Sitges, Španělsko

Sitges, Španělsko

Které pláže jsou bezesporu ty nejkrásnější? Skutečně lze považovat za dokonalé pláže ty, které leží v Evropě. Zaměřme se nyní ale konkrétně na zemi, kam jezdí turisté nejen díky krásnému počasí, ale právě díky skvostným plážím a bohatému životu. Ano, máme na mysli Španělsko.

First Minute Invia

Španělsko má mnoho krásných měst, okolo nichž se rozléhají krásné a čisté pláže. Jedním takovým městečkem je právě Sitges, který leží cca 35 kilometrů jihozápadně od Barcelony. Pro turisty ale i tamní obyvatelé je však vedle města nejzajímavější především letovisko zvané St. Tropez Španělska, kde naleznete 17 písečných pláží. Můžeme zmínit například Les Botigues či Garraf Village. Celá řada těchto pláží je navíc oceněna tzv. Modrou vlajkou, což znamená, že pláže patří mezi ty nejkvalitnější.

Pokud se rozhodnete letos strávit dovolenou právě ve Španělsku, konkrétně v městečku Sitges, nemusíte se bát, že by pro vás nebylo zajištěno luxusní ubytování. Pro turisty nabízí Sitges celou řadu různých typů hotelů od rodinného přes luxusní až po hotel velmi levný či romantický. Známý je například hotel El Cid.
Dovolená - Andalusie

A pokud vás zrovna nebude lákat válení se na dokonale čistých pláží s průzračně čistou vodou, doporučujeme vám poznávat právě krásy kosmopolitního městečka, kde se setkáte s celou řadou místních obyvatel, jejichž původní národnost je opravdu pestrá. Žijí zde lidé z Británie, Francie, Holandska nebo i Skandinávie. Zajímavostí určitě je, že Sitges navštěvují v hojném počtu gayové, kteří si navíc oblíbili pláž Playa del Muerto na západní straně letoviska.

Podívejte se také na  Mallorca, Port d'Alcudia, Španělsko

Pokud vás však neláká klasické ubytování, doporučujeme například fantastické ubytování v hotelu Platjador, Hotel Liberty či Sitges Beach Hostel. Jestliže také přemýšlíte nad tím, jak vyplnit svůj volný čas, jistě vás potěší zpráva, že Sitges je známý kromě krásných pláží také filmovým festivalem a karnevalem. Turisté zde najdou i své zalíbení v historických památkách.

Ať chcete nebo ne, Španělsko vždy patřilo a ještě dlouhou dobu patřit bude k těm nejvyhledávanějším a nejnavštěvovanějším destinacím, a to nejen díky krásným plážím, ale také tamnímu bohatému životu, který svým návštěvníkům nabízí.

 

Aktuální počasí: Sitges, Španělsko

Zataženo
Pondělí 19. 02. 2018 10%
Zataženo
Zataženo. Nejnižší teploty 9 ° C.
Částečně oblačno
zítra 20. 02. 2018 10%
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
středa 21. 02. 2018 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Chladněji. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
čtvrtek 22. 02. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 10 ° C. SSZ Vítr měnící se na JJV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
pátek 23. 02. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 11 ° C. SSZ Vítr měnící se na JJV o rychlosti 15 - 25 km/h.

Mapa: Sitges

Sitges, Španělsko
5 (100%) 2 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *