Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Milos, pláž Kleftiko, Řecko

Jeden z ostrovů KykládMilos ukrývá podle mnohých cestovatelů ty nejkrásnější pláže Řecka. Protože jde o ostrov sopečného původu (stejně jako např. Santorini), pobřeží je tady rozeklané a různě barevné. Milos je opravdový ráj pro milovníky pláží. Na ostrově jich naleznete více než 70 a každá má jinou barvu. Jedna z nich je bílá jako právě rozkvetlý kvítek sněženky, druhá naopak žlutá jako jarní podběl. My se ale na následujících řádcích zaměříme výlučně na jednu. Její název je Kleftiko a patří mezi nejkrásnější pláže Řecka.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Ostrov Milos aneb Seznamte se, prosím

Ostrov Milos (někdy též nazýván Mélos) náleží do západní části Kyklád. Ostrov měří na délku 23 kilometrů a obývá ho necelých 5 000 stálých obyvatel. Během hlavní turistické sezóny se tento počet zvýší i několikanásobně. Je pravda, že Milos není tak „profláklý“, jako třeba milovaná i zatracovaná Lefkada, na druhou stranu tady nenajdete pláže, kde by byla – lidově řečeno „hlava na hlavě“. Drtivá většina turistů míří do přístavu a hlavního letoviska Adamas, kde najdete veškerou vybavenost. Nechybí luxusní apartmány, ale i skromná ubytování u místních. Těšit se samozřejmě můžete na malebné řecké taverny i bary, kde vám namíchají ty nejlepší koktejly.

Co dělat na ostrově Milos?

  • Turistickou zajímavostí ostrova jsou pestrobarevné domečky místních rybářů (Syrmata)
  • Návštěva vesnice Plaka s typickými bílými domky
  • Za návštěvu stojí i vesnička Pollonia s menším přístavem
  • Ochutnávka tradičních řeckých specialit
  • Návštěva pláží Kleftiko, Paliochori a Hivadolimni
  • Výstup na nejvyšší vrchol ostrova Profitis Ilias, dosahující nadmořské výšky 751 metrů
  • Prohlídka exponátů v archeologickém muzeu

Dovolená v Řecku

Pláž Kleftiko – kráska, kterou si musíte zasloužit

Na pláž Kleftiko se dostanete pouze lodí. Pláž je obklopena bílými skalami a nabízí jedinečné místo pro relax a odpočinek. Často u ní kotví luxusní jachty a lodě, což je sama o sobě dosti lákavá podívaná. Slunečníky a lehátka tady nehledejte. Tahle kráska si i dnes uchovává svou divokou a nezkrotnou povahu, pro kterou si ji oblíbili především vyznavači naturismu a nudismu.

Aktuální nabídku zájezdů do Řecka naleznete ZDE.

S dronem jsme projeli i tuto pláž

Aktuální počasí: Ostrov Milos, pláž Kleftiko, Řecko

OSTROV MILOS ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Ostrov Milos, pláž Kleftiko

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5