Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Milos, pláž Kleftiko, Řecko

Jeden z ostrovů KykládMilos ukrývá podle mnohých cestovatelů ty nejkrásnější pláže Řecka. Protože jde o ostrov sopečného původu (stejně jako např. Santorini), pobřeží je tady rozeklané a různě barevné. Milos je opravdový ráj pro milovníky pláží. Na ostrově jich naleznete více než 70 a každá má jinou barvu. Jedna z nich je bílá jako právě rozkvetlý kvítek sněženky, druhá naopak žlutá jako jarní podběl. My se ale na následujících řádcích zaměříme výlučně na jednu. Její název je Kleftiko a patří mezi nejkrásnější pláže Řecka.

First Minute Invia

Ostrov Milos aneb Seznamte se, prosím

Ostrov Milos (někdy též nazýván Mélos) náleží do západní části Kyklád. Ostrov měří na délku 23 kilometrů a obývá ho necelých 5 000 stálých obyvatel. Během hlavní turistické sezóny se tento počet zvýší i několikanásobně. Je pravda, že Milos není tak „profláklý“, jako třeba milovaná i zatracovaná Lefkada, na druhou stranu tady nenajdete pláže, kde by byla – lidově řečeno „hlava na hlavě“. Drtivá většina turistů míří do přístavu a hlavního letoviska Adamas, kde najdete veškerou vybavenost. Nechybí luxusní apartmány, ale i skromná ubytování u místních. Těšit se samozřejmě můžete na malebné řecké taverny i bary, kde vám namíchají ty nejlepší koktejly.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Milos?

  • Turistickou zajímavostí ostrova jsou pestrobarevné domečky místních rybářů (Syrmata)
  • Návštěva vesnice Plaka s typickými bílými domky
  • Za návštěvu stojí i vesnička Pollonia s menším přístavem
  • Ochutnávka tradičních řeckých specialit
  • Návštěva pláží Kleftiko, Paliochori a Hivadolimni
  • Výstup na nejvyšší vrchol ostrova Profitis Ilias, dosahující nadmořské výšky 751 metrů
  • Prohlídka exponátů v archeologickém muzeu

Dovolená v Řecku

Pláž Kleftiko – kráska, kterou si musíte zasloužit

Na pláž Kleftiko se dostanete pouze lodí. Pláž je obklopena bílými skalami a nabízí jedinečné místo pro relax a odpočinek. Často u ní kotví luxusní jachty a lodě, což je sama o sobě dosti lákavá podívaná. Slunečníky a lehátka tady nehledejte. Tahle kráska si i dnes uchovává svou divokou a nezkrotnou povahu, pro kterou si ji oblíbili především vyznavači naturismu a nudismu.

Aktuální nabídku zájezdů do Řecka naleznete ZDE.

S dronem jsme projeli i tuto pláž

Aktuální počasí: Ostrov Milos, pláž Kleftiko, Řecko

OSTROV MILOS ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Ostrov Milos, pláž Kleftiko

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5