Zlatni rat, Chorvatsko

Zlatni rat, Chorvatsko

Hledáte surfařské útočiště, nefalšovanou krásu přírody, horké slunce a vůbec celkově dokonalou dovolenou? Pak byste se měli vydat právě na pláž Zlatni rat. Řekneme vám hned několik důvodů, proč.

Pláž Zlatni rat s sebou přináší opravdu mnoho – horské slunce, stoleté borovice a duh dalmatských uliček, které se místními nazývají „kaly“, jež oplývají jak letoviskem, tak i surfařským útočištěm, a to vše nabízí obec Bol. Toto městečko kdysi obývali vinaři, rybáři a námořnici, přičemž dodnes se řadí mezi pobřežní osady na jižní straně ostrova Brače.

Ovšem právě Bolské pláže, zvláště pak Zlatni rat, lze charakterizovat jako jedny z nejkrásnějších v Chorvatsku. Ačkoliv jsou na okraji Chorvatska, dominují čistotou, krásou a jemným bílým pískem. Konkrétně však Zlatni rad se táhne téměř kolmo od moře. Co je však zajímavé, je fakt, že právě působení větrů způsobuje to, že mění svůj tvar a polohu. Pláž působí elegantně, symbolicky a z ptačího pohledu jde dokonale vidět, jak je moře okolo této pláže čisté a modré.
Chorvatsko - Dovolená

Pláž má tvar labutího krku a táhne se 500 metrů kolmo do moře. Je zároveň ochrannou známkou Bolu a samotného Chorvatska. V borovém lesíku – v těsném sousedství Zlatého rohu, mohou návštěvníci nalézt zbytky římské villy, včetně nádrže, někdy označované za plavecký bazén. Směrem k východu na cestě do Bolu, se pak nachází pobřeží, které je lemováno četnými hotely a tenisovými kurty.

V případě, že se rozhodnete na Zlatni Rat (v českém překladu Zlatý roh) vycestovat, vám určitě doporučujeme navštívit v letovisku Bol galerii Branislava Deškoviće, která byla založena roku 1963. Expozice nabízí pohled na více než 400 děl od padesátky autorů, které mají co dočinění s tímto přímořským krajem.

Podívejte se také na  Ölüdeniz, Turecko

Zaujmout by ale mohlo také Muzeum dominikánského kláštera, které obsahuje po staletí shromažďované drahocennosti, jako jsou četné dokumenty, církevní knihy, umělecká díla, archivní materiály aj.

Říká se, že Chorvatsko je ideální dovolená v poměru k ceně jak pro páry tak pro rodiny a já musím souhlasit, aktuální nabídku dovolené na chorvatském ostrově Brač naleznete ZDE.

 

Aktuální počasí: Zlatni rat, Chorvatsko

Částečně oblačno
dnes 17. 10. 2017 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nadále teplo. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr JZ a proměnlivé počasí.
Jasno
zítra 18. 10. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nadále teplo. Nejvyšší teploty 22 ° C. Vítr JJZ a proměnlivé počasí.
Jasno
čtvrtek 19. 10. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 22 ° C. Vítr JV a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
pátek 20. 10. 2017 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
sobota 21. 10. 2017 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Zlatni rat

Zlatni rat, Chorvatsko
5 (100%) 4 hodnocení

One thought on “Zlatni rat, Chorvatsko

  1. Tomáš

    Zlatni rat naše děti milujou, protože mají rádi písek. Je to jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Opravdu doporučujeme všem, kteří na ostrov Brač zavítají, určitě nebude zklamaní, i když je pravda, že v poslední době je tam trošku přeplněno, ale každý si své místečko najde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *