Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Krásné pláže v Řecku a Egyptě

Řecko

Dovolená v Řecku je častou volbou mnoha lidí a není se čemu divit. Řecko je známo pro krásu svých malebných měst a průzračných pláží. 

Ať už hledáte klidné místo pro relaxaci, nebo rušnou pláž plnou zábavy, v Řecku si každý najde to své.

Santorini

Pláž Perissa

Pláž Perissa, nacházející se na jihovýchodním pobřeží Santorini, je jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších pláží na ostrově. Její kouzlo spočívá v černém sopečném písku, který se táhne podél 2 kilometrů dlouhého pobřeží. Tento unikátní písek, společně s modrou vodou Egejského moře a úchvatným výhledem na horu Mesa Vouno, vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Vybavení a Aktivity

Pláž Perissa je plně vybavena pro pohodlný pobyt návštěvníků. Lehátka se slunečníky, sprchy, dětská hřiště a plavčíci zajišťují, že zde strávený čas bude co nejpříjemnější. Pláž získala modrou vlajku EU díky své čistotě a péči o životní prostředí.

Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, nabízí Perissa širokou škálu vodních sportů, včetně windsurfingu a potápění. Potápěčská centra organizují výpravy do podmořského světa, kde můžete obdivovat bohatství mořské fauny a flóry.

Okolí a Noční Život

Okolí pláže Perissa je bohaté na restaurace, tavereny a bary, které nabízejí širokou škálu gastronomických pochoutek, od tradiční řecké kuchyně až po mezinárodní speciality. Dokonce i ve večerních hodinách pláž nepřestává žít, když mladí lidé vyhledávají zábavu v plážových barech a klubech.

Červená Pláž 

Červená Pláž, známá také jako Red Beach, se nachází na jižním pobřeží ostrova Santorini a je jednou z nejvíce fotogenických pláží na ostrově. Její jméno je odvozeno od okolních do červena zbarvených skal a červeného písku, který tvoří unikátní kontrast s modrou mořskou hladinou.

Vybavení

I přesto, že není pláž tak plně vybavená, jako Perissa, nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Koupání v křišťálově čisté vodě Egejského moře a procházky po červeném písku podél skal vytvářejí nezapomenutelné okamžiky. Mnozí návštěvníci také využívají příležitosti k návštěvě nedalekého starověkého města Akrotiri.

Obě tyto pláže na Santorini nabízejí návštěvníkům jedinečné zážitky a zanechávají nezapomenutelné vzpomínky na pobyt v této krásné části Řecka.

Rhodos

Pláž Tsambika

Pláž Tsambika je jednou z nejkrásnějších pláží na řeckém ostrově Rhodos, nacházející se na severovýchodním pobřeží asi 25 km jižně od hlavního města Rhodos. Tato písečná pláž se vyznačuje jemným zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou.

Poloha

Tsambika se rozkládá v dlouhé zátoce podél úpatí skalnatých kopců. S délkou více než 2 km a úžasně jemným pískem je tato pláž ideální pro rodiny s dětmi. 

Koupání a vybavení pláže

Vstup do moře na pláži Tsambika je pozvolný, což činí vodu teplejší než na jiných místech ostrova. Moře je křišťálově čisté a vhodné i pro šnorchlování. Pláž je rozdělena na dvě části – levá strana je kratší a vhodnější pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře, zatímco pravá strana je delší s prudším vstupem do vody. Na pláži jsou k dispozici půjčovny lehátek a slunečníků, sociální zařízení, sprchy a nabídka adrenalinových vodních sportů.

Pláž Lindos 

Pláž Lindos na ostrově Rhodos, je jednou z nejživějších a nejpopulárnějších pláží na ostrově. S jejími bílými domky na skále a monumentální akropolí v pozadí nabízí toto místo jedinečnou atmosféru spojenou s bohatou historií a krásnými plážemi.

Umístění

Lindos se nachází na východním pobřeží ostrova a je oblíbeným turistickým cílem. Toto malebné městečko je známé svými úzkými středověkými uličkami, bílými domky a kamennou akropolí, která dominuje okolí.

Koupání a vybavení pláže

Pláž Lindos je oblíbeným místem pro odpočinek a zábavu. Její rozsáhlý záliv a skalnaté okolí poskytuje ideální prostředí pro slunění a koupání. Vstup do moře je pozvolný, díky tomu na tuto pláž často jezdí rodiny s dětmi. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky pro pohodlné odpočinkové dny. Oblast kolem Lindosu je také vhodná pro šnorchlování a potápění díky čisté vodě a malebnému mořskému dnu.

Egypt

Druhou nejčastější volbou je dovolená v Egyptě. A není se čemu divit. Egypt totiž nabízí nadstandardní služby, ať už v oblasti ubytovaní anebo gastronomii. Hotely jsou často v blízkosti pláží a díky korálovým útesům se jedná o zajímavou destinaci pro potápěče a milovníky podmořského života.

Pláže v oblasti Sharm El Sheikh

Pláže v Naama Bay

Pláž Naama Bay se řadí mezi nejpopulárnější a nejživější pláže v této oblasti. Její jemný zlatavý písek a teplé, klidné vody Rudého moře vytvářejí ideální prostředí pro odpočinek a šnorchlování. Rozkládá se v centru letoviska obklopena luxusními hotely, obchody, restauracemi a kavárnami, které dodávají této oblasti život.

