Korfu – Paleokastritsa, Řecko

Korfu – Paleokastritsa, Řecko
Sdílej s ostatními cestovateli

Klenot v klenotu – i tak lze ve zkratce stručně avšak výstižně charakterizovat řecký ostrov Korfu a jednu z jeho nejkrásnějších částí Paleokastritsu. Korfu, stejně jako toto malebné letovisko situované v jeho severozápadní části, se v průběhu let stalo útočištěm světaznalých cestovatelů, zámořských objevitelů, významných historických osobností, spisovatelů, státníků, celebrit, ale třeba i členů britské královské rodiny. Jeho krása, malebnost, bohatá fauna i flóra a průzračně čisté moře již stovky let fascinuje cestovatele a turisty napříč generacemi i světadíly. Zjistěte společně s námi, co vám může tento malebný ostrov nabídnout a proč je Paleokastritsa považována za pravý a nefalšovaný pozemský ráj.

First Minute Invia

Korfu – kus řeckého Karibiku

Druhý největší ostrov Jónského moře Korfu (dle místních Kerkyra) obývá zhruba 108 000 obyvatel. Stálezelený řecký klenot zdobí pohoří Pantokrátor se stejnojmennou nejvyšší horou (906 m.n.m). Mezi nejznámější a turisty také nejoblíbenější letoviska patří přístavní městečko Kassiopi, divoká Roda, okouzlující Sidari i zelení obrostlé Barbati. Zapomenout ovšem nemůžeme ani na hlavní město se starou a novou pevností, spletitou sítí historických uliček, v nichž se ztratit není ani trochu obtížné, či nadpozemsky krásnou Paleokastritsu.

Místo, které vás chytí za srdce

Paleokastritsa je právem nazývána tou nejkrásnější částí celého ostrova. Mezi mohutnými skalisky obrostlými borovicemi, cypřiši a další středomořskou flórou, se ukrývají malebné zátoky, v nichž je voda tak dokonale modrá a průzračná, že připomíná vody tropického Karibiku.  Písčité pláže v kombinaci s jemnými oblázky dodávají tomuto místu dokonalý nádech luxus. Kdo jednou zavítá na hlavní pláž v Paleokastritse, hned na místě se zapřísáhne k opětovnému návratu. Obraz zátoky ukryté mezi dvěma skalisky v kombinaci s vyhlídkou od zdejšího mužského kláštera ve vás i po letech vzbudí živé obrazy, jež nebudete moci vytěsnit z paměti.
Řecko - Korfu

Podívejte se také na  Sidari, pláž Canal d'Amour, Řecko

Najděte si tu svou

Paleokastritsa, stejně jako celé Korfu, nepředstavuje typickou dovolenkovou destinaci. Svou krásou, malebností a nadpozemskou dokonalostí patří mezi místa, v nichž naleznou zalíbení nenapravitelní romantici, stejně jako turisté s divokou duší cestovatele. Chcete-li si užít netradiční zážitky s notnou dávkou romantiky, po prohlídce hlavních korfských pláží si vypůjčte loďku a navštivte některou z pláží přístupných pouze z vodní hladiny. Soukromí a přenádherné scenerie jsou v tomto případě zaručeny!

Korfu je srdeční záležitostí mnohých turistů a cestovatelů. Chcete-li objevit jeho jedinečné kouzlo i vy, prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů ZDE.

 

Aktuální počasí: Korfu – Paleokastritsa, Řecko

Jasno
Sobota 26. 05. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 19 ° C.
Jasno
zítra 27. 05. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
pondělí 28. 05. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr JJZ a proměnlivé počasí.
Jasno
úterý 29. 05. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
středa 30. 05. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Korfu – Paleokastritsa

Korfu – Paleokastritsa, Řecko
4.67 (93.33%) 18 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *