Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 top evropských pláží, které stojí za návštěvu

Toužíte relaxovat na plážích v Karibiku? Možná vás překvapíme, ale plážové klenoty, které se nacházejí na evropských pobřežích, se jim naprosto vyrovnají. Pokud trpíte při dlouhých cestách letadlem, zkuste si vybrat jednu z následujících pláží. Zklamaní určitě nebudete.

First Minute Invia

Praia da Marinha: Romantika s večeří pro dva

Portugalsko zůstává často trochu ve stínu ostatních evropských destinací, alespoň z pohledu českého turisty. Přitom nabízí špičkové koupání. Za pozornost stojí Algarve na jihu země, kde se rozkládá pláž Praia da Marinha. Mnozí návštěvníci ji označují za jednu z vůbec nejromantičtějších pláží Evropy. I letovisko Algarve je krásné, mimo jiné i tím, že není přeplněné lidmi a na mnoha plážích často nikoho nepotkáte. Praia da Marinha v hodnoceních vítězí jako nejlepší portugalská pláž, Tripadvisor ji v celoevropském žebříčku zařadil na třetí místo. Romantici a milovníci klidu ocení, že tu není hluk z okolních plážových barů. Nachází se tu totiž pouze jediná dřevěná restaurace jako stvořená pro večeři ve dvou.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Egremni Beach: Po koupání vás čeká výšlap

Strávit pár dní líným povalováním na pláži Egremni na jihozápadním pobřeží ostrova Lefkada, to je dovolená snů. Na asi 2,5 km dlouhém pásu pláže vás uvítá jemný sněhobílý písek. Voda je zde azurová, průzračně čistá. Občerstvení vám poskytne několik plážových barů. Přístup sem je ovšem trochu obtížnější a snad proto nebývá narvaná lidmi. Kolem dokola se tyčí vysoké bílé skály a útesy, které tuto oázu klidu obklopují. Můžete sem buď připlout lodí, nebo sestoupit z parkoviště na útesech po 347 schodech. Což o to, dolů to ještě jde, ale návrat nahoru k autu pořádně prověří vaši fyzickou kondici. Odměnou vám je ale nádherný zážitek.

Playa De Cofete: Návrat k divočině

Máte rádi divočinu? Chcete objevovat něco nového? Potom se vydejte do Španělska, respektive na Kanárské ostrovy. Na jihu, v samém cípu ostrova Fuerteventura se rozkládá pláž Playa de Cofete. Tahle pláž je ještě nezcivilizovaná lidmi. 10 km jemného písku jako stvořeného k dlouhým procházkám. Široko daleko žádný bar, takže si budete muset vystačit s vlastními zásobami. Tady dovolená u moře znamená skutečnou svobodu od civilizace, kterou ocení hlavně lidé, kteří si nepotrpí na běžné mainstreamové radovánky a raději v tichu meditují v písku. Najdete tu úžasný klid, zažijete návrat k přírodě.

Vela Stiniva na ostrově Vis: Bohem zapomenutá krása

Ze spousty nádherných pláží ve Středozemním moří má ale cestolino.cz jeden žhavý tip. V loňském roce vyhlásil portál European Best Destination, tedy nejlepší evropské destinace, jako nej pláž v zátoce Stiniva na chorvatském ostrově Vis. Má v sobě kouzlo nepoznaného a na vrchol žebříčku ji katapultovala spousta spokojených návštěvníků. Je to malebné místo jako stvořené ke koupeli. Nabízí křišťálově čistou vodu obklopenou bílými skalami. Nadšené jsou z ní rodiny s dětmi. Vítězství této nenápadné královny je důkazem, že lidé už se odklánějí od tradičních „profláknutých“ pláží, které jsou přeplněné lidmi a naopak hledají něco nového, krásného a dosud zapomenutého. Není proto divu, že Stiniva nechala za sebou třeba slavnou pláž Navagio na řeckém ostrově Zakynthos.

La Concha Beach: Oáza pro rodiny s dětmi

Španělské městečko San Sebastián má nádhernou pláž přímo uprostřed města, omývají ji vody Atlantského oceánu. Playa La Concha Beach nabízí nádherné koupání, krásný výhled, spoustu hezkých kavárniček. Záliv asi 1350 metru dlouhou pláž chrání před větrem a vysokými vlnami. Nabízí se zde nádherný výhled na obě strany: na zelené hory za sebou i bílé lodičky na moři. Ideální kout světa pro rodiny s dětmi i seniory, vstup do moře je zde pozvolný, bezpečný a voda mimořádně klidná.

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5