Aktivity v okolí pláže

Naama Bay nabízí širokou škálu vodních aktivit, které zaručují nezapomenutelné zážitky. Díky teplým vodám Rudého moře je možné se věnovat těmto aktivitám po většinu roku.

Turistická vybavenost

Naama Bay se může pyšnit nabídkou kvalitních hotelů a širokým spektrem služeb pro své návštěvníky. Většina hotelů zde má vlastní bazén a nabízí i wellness služby, masáže a lázeňské procedury. Podél pláže se táhne promenáda, která láká k procházkám a v okolí nechybí restaurace, obchody, bary a diskotéky, které zaručují zábavu i po setmění.

Výlety z Naama Bay

Z Naama Bay je možné podniknout výlety do okolí, kde vás čekají historické památky a objevování nových míst. Díky tomu vaše dovolená nemusí být pouze stereotypní pobyt u moře v all-inclusive resortu, ale pokud chcete, můžete něco doopravdy zažít. Oblíbeným výletem je návštěva kláštera sv. Kateřiny, který leží uprostřed pouště jako jakási oáza klidu. Další možností je celodenní výlet do Káhiry, kde můžete obdivovat množství historických artefaktů v muzeích, nebo do Luxoru, kde se nachází paláce egyptských faraonů.

Sharks Bay 

Sharks Bay se nachází ve východní části Sinaje a je součástí populárního dovolenkového regionu Sharm El Sheikh. Pláž v Sharks Bay láká svým pískem zalitým sluncem a teplými vodami Rudého moře. Nabízí dokonalé prostředí pro odpočinek na lehátku, osvěžení ve vodě nebo adrenalinové výlety potápěním.

Aktivity

Na tomto letovisku jsou aktivity zcela ve vaší režii. Od relaxace na pláži a šnorchlování po adrenalinové potápění, Sharks Bay nabízí širokou škálu zážitků pro každého. Místní korálové útesy a pestrost mořského života přilákají jak začátečníky, tak zkušené potápěče. K dispozici jsou i potápěčské školy a centra, která pomáhají objevovat podmořský svět.

Výlety

Pokud se rozhodnete opustit pohodlí Sharks Bay, můžete podniknout výlety do nedalekých památek a historických lokalit. Pyramidy v Gíze, starobylé chrámy v Luxoru a mnoho dalších míst.

Pláže v oblasti Hurghady

Pláže v Makadi Bay

Pláže v Makadi Bay jsou dokonalým rájem pro milovníky koupání, potápění a šnorchlování. Voda i korálové útesy jsou čisté a nabízejí nezapomenutelný zážitky. Kromě těchto aktivit si můžete užít i windsurfing. Písek na plážích je čistý a zářivě bílý.

Turistická vybavenost

Makadi Bay byla vybudována čistě pro potřeby turistického ruchu, a proto zde naleznete veškeré potřebné vybavení přímo v hotelových areálech nebo v uměle vytvořeném centru Madinat. Restaurace, obchody a noční život tvoří živou atmosféru, zatímco doplňkové služby jako banky, směnárny nebo lékařské ordinace zajišťují pohodlný pobyt návštěvníků.

Aktivity

V Makadi Bay si každý nalezne své oblíbené aktivity. Od golfového hřiště a tenisových kurtů po plážový volejbal, zde je vždy co dělat. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici pravidelné projížďky na koních nebo velbloudech.

Výlety

Okolí Makadi Bay nabízí řadu zajímavých výletů. Můžete navštívit orientální město Hurghadu, vydat se na horu Anfish pro úchvatný výhled nebo objevovat památky v Luxoru, Údolí králů či Abu Simbel. Vzdálenější cíle jako pyramidy v Gíze či Káhira jsou také snadno dostupné.

Makadi Bay přináší kombinaci luxusu, krásné přírody a široké škály aktivit pro celou rodinu. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci na pláži nebo dobrodružství v okolí, toto letovisko vám poskytne nezapomenutelný pobyt.

Pláž Giftun Island

Ostrov Giftun, nazývaný Egyptské Tahiti, se nachází necelých pět kilometrů od města Hurghada a představuje jeden z nejoblíbenějších cílů celodenních lodních výletů v této oblasti. Jeho pláže s bílým pískem a průzračným mořem lákají návštěvníky ke slunění, koupání a šnorchlování.

Pláže na ostrově giftun

Pláže na ostrově Giftun jsou opravdovým rájem pro milovníky moře. Korálové útesy a pestrobarevné ryby tvoří úchvatný podmořský svět. Turisté zde mohou také narazit na delfíny, kteří se občas objevují v okolních vodách.

Výlet na Giftun je velmi oblíbený, protože ostrov byl dříve nepřístupný kvůli svému vojenskému využití. Turistické lodě obvykle vyplouvají z Hurghady ráno a vrací se odpoledne, což vám zajistí, že budete mít dostatek času pro slunění, koupání a průzkum ostrova.

Strávený čas na ostrově giftun

Po příjezdu na ostrov máte možnost strávit hodinu až dvě plaváním, šnorchlováním nebo relaxací na pláži. Ostrov nabízí několik barů, kde si můžete objednat osvěžující nápoje. Ceny však mohou být vyšší než na pevnině.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment