Cádiz, Španělsko

Cádiz, Španělsko

Malý hrneček ze stříbra – právě tak se nazývá Cádiz v jižním Španělsku. Místo plné nádherných a teplých barev, které přináší návštěvníkům neopakovatelné zážitky a dokonalý odpočinek spojený s exotickou dovolenou.

Proč si sbalit kufry a odjet zrovna do tohoto španělského města? Důvodů je hned několik. Prvním z nich je počasí. V Cádizu je nádherné teplo, které každý návštěvník nerad opouští. Slunce svítí neustále, hřeje a jen stěží tu narazíte na déšť nebo vítr. Velkým bohatstvím Cádizu je ale i historie. Tak například, Cádiz je vůbec první město, kde byla poprvé podepsána španělská ústava, a to v roce 1812. Lidé jsou tu příjemní, velmi přátelští a společenští, tudíž zde mohou bez problému odpočívat také turisté, kteří se rozhodli cestovat sami. Charakteristické pro obyvatele Andalusie je jejich andaluský přízvuk, který je pro rodilé Španěly těžko srozumitelný.

Milovníci zábavy si přijdou na své díky cádizským karnevalům, které sice netrvají dlouho, za to jsou ale plné radosti, nadšení a zážitků. Ty se pořádají zpravidla v druhém únorovém týdnu a ulice v té době doslova duní. Mnoho lidí zpívá, pije a hoduje. Turisté si v tomto období mohou poslechnout tradiční španělské folklorní písně Chirigotas.
Dovolená - Andalusie

Velkou dominantou Cádizu jsou ale i jeho pláže. Patří mezi jedny z nejkrásnějších v Evropě, a to díky jemnému a čistému písku. Cádiz má celkem tři pláže, které se dokonce těší ocenění tzv. modré vlajky (toto ocenění dostávají taková místa u moře, která vynikají svou čistotou a skvělými podmínkami pro plavání a koupání). Jedná se o pláže Cortadura, La Caleta a La Victoria.

Podívejte se také na  Lampedusa, Itálie

Vezměme si blíže k popisu například pláž La Caleta. Ta se nachází přímo v centru města Cádiz. Jedná se o historický přístav, jehož pláž je nejmenší ve městě a zároveň je izolována od ostatních. La Victoria zase dokáže příjemně překvapit nádherně jemným a čistým pískem, který obklopuje čisté moře a nádherná krajina.

Když hledáte slunce, krásné pláže a teplo, tak navštivte právě Cádiz ve Španělsku.

 

Aktuální počasí: Cádiz – Španělsko

Jasno
Pátek 28. 07. 2017 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 20 ° C.
Jasno
zítra 29. 07. 2017 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. JV Vítr měnící se na JZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
neděle 30. 07. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 31 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
pondělí 31. 07. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
úterý 01. 08. 2017 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.

Mapa: Cádiz

Cádiz, Španělsko
4.75 (95%) 4 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *