Limnos, Řecko

Limnos, Řecko

Historické Řecko v sobě skrývá mnoho krás, mezi které patří bohatá historie, ale také krásné pláže. Jedny takové má například jeden z největších řeckých ostrovů Limnos a zároveň sousedním ostrovem Thassosu a menšího Samothraki.

Ačkoliv je ostrov Limnos převážně zemědělským ostrovem, má skutečně co nabídnout. Jeho moře je průzračně čisté a pláže opravdu nádherné, stejně jako jeho příroda, tudíž doslova vybízí strávit na něm tu nejkrásnější dovolenou. Hlavním město Myrina je zároveň přístavem, které slouží jako obchodní centrum a letovisko. Je navíc známé svým benátským opevněním postaveným na antických základech.

Dovolenou si tu užijí zejména lidé, kteří milují krásnou přírodu a zároveň starodávné kultury. Na tomto ostrově se totiž nachází archeologické muzeum, ve kterém lze nalézt spoustu vzácných předmětů z celého ostrova. Vyplatí se ale navštívit také Byzantské nebo církevní muzeum či katedrálu Agia Triada, které se nachází v centru města. Milovníci kultury mohou vyrazit do Kondopouli, kde se tradičně koná festival tanců a krojů.

Zaměřme se ale na pláže. Ptáte se, proč se na ostrově Limnos nachází jedny z nejkrásnějších pláží v severovýchodních vodách Egyjského moře? Důvod je prostý a přesto důležitý. Kolem ostrova se nachází celá stovka pláží, přičemž některé z nich jsou písečné, místy oblázkové. Nejsou však nijak upravované, a tudíž si zachovávají svůj původní ráz plný přírody. Cestovatelům nabídnou soukromí, jelikož se nejedná o přeplněné pláže plné lehátek ale vyloženě exotickou pláž.

Také voda je zde nádherně čistá a okolí porostlé zelení. Mezi turisty je nejoblíbenější pláž u letoviska Plati – ta je dlouhá skoro kilometr a olemuje krásný záliv. 10 km od hlavního města Myrina se zase nachází pláž Kokkina, která se chlubí nevšedním červeným pískem.

Podívejte se také na  Beg Léguer – Francie

Plně turisticky vybavené jsou ale pláže Riha Nera a přímo stejnojmenná pláž Myrina. Na nich mohou cestovatelé nejen skvěle relaxovat, ale také aktivně odpočívat. Mohou využít možnost zkusit si vodní sporty, například vodní lyže nebo windsurfing. Ti , co milují sporty jako je jogging, by si zase mohli oblíbit pláž Makris Gialos s jemným a měkkým pískem, která je dlouhá několik kilometrů.

Ostrov Limnos se vyplatí navštívit nejen díky možnosti odpočinku mezi čistou a doslova skvostnou přírodou, ale zároveň díky poznání netradičních kultur a dávného bohatství řeckého ostrova.

Aktuální počasí: Limnos – Řecko

Zataženo
zítra 20. 01. 2018 10%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Déšť
neděle 21. 01. 2018 90%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Déšť
pondělí 22. 01. 2018 90%
Déšť
Déšť a vítr. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr S o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 12 mm.
Jasno
úterý 23. 01. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 7 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
středa 24. 01. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 7 ° C. Vítr SV o rychlosti 25 - 40 km/h.

Mapa: Limnos

Limnos, Řecko
5 (100%) 1 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *