Akamas, Lara Bay, Kypr

Sdílej s ostatními cestovateli

Kypr, oficiálním názvem – Kyperská republika, leží ve východní části Středozemního moře, na východ od Řecka. Díky své rozloze (9 251 km²) představuje vůbec třetí největší ostrov Středozemního moře. V létě nabízí řadu malebných pláží a zátok, stejně jako slunné počasí a řadu sportovních aktivit, v zimě si zde naopak můžete zalyžovat. Ne nadarmo se také Kypru říká „ostrov lásky“. Prozkoumejte jeho taje i ukrytá zákoutí a objevte další krásy, jež se zde nacházejí.

First Minute Invia

Akamas – seznamte se, prosím

Letovisko Akamas označuje zdejší přírodní park a stejnojmenné pohoří situované v severovýchodní části ostrova Kypr, které vyniká svou nevšední krásou. Akamas je skalnatou plošinou s unikátní divokou povahou. Její součástí je několik přírodních kaňonů, okouzlujících vyhlídek, ale i malebných pláží, mezi něž patří také pláž Lara ukrývající se ve stejnojmenné zátoce.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená na Kypru

Co dělat na poloostrově Akamas?

 • Turistické i horolezecké trasy
 • Přírodní rezervace
 • Vodní nádrž Afroditiny lázně
 • Kaňony Androlika a Petratis
 • Působivá soutěska Avakas
 • Klášter Sv. Neophytos
 • Afroditina skála

Lara Bay – malebná zátoka a želví líheň

Zátoka Lara Bay je tvořena zlatavým pískem a skalisky umístěnými v členitém prostoru této části Kypru. Zátoce je přezdíváno „želví líheň“. Během svého pobytu se zde totiž můžete setkat se zástupci zelených želv, které sem pravidelně připlouvají za jediným účelem – množit se a klást vejce. Samotné želvy, ale i řada turistů však k zátoce míří právě kvůli klidu, jenž nabízí. Dostat se k ní ovšem není ani trošku jednoduché. Ideální je vypůjčit si Jeep s náhonem na všechny čtyři kola a zdolat nástrahy, které cestu k této krásce provází. Jakmile se dostanete do vytouženého cíle, dostane se vám zasloužené odměny v podobě divoké krajiny a jedné z nejkrásnějších pláží světa.

Podívejte se také na  San Teodoro, pláž Cala Brandichi v Itálii

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kypr naleznete ZDE.

Na pláží Lara můžete běžně vidět i želvy

Aktuální počasí: Akamas, Lara Bay, Kypr

FASLI KYPR

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://weatherwidget.io/js/widget.min.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,'script','weatherwidget-io-js');

Mapa: Akamas, Lara Bay

Center map
Get Directions


Sdílej s ostatními cestovateli

2 thoughts on “Akamas, Lara Bay, Kypr

 1. Marie Bzundová

  Rada bych se zeptala zda je Kypr vhodné místo i pro duchodce. Dekuji moc za odpoved a preji slunecny den

 2. Petr Malec Post author

  Dobrý den Marie,
  nevidím důvod proč by Kypr nemohl být vhodný pro důchodce. Kypr je krásná země a navštívit jí může kdokoli a možná se bude divit, ale spousty důchodců tam jezdí na dovolenou. Je pravda, že pláž o které jsme psali dneska je trošku hůře přístupná, ale jinak je Kypr opravdu pro každého.

  Také vám za redakci přejeme krásný den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *