Lampedusa, Itálie

Lampedusa, Itálie

Při výběru dovolené má člověk jasné představy. Chce navštívit místo, které bude mít dobrou polohu a krásné pláže, což znamená bílý písek, průzračně modrá voda karibské barvy a jedinečná zařízení v podobě restaurací. Můžeme tedy mluvit o ostrově Lampedusa, který se pyšní krásnou pláží jménem Rabbit Beach.

Ostrov Lampedusa, který leží kousek od Sicílie, se stal domovem zhruba 6 tisíci lidí, nicméně zde každý rok navštíví místní krásy tisíce turistů. Pokud vás láká nejen samotná pláž Rabbit Beach, o které si povíme za chvíli, upozorňujeme, že samotný ostrov Lampedusa je pro turisty zajímavý. Lidé zde žijí poklidným životem, živí se rybolovem, zemědělstvím a turistickým ruchem.

Proč lze říci, že právě ostrov Lampedusa se pyšní nejkrásnějšími plážemi? Vždyť právě Rabbit Beach se stala druhou nejkrásnější pláží světa. Rabbit Beach je dlouhá asi 200 m a turista i místní obyvatel zůstává uchvácen, jak již bylo řečeno, azurovým mořem a dokonale bílým pískem.
Dovolená na Sicílii

Turista si v případě návštěvy ostrova Lampedusa, konkrétně pláže Rabbit Beach, může zamilovat jeden z moderních a kvalitních hotelů, kde nechybí luxusní restaurace. Pokud vás zajímá, proč se pláži říká zrovna Rabbit Beach, odpověď je jednoduchá, dříve se zde vyskytovaly stovky králíků, nicméně v současné době na pláži uvidíte spíše želvy.

A pokud se ptáte, jaké aktivity vám pláž nabízí, díky krásné čistotě můžete nejen plavat, ale také se potápět nebo šnorchlovat. Pro milovníky vodních tvorů je dobré vědět, že nedaleko pobřeží Lampedusy se mnohdy vyskytují delfíni. Pokud se rozhodnete ostrov navštívit, doporučujeme volit měsíce od května do září, kdy je doba nejvhodnější. A pokud zrovna nebudete chtít plavat nebo ochutnávat místní speciality, můžete nakupovat suvenýry nebo pokukovat po obchodech.

Podívejte se také na  Pláž Porto Selvaggio, Salento, Itálie

Lampedusa je jedním slovem ostrov lepšího života, možná proto se zde nachází také celá řada uprchlíků z Afriky. Ale ani tento fakt ostrovu neupírá jedno – toto místo je klidné, krásné a má co nabídnout.

 

Aktuální počasí: Lampedusa – Itálie

Částečně oblačno
Neděle 10. 12. 2017 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo a větrno. Nejnižší teploty 15 ° C.
Částečně oblačno
zítra 11. 12. 2017 0%
Částečně oblačno
Většinou jasno a větrno. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 30 - 50 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Jasno
úterý 12. 12. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr J o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
středa 13. 12. 2017 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 18 ° C. ZJZ Vítr měnící se na S o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
čtvrtek 14. 12. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr SZ o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Lampedusa

Lampedusa, Itálie
4.71 (94.29%) 7 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *