Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zlatni rat, Chorvatsko

Hledáte surfařské útočiště, nefalšovanou krásu přírody, horké slunce a vůbec celkově dokonalou dovolenou? Pak byste se měli vydat právě na pláž Zlatni rat. Řekneme vám hned několik důvodů, proč.

First Minute Invia

Pláž Zlatni rat s sebou přináší opravdu mnoho – horské slunce, stoleté borovice a duh dalmatských uliček, které se místními nazývají „kaly“, jež oplývají jak letoviskem, tak i surfařským útočištěm, a to vše nabízí obec Bol. Toto městečko kdysi obývali vinaři, rybáři a námořnici, přičemž dodnes se řadí mezi pobřežní osady na jižní straně ostrova Brače.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Ovšem právě Bolské pláže, zvláště pak Zlatni rat, lze charakterizovat jako jedny z nejkrásnějších v Chorvatsku. Ačkoliv jsou na okraji Chorvatska, dominují čistotou, krásou a jemným bílým pískem. Konkrétně však Zlatni rad se táhne téměř kolmo od moře. Co je však zajímavé, je fakt, že právě působení větrů způsobuje to, že mění svůj tvar a polohu. Pláž působí elegantně, symbolicky a z ptačího pohledu jde dokonale vidět, jak je moře okolo této pláže čisté a modré.
Chorvatsko - Dovolená

Pláž má tvar labutího krku a táhne se 500 metrů kolmo do moře. Je zároveň ochrannou známkou Bolu a samotného Chorvatska. V borovém lesíku – v těsném sousedství Zlatého rohu, mohou návštěvníci nalézt zbytky římské villy, včetně nádrže, někdy označované za plavecký bazén. Směrem k východu na cestě do Bolu, se pak nachází pobřeží, které je lemováno četnými hotely a tenisovými kurty.

V případě, že se rozhodnete na Zlatni Rat (v českém překladu Zlatý roh) vycestovat, vám určitě doporučujeme navštívit v letovisku Bol galerii Branislava Deškoviće, která byla založena roku 1963. Expozice nabízí pohled na více než 400 děl od padesátky autorů, které mají co dočinění s tímto přímořským krajem.

Zaujmout by ale mohlo také Muzeum dominikánského kláštera, které obsahuje po staletí shromažďované drahocennosti, jako jsou četné dokumenty, církevní knihy, umělecká díla, archivní materiály aj.

Říká se, že Chorvatsko je ideální dovolená v poměru k ceně jak pro páry tak pro rodiny a já musím souhlasit, aktuální nabídku dovolené na chorvatském ostrově Brač naleznete ZDE.

 

Aktuální počasí: Zlatni rat, Chorvatsko

[forecast location=“Bol, Croatia“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Zlatni rat

4.6/5 - (5 votes)

1 Comment

  • Tomáš
    Posted 9.1.2017 at 10.07

    Zlatni rat naše děti milujou, protože mají rádi písek. Je to jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Opravdu doporučujeme všem, kteří na ostrov Brač zavítají, určitě nebude zklamaní, i když je pravda, že v poslední době je tam trošku přeplněno, ale každý si své místečko najde.

    Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5