Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lampedusa, Itálie

Při výběru dovolené má člověk jasné představy. Chce navštívit místo, které bude mít dobrou polohu a krásné pláže, což znamená bílý písek, průzračně modrá voda karibské barvy a jedinečná zařízení v podobě restaurací. Můžeme tedy mluvit o ostrově Lampedusa, který se pyšní krásnou pláží jménem Rabbit Beach.

First Minute Invia

Ostrov Lampedusa, který leží kousek od Sicílie, se stal domovem zhruba 6 tisíci lidí, nicméně zde každý rok navštíví místní krásy tisíce turistů. Pokud vás láká nejen samotná pláž Rabbit Beach, o které si povíme za chvíli, upozorňujeme, že samotný ostrov Lampedusa je pro turisty zajímavý. Lidé zde žijí poklidným životem, živí se rybolovem, zemědělstvím a turistickým ruchem.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Proč lze říci, že právě ostrov Lampedusa se pyšní nejkrásnějšími plážemi? Vždyť právě Rabbit Beach se stala druhou nejkrásnější pláží světa. Rabbit Beach je dlouhá asi 200 m a turista i místní obyvatel zůstává uchvácen, jak již bylo řečeno, azurovým mořem a dokonale bílým pískem.
Dovolená na Sicílii

Turista si v případě návštěvy ostrova Lampedusa, konkrétně pláže Rabbit Beach, může zamilovat jeden z moderních a kvalitních hotelů, kde nechybí luxusní restaurace. Pokud vás zajímá, proč se pláži říká zrovna Rabbit Beach, odpověď je jednoduchá, dříve se zde vyskytovaly stovky králíků, nicméně v současné době na pláži uvidíte spíše želvy.

A pokud se ptáte, jaké aktivity vám pláž nabízí, díky krásné čistotě můžete nejen plavat, ale také se potápět nebo šnorchlovat. Pro milovníky vodních tvorů je dobré vědět, že nedaleko pobřeží Lampedusy se mnohdy vyskytují delfíni. Pokud se rozhodnete ostrov navštívit, doporučujeme volit měsíce od května do září, kdy je doba nejvhodnější. A pokud zrovna nebudete chtít plavat nebo ochutnávat místní speciality, můžete nakupovat suvenýry nebo pokukovat po obchodech.

Lampedusa je jedním slovem ostrov lepšího života, možná proto se zde nachází také celá řada uprchlíků z Afriky. Ale ani tento fakt ostrovu neupírá jedno – toto místo je klidné, krásné a má co nabídnout.

 

Aktuální počasí: Lampedusa – Itálie

[forecast location=“Lampedusa, Italy“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Lampedusa

Itálie

Itálie

Itálie

4.7/5 - (9 votes)

Leave a Comment

0.0/5