Poreč, Chorvatsko

Poreč, Chorvatsko

Poreč nabízí svým návštěvníkům krásné pláže a zátoky, které mají dokonale čistou a křišťálovou vodu. Stejně jako další kvalitní pláže má i ta v Poreči ocenění modré vlajky, což je ocenění pro čistou vodu a dokonale uklizené a neznečištěné pláže.

First Minute Invia

 

Modrá vlajka je ukládána každým rokem a Poreč se ji chlubí již několik let. Pláže jsou vybaveny sprchami, které slouží pro opláchnutí od slané mořské vody.

 

Město Poreč a jeho přilehlý přístav mají celkem 8 000 obyvatel a jedná se celkově o největší a nejnavštěvovanější středisko cestovního ruchu na celém jadranském přímoří. Kromě toho má také největší ubytovací kapacitu, která je každým rokem v létě vždy plně využita.

 

Díky mírnému podnebí a skvělé vegetaci se daří borovým lesům, které jsou součástí pláží. Součástí Poreče je také 400 metrů vzdálený ostrůvek Sveti Nikola, kde se nacházejí další ubytovací zařízení.

Chorvatsko - Dovolená

Jaké jsou pláže?

 

Poreč má celkově dost rozmanité pláže – to znamená, že některé jsou přírodní kamenné, další jsou oblázkové, štěrkové a nebo uměle rozšířené oblázkové pláže, které jsou mezi návštěvníky nejvíce oblíbené. Na plážích samozřejmě najdete také i sportovní využití a trošku toho adrenalinu.

 

K zapůjčení je třeba loďka, vodní skútr, nebo se můžete projet na vodních lyžích nebo se nechat táhnout za lodí na padáku. možnosti sportovního využití na plážích v Poreči jsou rozmanité a rozhodně si každý přijde na své.

Myšleno je i na ty nejmenší, kteří mohou využít skákající hrad, skluzavky a další hračky, které vaše ratolesti určitě ocení.

 

Poreč má hned několik pláží, které  mají ocenění Modré hvězdy – patří mezi ně například pláže naturistického kempu Ulika, pláž hotelového komplexu Bellevue, pláže hotelů Laguna Materada, Galijot, Parentium, Lotosi a Delfin, dále pláže kempů Zelena Laguna a Bijela uvala, pláž Donji Špadići, pláž Špadići-Materada, Městská pláž (Gradsko kupalište), pláž Borik, Oliva a Brulo.

Podívejte se také na  Pissouri, Pissouri Bay, Kypr

 

Poreč je velice zajímavé město, které má ještě více zajímavé pláže, které jsou jedním slovem dokonalé. Jedná se o upravené pláže, které jsou každý večer uklízeny od nechápavých návštěvníků. Ale i tak se jedná o kvalitní a hojně navštěvované pláže.

 

Aktuální počasí v Lignano Sabbiadoro

Částečně oblačno
Pondělí 19. 02. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejnižší teploty 1 ° C.
Zataženo
zítra 20. 02. 2018 0%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Částečně oblačno
středa 21. 02. 2018 10%
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Déšť
čtvrtek 22. 02. 2018 70%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 7 ° C. Vítr SV o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 70 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Částečně oblačno
pátek 23. 02. 2018 20%
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 7 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h.

Mapa

 

Poreč, Chorvatsko
4.33 (86.67%) 3 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *