Limnos, Řecko

Limnos, Řecko
Sdílej s ostatními cestovateli

Historické Řecko v sobě skrývá mnoho krás, mezi které patří bohatá historie, ale také krásné pláže. Jedny takové má například jeden z největších řeckých ostrovů Limnos a zároveň sousedním ostrovem Thassosu a menšího Samothraki.

First Minute Invia

Ačkoliv je ostrov Limnos převážně zemědělským ostrovem, má skutečně co nabídnout. Jeho moře je průzračně čisté a pláže opravdu nádherné, stejně jako jeho příroda, tudíž doslova vybízí strávit na něm tu nejkrásnější dovolenou. Hlavním město Myrina je zároveň přístavem, které slouží jako obchodní centrum a letovisko. Je navíc známé svým benátským opevněním postaveným na antických základech.

Dovolenou si tu užijí zejména lidé, kteří milují krásnou přírodu a zároveň starodávné kultury. Na tomto ostrově se totiž nachází archeologické muzeum, ve kterém lze nalézt spoustu vzácných předmětů z celého ostrova. Vyplatí se ale navštívit také Byzantské nebo církevní muzeum či katedrálu Agia Triada, které se nachází v centru města. Milovníci kultury mohou vyrazit do Kondopouli, kde se tradičně koná festival tanců a krojů.

Zaměřme se ale na pláže. Ptáte se, proč se na ostrově Limnos nachází jedny z nejkrásnějších pláží v severovýchodních vodách Egyjského moře? Důvod je prostý a přesto důležitý. Kolem ostrova se nachází celá stovka pláží, přičemž některé z nich jsou písečné, místy oblázkové. Nejsou však nijak upravované, a tudíž si zachovávají svůj původní ráz plný přírody. Cestovatelům nabídnou soukromí, jelikož se nejedná o přeplněné pláže plné lehátek ale vyloženě exotickou pláž.

Také voda je zde nádherně čistá a okolí porostlé zelení. Mezi turisty je nejoblíbenější pláž u letoviska Plati – ta je dlouhá skoro kilometr a olemuje krásný záliv. 10 km od hlavního města Myrina se zase nachází pláž Kokkina, která se chlubí nevšedním červeným pískem.

Podívejte se také na  Korfu, pláž Arkoudilas, Řecko

Plně turisticky vybavené jsou ale pláže Riha Nera a přímo stejnojmenná pláž Myrina. Na nich mohou cestovatelé nejen skvěle relaxovat, ale také aktivně odpočívat. Mohou využít možnost zkusit si vodní sporty, například vodní lyže nebo windsurfing. Ti , co milují sporty jako je jogging, by si zase mohli oblíbit pláž Makris Gialos s jemným a měkkým pískem, která je dlouhá několik kilometrů.

Ostrov Limnos se vyplatí navštívit nejen díky možnosti odpočinku mezi čistou a doslova skvostnou přírodou, ale zároveň díky poznání netradičních kultur a dávného bohatství řeckého ostrova.

Aktuální počasí: Limnos – Řecko

Možnost deště
Středa 21. 11. 2018 40%
Možnost deště
Pozdě v noci přeháňky. Nejnižší teploty 12 ° C.
Možnost deště
zítra 22. 11. 2018 50%
Možnost deště
Větrno s přeháňkami. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SSV o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 50 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Částečně oblačno
pátek 23. 11. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo a větrno. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr SV o rychlosti 30 - 50 km/h.
Jasno
sobota 24. 11. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr SV o rychlosti 25 - 40 km/h.
Částečně oblačno
neděle 25. 11. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Limnos

Limnos, Řecko
5 (100%) 1 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *