Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Akamas, Lara Bay, Kypr

Kypr, oficiálním názvem – Kyperská republika, leží ve východní části Středozemního moře, na východ od Řecka. Díky své rozloze (9 251 km²) představuje vůbec třetí největší ostrov Středozemního moře. V létě nabízí řadu malebných pláží a zátok, stejně jako slunné počasí a řadu sportovních aktivit, v zimě si zde naopak můžete zalyžovat. Ne nadarmo se také Kypru říká „ostrov lásky“. Prozkoumejte jeho taje i ukrytá zákoutí a objevte další krásy, jež se zde nacházejí.

First Minute Invia

Akamas – seznamte se, prosím

Letovisko Akamas označuje zdejší přírodní park a stejnojmenné pohoří situované v severovýchodní části ostrova Kypr, které vyniká svou nevšední krásou. Akamas je skalnatou plošinou s unikátní divokou povahou. Její součástí je několik přírodních kaňonů, okouzlujících vyhlídek, ale i malebných pláží, mezi něž patří také pláž Lara ukrývající se ve stejnojmenné zátoce.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená na Kypru

Co dělat na poloostrově Akamas?

 • Turistické i horolezecké trasy
 • Přírodní rezervace
 • Vodní nádrž Afroditiny lázně
 • Kaňony Androlika a Petratis
 • Působivá soutěska Avakas
 • Klášter Sv. Neophytos
 • Afroditina skála

Lara Bay – malebná zátoka a želví líheň

Zátoka Lara Bay je tvořena zlatavým pískem a skalisky umístěnými v členitém prostoru této části Kypru. Zátoce je přezdíváno „želví líheň“. Během svého pobytu se zde totiž můžete setkat se zástupci zelených želv, které sem pravidelně připlouvají za jediným účelem – množit se a klást vejce. Samotné želvy, ale i řada turistů však k zátoce míří právě kvůli klidu, jenž nabízí. Dostat se k ní ovšem není ani trošku jednoduché. Ideální je vypůjčit si Jeep s náhonem na všechny čtyři kola a zdolat nástrahy, které cestu k této krásce provází. Jakmile se dostanete do vytouženého cíle, dostane se vám zasloužené odměny v podobě divoké krajiny a jedné z nejkrásnějších pláží světa.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kypr naleznete ZDE.

Na pláží Lara můžete běžně vidět i želvy

Aktuální počasí: Akamas, Lara Bay, Kypr

FASLI KYPR

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Akamas, Lara Bay

Akamas Peninsula National Park, Kypr

4.3/5 - (3 votes)

2 Comments

 • Marie Bzundová
  Posted 29.6.2015 at 11.05

  Rada bych se zeptala zda je Kypr vhodné místo i pro duchodce. Dekuji moc za odpoved a preji slunecny den

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 29.6.2015 at 13.30

  Dobrý den Marie,
  nevidím důvod proč by Kypr nemohl být vhodný pro důchodce. Kypr je krásná země a navštívit jí může kdokoli a možná se bude divit, ale spousty důchodců tam jezdí na dovolenou. Je pravda, že pláž o které jsme psali dneska je trošku hůře přístupná, ale jinak je Kypr opravdu pro každého.

  Také vám za redakci přejeme krásný den.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5