Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ramatuelle, pláž de l ’Escalet, Francie

Saint Tropez je pro mnohé z nás neodmyslitelně spjato s postavou četníka Louis De Funese a jeho humornými i dojemnými historkami. Ovšem toto malebné městečko neláká pouze na filmové scenerie, ale také na krásné pláže a tajuplné uličky, v nichž se ztratit není žádný problém. Prozkoumejte s námi vesničku Ramatuelle, kterou najdete zhruba pět kilometrů od samotného Saint Tropez a poznejte krásy, jež v sobě ukrývá.

First Minute Invia

Ramatuelle aneb Seznamte se, prosím

Klidná, maličká a především malebná vesnička na Azurovém pobřeží je vzdálena od samotného srdce Saint Tropez zhruba 5 kilometrů. Vesničce dominuje kostel Notre Dame pocházející z konce 16. století. Vesnička je proslulá nejen touto ikonickou stavbou a jednou z nejkrásnějších francouzských pláží, ale také skutečností, že je zde pohřben francouzský herec Gerard Philipe společně se svou manželkou. Kousek od hřbitova narazíte také na školu, která nese jeho jméno.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat ve vesničce Ramatuelle?

  • Odpočinek a relax na zdejších písčitých plážích
  • Návštěva kostela Notre Dame
  • Vzpomínka na herce Gerarda Philipa na místním hřbitově
  • Návštěva některé z tradičních kavárniček
  • Ochutnávka zdejších gurmánských specialit
  • Dovolená ve zdejším kempu
  • Projížďka na koni po pláži
  • Základny vodních sportů

Dovolená Azurové pobřeží Francie

Pláž Escalet u vesničky Ramatuelle si zamilujete

Kousek od centra Ramatuelle sejdete k dlouhé písčité pláži de l ’Escalet, která je lemována zelenými kopci z jedné a tyrkysovým mořem z druhé strany. Překrásné scenerie a úžasná barva moře sem lákají turisty z celého světa. Protože však o pláži mnoho cestovatelů neví, ani během hlavní turistické sezóny zde není přeplněno. Pláž vyniká svou divokou a nezkrotnou povahou i okouzlujícími výhledy po okolí. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná také pro rodiny s menšími dětmi.

Aktuální nabídku zájezdů do Francie na Azurové pobřeží naleznete ZDE.

Fotečky z této pláže na videu:

Aktuální počasí: Ramatuelle, pláž de l ’Escalet, Francie

RAMATUELLE Francie

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);
¨

Mapa: Ramatuelle, pláž de l ’Escalet

83350 Ramatuelle, Francie

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5