Elafonisi, Kréta

Elafonisi, Kréta
Sdílej s ostatními cestovateli

Hledáte dovolenou na pláži, která bude nezapomenutelná a doslova klenotem mezi světovými plážemi? Pokud ano, pak je na čase vám představit bohatství Kréty – pláž Elafonisi.

First Minute Invia

Elafonisi je jedním z evropských unikátů. Často se ale můžete také setkat s označením „evropské Tichomoří“ nebo „ráj na zemi“. Elafonisi však není typickou pláží, jedná se o přírodní útvar, který se nachází jako spojitý bod mezi Krétou a ostrovem Elafonisi.

Na pláž Elafonisi se lze dostat naprosto jednoduše, vede k ní jedna hlavní asfaltová silnice, která přechází do prašné cesty s nezpevněným povrchem. Na místě, pokud se rozhodnete cestovat autem, se dá také zaparkovat – ať klasicky pojedete autem, motocyklem nebo třeba na kole.
Řecko - Kréta

Proč zrovna Elafonisi?

Elafonisi nabízí téměř plochý vstup do vody – ty jsou po celé délce pláže. Vůbec nejzajímavější je však výběžek směrem k ostrovu Elafonisi. Všude kolem je totiž mělké a krásně čisté, prohřáté moře. Pláž je celkově velmi ideální jako dovolená pro rodinu s dětmi, jelikož nabízí bez ohledu na věk klid, pohodu a nemusíte se bát, že by se na pláži dítě nějak zranilo, pláž je totiž neskutečně čistá. Součástí pláže je mnoho slunečníků a lehátek zdarma. V celé oblasti Elafonisi není žádný stín, tudíž je člověk po celou dobu pobytu tam, neustále vystaven slunečního záření.

V komplexu Elafonisi se nachází také bungalovy v klidném palmovém háji a jedna velká restaurace. Nachází se zde ale i krámek se smíšeným zbožím, kde si můžete zakoupit základní potraviny i ovoce.

Podívejte se také na  Albena, Albena Beach, Bulharsko

Pro milovníky kultur a historie, se však poblíž pláže nachází klášter Moni Hrissoskalitissas, který za návštěvu určitě stojí.

Pokud se přeci jen rozhodnete nakonec vycestovat na tuto skvostnou pláž, své rozhodnutí učiňte co nejdříve, a to proto, že výlety na Elafonisi jsou jedny z nejžádanějších, dopoledne tam najede velké množství autobusů s turisty, tudíž na romantiku ve dvou můžete zapomenout. Stále je pro turisty ale obrovským lákadlem už jen fakt, že je Elafonisi tak moc oblíbená pro svou čistotu a krásu.

 

Aktuální počasí: Elafonisi – Kréta – Řecko

Jasno
zítra 18. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 25 - 40 km/h.
Jasno
čtvrtek 19. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
pátek 20. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
sobota 21. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Jasno
neděle 22. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.

Mapa: Kréta

Elafonisi, Kréta
5 (100%) 2 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *