Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Portugalské pláže patří k nejkrásnějším na světě. Ochutnejte z nich to nejlepší!

Kam za nejkrásnějšími plážemi světa? Sledujete-li pravidelný přísun informaci, jistě vám neuniklo, že taková místa najdete i mnohem blíže než jen ve vzdálených exotických destinacích. Pokud vám rozpočet neumožňuje Karibik či jihovýchodní Asii, vydejte se do blízkého Portugalska. Také portugalské pláže najdete na seznamech toho nejlepšího v evropském i celosvětovém měřítku.

First Minute Invia

Před cestou se nezapomeňte se pojistit

Ať už nakonec vyrazíte za romantikou, opalováním nebo vodními sporty, sjednejte si cestovní pojištění levně přes internet. Ochrání vás před nečekanými výdaji, odcizením či ztrátou zavazadel a v případě připojištění odpovědnosti také před následky škod způsobených dalším osobám.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dobrou volbou je například pojištění od ERGO – v rámci prestižního zákaznického hodnocení EKOMI si drží téměř plný počet hvězdiček. Můžete si ho sjednat z pohodlí domova na ergo.cz.

Kam za romantikou?

Praia da Marinha, Praia da Falesia či Praia Dona Ana. Tyto menší pláže jsou lemovány skalními útvary a nabízí absolutní romantiku pro každého, kdo preferuje klid a pohodu. Poblíž první zmíněné se nenachází žádné hotely, pouze příjemné posezení ve stylové restauraci

Pláž Praia de Marinha

Kam za nekonečným pískem?

Potřebujete kolem sebe dlouhé kilometry písku? Pak se vám bude zamlouvat pláž Meia Praia, která se nachází mezi městečky Alvor a Lagos. Má půlkruhový tvar a táhne se na vzdálenosti více než 4 kilometrů. Přestože se při pohledu na fotografie zdá, že se to zde hemží turisty, není problém najít místo, kde vás bude od nejbližší cizí deky dělit několik desítek metrů. A jen tak mimochodem, pravděpodobně zde narazíte i na vyznavače nudismu, ti si dlouhou portugalskou plášť velmi oblíbili.

Pláž Meia Praia, zdroj fotografie: beachoo.com

Dobrou volbou je také pláž Porto Santo na Madeiře. S 9 kilometry jde o vůbec nejdelší pláž v Portugalsku. Pobřeží je jako stvořené pro potápění, šnorchlování, surfování, kiting a další vodní sporty a aktivity. Zdejšímu písku se navíc připisují blahodárné účinky na zdraví.

Kam za surfováním?

Poslední tipy patří vyznavačům surfování. Ideální podmínky najdete v Nazarése, kde se každým rokem konají populární surfařské závody. Dáte si líbit skoro 30 metrů vysoké vlny? Méně zkušeným surfařům doporučujeme Guinchose nedaleko Lisabonu.

 

4/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5