'script','weatherwidget-io-js');

Mapa: Sardinie, pláž Cala Goloritzé

 


Sdílej s ostatními cestovateli
 • 2
  Shares

3 thoughts on “Sardinie, pláž Cala Goloritzé, Itálie

 1. Honza

  Jak je to v té zátoce s potápěním, když je tam křišťálově čistá voda? Je tam zajímavý podmořský život nebo něco zajímavého k vidění?

 2. Petr Malec Post author

  Zdravím Honzo, jsi zatím náš nejvěrnější čtenář a jak to vypadá i vášnivý potápěč.
  Já osobně se moc nepotápím, nemám na to ani výbavu ani nadání, ale tuto informaci jsem pro tebe zjistil.
  Ano kolem pláže Cala Goloritzé je možné se potápět, ale nečekejte žádné korály apod. věci, každopádně potápění je zde velmi rozšířené a zábavné (vraky lodí, spousty ryb apod.)

  Sám se podívej třeba zde, kde najdeš fotky potápěčů z této lokality: http://www.tripadvisor.cz/ShowUserReviews-g608907-d3390080-r274254317-Argonauta_Diving_Club-Cala_Gonone_Dorgali_Province_of_Nuoro_Sardinia.html#photos

 3. arci32

  Na Sardinií už jsem byl tolikrát, ale tuto pláž jsem ještě nenavštívil. Podle fotek vypadá velmi dobře. Pokud toto léto bude pěkné počasí v Itálii, tak určitě vyzkouším. Děkuji za tip

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *