Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mykonos, Řecko

Ačkoliv tomu počasí neodpovídá, léto je skutečně za dveřmi. A pokud patříte mezi ty, kteří jezdí na dovolenou pouze v létě, doporučujeme vám se už teď povídat po nějakém malebném místě, kde si nejen odpočinete, ale zároveň můžete objevovat místní krásy a užít si koupání v místních luxusních plážích.

First Minute Invia

Pokud stále nevíte, kterou destinaci zvolit, doporučujeme vám Řecko. Řecko má stejně jako Turecko nebo Itálie jedny z nejkrásnějších pláží. Za návštěvu o dovolené určitě stojí ostrov Mykonos, který leží v Egejském moři a je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů. Proč? Krom toho, že zdejší pláže jsou na pokraji pláže krásně tyrkysové, směrem dozadu už potkáváte pouze námořnicky modrou, která vypadá na pohled hluboce a úchvatně. Krásné pláže navíc doplňuje zlatavý písek a příjemné klima.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Ostrov s rozlohou 80 kilometrů čtverečných se pyšní hornatými a kamenitými oblastmi, moc zeleně zde tedy nenajdete. A jak se na ostrov dostanete? Máte několik možností, přičemž velice populární je v současné době jízda vlastní jachtou nebo letecky.

A jak už to u těchto ostrovů bývá, nežije se zde pouze sluněním a koupáním, ale i bohatým nočním životem a archeologickými památkami. Pro vás jistě může být jako zážitek příjemný fakt, že nad městem jsou vystavěny nádherné větrné mlýny a zdejší obyvatelé přístavu říkají také Malé Benátky. Mykonos však nenavštěvují pouze „obyčejní“ turisté, ale i světoznámé celebrity, které ostrov považují jako stvořený pro jízdu na jachtě. V současné době je i trendem stavba domů na ostrově a zajímavostí určitě je, že Mykonos se stává populárním útočištěm homosexuálů.

V případě, že už vás nebude bavit koupání, můžete vyrazit na výlet do barů, restaurací nebo diskoték. Výhodou je, že zde funguje spolehlivá autobusová doprava a není problém si vypůjčit také motorku nebo auto. Mezi nejlepší a nejnavštěvovanější pláže bez pochyb patří Paradie, Super Paradise, Elia, Platis nebo Yialos.

Pokud se v létě vydáte na Mykonos, očekávejte velmi teplé klimatické podmínky s minimálními srážkami. Nejčastěji se zde setkáte s teplotami přes 30 stupňů Celsia a v případě, že se sem podíváte v zimě, nezmrznete, teploty se pohybují do dvaceti pěti stupňů.

Mykonos je tedy ideální místo na dovolenou jak v zimě tak v létě. Aktuální nabídka dovolených je k dispozici ZDE.

Aktuální počasí: Mykonos, Řecko

[forecast location=“Mykonos, Greece“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Mykonos

5/5 - (6 votes)

Leave a Comment

0.0/5