Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mallorca, pláž Cala Mondragó , Španělsko

Jihovýchodní část Španělska představuje takový malý ráj na zemi. Situována je zde totiž jedna z nejkrásnějších přírodních rezervací Cala Mondragó, která je již od roku 1992 právoplatným přírodním parkem. Rezervace se nachází zhruba 5 kilometrů od starobylého městečka Santanyí, které rozhodně stojí za návštěvu. Součástí rezervace jsou dva překrásné přírodní parky, malebné zátoky a skryté laguny, ale i několik nádherných pláží. Jednou z nich je i stejnojmenná pláž  Cala Mondragó, jejíž krásu si představíme na následujících řádcích.

First Minute Invia

Pláž Cala Mondragó nebo Ses Fonts de n’Alis

Pokud vám pojmenování Cala Mondragó nic neříká, možná, že pláž znáte pod původním názvem Ses Fonts de n’Alis. Její krása je totiž legendární již po mnoho dlouhých let. Pláž je převážně písečná, při okrajích se ovšem můžete setkat s drobnějšími kamínky. Její délka dosahuje 75 metrů a šířka zhruba 60 metrů. Vstup do vody je poměrně pozvolný, takže se jedná o ideální dovolenkovou destinaci pro rodiny s menšími dětmi. Na pláži si můžete za menší poplatek zapůjčit lehátka i slunečníky, a pokud vás již povalování na zdejším zlatavém písku přestane bavit, vydejte se občerstvit do některé z místních restaurací, v nichž vám naservírují zdejší i exotické pokrmy té nejvyšší kvality. Pláž je pro svou čistotu a malebnost oceněna prestižní Modrou vlajkou, jež poukazuje na všeobecné uznávané kvality pláží po celém světě.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená - Mallorca

Užijte si trošku toho soukromí v sousední zátoce

Pláž Cala Mondragó je pro svou krásu velmi oblíbená. Během hlavní turistické sezóny zde proto narazíte na početné zástupy turistů. Pláž také hojně navštěvují obyvatelé dvou přilehlých hotelů, v červenci a srpnu je zde tedy prakticky hlava na hlavě. Chcete-li si užít trošku toho soukromí, vydejte se na pláž brzy ráno či pozdě odpoledne nebo zamiřte do sousední zátoky, v níž najdete nejen bělavý písek, ale také dostatek soukromí, které od své letní dovolené řada z nás očekává.

Zaujala vás Cala Mondragó? Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do Španelska, kterou naleznete zde.

Aktuální počasí: Mallorca, pláž Cala Mondragó , Španělsko

MALLORCA ŠPANĚLSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Mallorca, pláž Cala Mondragó

Illes Balears, Španělsko

4.8/5 - (5 votes)

6 Comments

 • Monika
  Posted 1.6.2015 at 13.33

  Zdravím Vás a děkuji za článek. Destinace mě velmi zaujala. Potřebuji ale poradit, zda zakoupit zájezd od cestovní kanceláře nebo cestovat tzv. „na vlastní pěst“? Jaká z variant je méně finančně nákladná? Díky moc a hodně úspěchů, M.

  Odpovědět
 • Hanka
  Posted 1.6.2015 at 14.13

  Dobrý den, jsou nějaká omezení na to, co se smí provádět v přírodním parku, např. omezení potápění, chození do volné přírody apod.?

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 1.6.2015 at 14.32

  Zdravím Moniko a Hanko, moc děkuji za dotazy a za zpětnou vazbu, velice si toho ceníme.

  Co se týká dotazu, tak s cestovní kanceláří to máte bez stresu a s jistotou ubytování. Samozřejmě se dá také jet na vlastní pěst a letenky jsou mnohdy i v „akci“, ale pak je to horší se sháněním ubytování přímo na ostrově, ale samozřejmě také se dá. V podstatě pokud pojedete na vlastní pěst, tak byste měla ušetřit, ale už to máte bez delegáta a bez určité „jistoty“. Na druhou stranu, zase si můžete půjčit skůtr nebo auto a procestovat většinu ostrova.

  Hanko, co se týká pravidel a podmínek parku tak si nejsem úplně jist, vím, že v parku jsou čtyři naučné trasy, které jsou doplněny o informační tabule s informacemi o fauně a flóře, která se v parku vyskytuje a pak jsou v parku také dva rekreační menší parčíky, kde si můžete odpočinou, posedět či si udělat piknik.

  Co se týká potápění či chození přírody, tak vám tuto informaci zjistím.

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 2.6.2015 at 6.59

  Moniko, řešil jsem váš dotaz přímo s kolegyní ze Španělska, která má pro vás dobrou informaci, potápění ani chození mimo vyznačené stezky aktuálně nijak omezené není, každopádně je nutné brát v potaz určitou obezřetnost vůči ekosystému, který na tomto místě panuje.

  Odpovědět
 • Vít
  Posted 2.6.2015 at 11.19

  Hezké odpoledne,

  Mallorca zní lákavě, delší dobu ji s kolegy plánujeme navštívit. Dá se do této zátoky přijet na jachtě?

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 2.6.2015 at 12.34

  Hezké odpoledne i vám Víte,
  dovolená na jachtě ve Španělských výsostných vodách je krásná představa, hned bych si to s vámi vyměnil 🙂
  Každopádně ano do zátoky, kde spadá pláž Cala Mondragó se dá přijet na jachtě a zakotvit tam a užít si krásnou scenérii , fotka vám snad napoví více.

  Přeji krásnou a slunečnou dovolenou.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5