Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fuerteventura, Playa de Sotavento, Kanárské ostrovy

Písečné duny jako z filmu, zlatavé pobřeží lemované azurově čistým Atlantikem, v dálce zelené háje plné cypřišů a borovic a žhoucí slunce – přesně nějak takto lze charakterizovat jednu z nejkrásnějších částí ostrova Fuerteventura – Jandíu. Jandía se nachází na jihovýchodním cipu Fuerteventury a představuje jednu z nejkouzelnějších a nejvyhledávanějších částí ostrova. Na své si zde přijdou milovníci panensky krásné a lidskou rukou nedotčené přírody, stejně jako zarputilí surfaři i tradiční dovolenkáři, jenž si chtějí užít týden či dva na jedné z nejkrásnějších pláží Evropy.

First Minute Invia

Jandía – aneb seznamte se, prosím

Součástí Jandíe je chráněná přírodní oblast Parque Natural de Jandía, která doslova vybízí k romantickým procházkám. Letovisko je na rozdíl od jiných španělských destinací budováno v souladu s všudypřítomnou přírodou. Na megalomanské hotelové komplexy, obří super a hyper markety zde tedy nenarazíte. Původem rybářská vesnička si i po mnoho dlouhých staletích ponechává svůj původní ráz, který do jejích útrob láká turisty z celého světa.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Jandía?

  • perfektní podmínky pro surfing
  • parasailing, potápění, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech
  • návštěva parku Parque Natural de Jandía
  • několik nudistických pláží
  • pěší turistika
  • zoologická a botanická zahrada Zoo La Lajita
  • tenisové a squashové kurty

Kanárské ostrovy

Nekonečná pláž Playa de Sotavento

Jižní cíp Fuerteventury je vymezen jedné z nejkrásnějších pláží Španělska, jejíž název je Playa de Sotavento. Délka této pláže činí takřka 20 kilometrů a v nejširších místech dosahuje takřka 150 metrů. Pláž prochází dennodenně důkladnou očistou a k dispozici zde máte za mírný poplatek slunečníky i lehátka. Podle větru a mořských proudů se pláž různě formuje. Pokaždé tedy můžete odpočívat na malinko jiném místečku. Jelikož se lze na pláž dostat pouze z jediného místa, masový příliv turistů zde určitě neočekávejte.

Aktuální nabídku zájezdů na Kanárský ostrov – Fuerteventura naleznete ZDE.

I tentokrát kratičká ukázka z této pláže:

Aktuální počasí: Fuerteventura, Playa de Sotavento, Kanárské ostrovy

FUERTEVENTURA KANÁRSKÉ OSTROVY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa:

Fuerteventura, Playa de Sotavento

4.8/5 - (5 votes)

Leave a Comment

0.0/5