Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zakynthos – Navagio, Řecko

Bezpečně ji poznáte hned na první pohled. Je dominantou řeckých ostrovů a kráskou, jenž si po právu zaslouží přívlastky „nejatraktivnější, nejkouzelnější a nejfotografovanější“. Pokud byste přeci jen ještě tápali a nevěděli, jaké pláži patří výše uvedené oslavné chóry, pak vám prozradíme, že se jedná o perlu nejzelenějšího řeckého ostrova Zakynthos. Pláž Navagio je místem, které by měl alespoň jednou za život navštívit každý milovník cestování. Kdo sem totiž jednou vkročí, již nebude chtít odejít!

First Minute Invia

Navagio jako pláž s pašeráckou historií

K Navagiu nebo též pláži ztroskotání, jak ji místní nazývají, se váže jedna zajímavá legenda. Své jméno si údajně vysloužila po tom, co zde ztroskotala loď převážející neproclený alkohol a cigarety. Zhruba od roku 1980 její zářivě bílý písek doplňuje také vrak této pašerácké lodi, který je neveselou připomínkou jejího nepříliš dlouhého života.  Zdejší úřady nechaly vrak na pláži postupně zchátrat, vůbec ovšem nepředpokládaly, že právě tato pašerácká loď se dostane na obálky knih o Řecku, pohlednice a přední stránky turistických průvodců.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Klenot řeckého Zakynthu

Pláž je situovaná v severozápadní části ostrova Zakynthos a její bílý písek stejně jako vrak ztroskotané lodi je ze všech stran chráněn majestátnými útesy, které mnohdy dosahují neuvěřitelné výšky 200 metrů! Kontrast bílého písku a tyrkysově modrého moře ve vás vyvolá dojem, že snad sledujete digitálně upravenou fotografii. Nenechte se ovšem zmást, krása, jíž jste na Navagiu součástí, je skutečná a nepomíjivá!

banner-Zakynthos

Boty do vody a notná dávka sebezapření jsou nutností

Na první pohled se může zdát, že pláž je pokryta bělavým pískem nápadně podobným tomu, s nímž se můžeme setkat na nádherných karibských plážích. Ve skutečnosti však jde o malé bělavé kamínky, které se vám dostanou prakticky všude. A když říkáme všude, myslím tím opravdu všude. Boty do vody, ručník či karimatka jsou tedy v tomto případě nutností. Pokud se rozhodnete svlažit rozpálené tělo v tyrkysově modrém moři, může vás překvapit nejen jeho poměrně nízká teplota, ale také hloubka. Břeh se velmi rychle svažuje a vy prakticky během několika mála kroků necítíte pevnou „půdu pod nohama“.

Místo, které jednoduše musíte navštívit

Ti, kdo na Navagio už někdy připluli, byli jeho krásou doslova paralyzováni. Řada z nich se navíc zapřisáhla, že tento nadpozemsky krásný kus země musí ještě jednou v životě spatřit. Pokud se tedy na Zakynthos vydáváte, výlet na Navagio zařaďte do svého programu. Zaručujeme vám, že svého rozhodnutí nebudete litovat a na vlastní oči spatříte Bohem i člověkem zapomenutý kout, jenž ve vás vyvolá silné emoce.

Zakynthos a pláž Navagio jsou určitě místa, která je potřeba určitě návštívit. Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Řecka, určitě se na pláží Navagio na Zakynthosu zastavte a nasajte jeho atmosféru.

Aktuální nabídku zájezdů na Zakynthos najdete ZDE.

Aktuální počasí: Zakynthos – Navagio, Řecko

[forecast location=“Zakynthos, Greece“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Zakynthos – Navagio

Řecko

4.9/5 - (14 votes)

Leave a Comment

0.0/5