Korfu – Paleokastritsa, Řecko

Korfu – Paleokastritsa, Řecko

Klenot v klenotu – i tak lze ve zkratce stručně avšak výstižně charakterizovat řecký ostrov Korfu a jednu z jeho nejkrásnějších částí Paleokastritsu. Korfu, stejně jako toto malebné letovisko situované v jeho severozápadní části, se v průběhu let stalo útočištěm světaznalých cestovatelů, zámořských objevitelů, významných historických osobností, spisovatelů, státníků, celebrit, ale třeba i členů britské královské rodiny. Jeho krása, malebnost, bohatá fauna i flóra a průzračně čisté moře již stovky let fascinuje cestovatele a turisty napříč generacemi i světadíly. Zjistěte společně s námi, co vám může tento malebný ostrov nabídnout a proč je Paleokastritsa považována za pravý a nefalšovaný pozemský ráj.

First Minute Invia

Korfu – kus řeckého Karibiku

Druhý největší ostrov Jónského moře Korfu (dle místních Kerkyra) obývá zhruba 108 000 obyvatel. Stálezelený řecký klenot zdobí pohoří Pantokrátor se stejnojmennou nejvyšší horou (906 m.n.m). Mezi nejznámější a turisty také nejoblíbenější letoviska patří přístavní městečko Kassiopi, divoká Roda, okouzlující Sidari i zelení obrostlé Barbati. Zapomenout ovšem nemůžeme ani na hlavní město se starou a novou pevností, spletitou sítí historických uliček, v nichž se ztratit není ani trochu obtížné, či nadpozemsky krásnou Paleokastritsu.

Místo, které vás chytí za srdce

Paleokastritsa je právem nazývána tou nejkrásnější částí celého ostrova. Mezi mohutnými skalisky obrostlými borovicemi, cypřiši a další středomořskou flórou, se ukrývají malebné zátoky, v nichž je voda tak dokonale modrá a průzračná, že připomíná vody tropického Karibiku.  Písčité pláže v kombinaci s jemnými oblázky dodávají tomuto místu dokonalý nádech luxus. Kdo jednou zavítá na hlavní pláž v Paleokastritse, hned na místě se zapřísáhne k opětovnému návratu. Obraz zátoky ukryté mezi dvěma skalisky v kombinaci s vyhlídkou od zdejšího mužského kláštera ve vás i po letech vzbudí živé obrazy, jež nebudete moci vytěsnit z paměti.
Řecko - Korfu

Podívejte se také na  Elafonisi, Kréta

Najděte si tu svou

Paleokastritsa, stejně jako celé Korfu, nepředstavuje typickou dovolenkovou destinaci. Svou krásou, malebností a nadpozemskou dokonalostí patří mezi místa, v nichž naleznou zalíbení nenapravitelní romantici, stejně jako turisté s divokou duší cestovatele. Chcete-li si užít netradiční zážitky s notnou dávkou romantiky, po prohlídce hlavních korfských pláží si vypůjčte loďku a navštivte některou z pláží přístupných pouze z vodní hladiny. Soukromí a přenádherné scenerie jsou v tomto případě zaručeny!

Korfu je srdeční záležitostí mnohých turistů a cestovatelů. Chcete-li objevit jeho jedinečné kouzlo i vy, prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů ZDE.

 

Aktuální počasí: Korfu – Paleokastritsa, Řecko

Déšť
Středa 21. 02. 2018 90%
Déšť
Déšť. Nejnižší teploty 9 ° C.
Možnost deště
zítra 22. 02. 2018 50%
Možnost deště
Slabý déšť. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JJV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Částečně oblačno
pátek 23. 02. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Možnost deště
sobota 24. 02. 2018 50%
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr VJV o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 50 %.
Déšť
neděle 25. 02. 2018 70%
Déšť
Během odpoledne se rozprší. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 70 %.

Mapa: Korfu – Paleokastritsa

Korfu – Paleokastritsa, Řecko
4.67 (93.33%) 18 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *