Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sozopol, pláž Kavatsite, Bulharsko

Bulharsko je díky své oblíbenosti na vzestupu. Míří sem turisté z Česka i zahraničí a bulharské hotely jsou během hlavní sezóny napěchované k prasknutí. Bulharsko to už totiž dávno nejsou špinavé pláže a nekvalitní služby. Dnes jde o významnou dovolenkovou destinaci, jejíž kouzlo objevuje stále větší množství lidí. Najdete zde několik překrásných pláží – mimo jiné i pláž Kavatsite, nedaleko oblíbeného letoviska Sozopol.

First Minute Invia

Sozopol aneb Seznamte se, prosím

Sozopol jedním z nejhezčích a nejnavštěvovanějších letovisek Bulharska. Leží na poloostrově 32 km jižně od Burgasu. Původně se Sozopolu říkalo Apollonia (až do roku 330) a bylo významným přístavním, obchodním a správním centrem. Starší část si udržuje svou původní atmosféru, nová část je podstatně rušnější. Tvoří ji především nově zbudované hotely a vilky ve stráni nad poloostrovem. Najdete zde veškerou turistickou vybavenost, desítky krámků a restaurací nabízejících vynikající bulharskou kuchyni i bohatý noční život se spoustou hudby a tance v místních diskotékách. Celkovou atmosféru dotváří malebný přístav, okolo něhož si můžete udělat příjemnou procházku.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Sozopol?

  • Prohlídka staré části města (zapsané na seznamu UNESCO)
  • Prohlídka starobylých kostelů a chrámů
  • Návštěva zdejších taveren a ochutnávka tradičních bulharských specialit
  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Základny vodních sportů
  • Prohlídka Ravadinova hradu
  • Dobré podmínky pro potápění a šnorchlování
  • Možnost vyjížděk na koních
  • Zapůjčení skútrů nebo čtyřkolek

Bulharsko - dovolená

Divoká kráska Kavatsite

Pláž najdete zhruba tři kilometry od letoviska Sozopol mezi mysy Sv. Kryštof a Agalina. Pláž je opravdu velmi dlouhá a široká s výjimečně zlatým pískem. Její jižní a severní strana je vhodná k potápění. Najdete zde totiž několik mořských skal. Součástí pláže je také rekreační oblast s bungalovy a prostorem pro více než 200 stanů a 60 karavanů. Pro děti a milovníky sportovních aktivit jsou na pláži k dispozici nejrůznější zábavné a sportovní atrakce. Najdete zde také bary a vyhlášené restaurace.

Aktuální nabídku last minute zájezdů do Bulharska naleznete ZDE.

Podívejte se jak tato pláž vypadá v reálu

Aktuální počasí: Sozopol, pláž Kavatsite, Bulharsko

SOZOPOL BULHARSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sozopol, pláž Kavatsite, Bulharsko

4/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5