Cíes, Španělsko

Sdílej s ostatními cestovateli
  • 1
    Share

Už jste slyšeli o Karibiku Evropy? Pokud ne, tak vás určitě budou zajímat ostrovy Cíes, které jsou součástí španělského souostroví, které leží v Atlantickém oceánu. A proč doporučujeme se na dovolenou vydat právě tam?

First Minute Invia

Kromě toho, že se zdě nachází krásná a chráněná příroda a bohatý mořský život, zde najdete také úžasné pláže podobající se těm z Karibiku. Právě proto jsou tyto ostrovy tolik oblíbené mezi zahraničními turisty a samozřejmě také samotnými Španěly. Ostrovy Cíes jsou celkem tři – ostrov Monteagudo, Faro a jižní ostrov San Martiňo. První dva můžete klasicky navštívit v rámci nějakého pobytu, ale na ten třetí se dostanete už pouze a jen lodní dopravou.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Na ostrovy Cíes jezdí hned několik trajektů, přičemž sezona začíná již během Velikonoc. Vůbec nejkrásnější je počasí právě v období od června do konce září.
Dovolená - Andalusie

Na ostrovech Cíes můžete zažít pravé campingové dobrodružství, zejména pokud se skutečně chcete dostat do kontaktu se živou přírodou. Ubytovat se můžete v kempu Isias Cíes Camping, kde cena za osobu na noc se pohybuje kolem 8 EUR. Ostrov je v létě opravdu velmi oblíbený, proto je mnohem lepší si ho rezervovat s předstihem. Kemp je blízko hlavní pláži ostrova Praia da Rodas, která se vyznačuje jemným pískem a křišťálově čistou vodou.

Podívejte se také na  Mallorca, Port d'Alcudia, Španělsko

Jak už ale bylo jednou řečeno, samotné pláže ostrovů Cíes přímo připomínají ty karibské, jelikož jsou pokryté čistým světle bílým pískem, který navíc zdůrazňuje, jak je voda u ostrova nádherně azurově modrá. Vůbec nejpřitažlivější je právě pláž Praia da Rocha, která se táhne mezi severním a prostředním ostrovem. Z druhé strany je lemována jezírkem. Pro milovníky menších pláží můžeme doporučit pláž Praia dos Viňos nebo pláž Praia de Nosa Senhora.

V případě, že preferujete takovou pláž, kde je co nejméně lidí, pak určitě zvolte pláž Praia das Figueiras, která také dominuje čistým a jemným, bílým pískem.

 

Aktuální počasí: Cíes, Španělsko

[forecast location=”Vigo, Spain” datelabel=”date(‘d. m. Y')” forecast language=”CZ” hidedata=”search,alerts”]

Mapa: Cíes


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 1
    Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *