Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cíes, Španělsko

Už jste slyšeli o Karibiku Evropy? Pokud ne, tak vás určitě budou zajímat ostrovy Cíes, které jsou součástí španělského souostroví, které leží v Atlantickém oceánu. A proč doporučujeme se na dovolenou vydat právě tam?

First Minute Invia

Kromě toho, že se zdě nachází krásná a chráněná příroda a bohatý mořský život, zde najdete také úžasné pláže podobající se těm z Karibiku. Právě proto jsou tyto ostrovy tolik oblíbené mezi zahraničními turisty a samozřejmě také samotnými Španěly. Ostrovy Cíes jsou celkem tři – ostrov Monteagudo, Faro a jižní ostrov San Martiňo. První dva můžete klasicky navštívit v rámci nějakého pobytu, ale na ten třetí se dostanete už pouze a jen lodní dopravou.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Na ostrovy Cíes jezdí hned několik trajektů, přičemž sezona začíná již během Velikonoc. Vůbec nejkrásnější je počasí právě v období od června do konce září.
Dovolená - Andalusie

Na ostrovech Cíes můžete zažít pravé campingové dobrodružství, zejména pokud se skutečně chcete dostat do kontaktu se živou přírodou. Ubytovat se můžete v kempu Isias Cíes Camping, kde cena za osobu na noc se pohybuje kolem 8 EUR. Ostrov je v létě opravdu velmi oblíbený, proto je mnohem lepší si ho rezervovat s předstihem. Kemp je blízko hlavní pláži ostrova Praia da Rodas, která se vyznačuje jemným pískem a křišťálově čistou vodou.

Jak už ale bylo jednou řečeno, samotné pláže ostrovů Cíes přímo připomínají ty karibské, jelikož jsou pokryté čistým světle bílým pískem, který navíc zdůrazňuje, jak je voda u ostrova nádherně azurově modrá. Vůbec nejpřitažlivější je právě pláž Praia da Rocha, která se táhne mezi severním a prostředním ostrovem. Z druhé strany je lemována jezírkem. Pro milovníky menších pláží můžeme doporučit pláž Praia dos Viňos nebo pláž Praia de Nosa Senhora.

V případě, že preferujete takovou pláž, kde je co nejméně lidí, pak určitě zvolte pláž Praia das Figueiras, která také dominuje čistým a jemným, bílým pískem.

 

Aktuální počasí: Cíes, Španělsko

[forecast location=“Vigo, Spain“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Cíes

Galician Atlantic Islands Maritime-Terrestrial National Park, Španělsko

Galician Atlantic Islands Maritime-Terrestrial National Park, Španělsko

03610 Petrer, Alicante, Španělsko

Olivar de Los Padres, Álvaro Obregón, 01780 Mexico City, Federal District, Mexiko

4.8/5 - (6 votes)

Leave a Comment

0.0/5