Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sidari, pláž Canal d’Amour, Řecko

Kdo nenavštívil ostrov Korfu, snad jako by v Řecku ani nebyl. Tento malebný stálezelený ostrůvek plný tajemných chrámů, ale i míst, která v nás vzbuzují údiv a respekt zároveň, ukrývá spoustu přenádherných přírodních klenotů. V jednom z dřívějších článků jsme si představili malebnou zátoku Paleokastritsu, dnes se zaměříme na věhlasný Kanál Lásky situovaný v populárním středisku Sidari, které naleznete v severní části ostrova. Pokud věříte na legendy a báje, pak zbystřete. Canal d’Amour vám může přičarovat životní lásku nebo pojistit toho, s kým aktuálně randíte. Nevěříte? Čtěte dál!

First Minute Invia

Sidari si buď zamilujete, nebo jej budete nesnášet

Severní část ostrova, a zejména pak letovisko Sidari, má s okolní krajinou jen pramálo společného. Bujnou vegetaci a dlouhé oblázkové pláže střídá střídmější stromořadí a pár keřovitých rostlin. Oblázkové pláže nahradil písek s velmi pozvolným vstupem do vody, která je na zdejší poměry až nezvykle chladná. Sidari si jednoduše zachovává divoký ráz krajiny, kteří jedni milují a druzí k němu jednoduše nenalezli cestu.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená na Korfu

Pláž opředená legendami

Právě Sidari je vyhlášené svou malebnou písčitou pláží Canal d’Amour, která nese jméno po slavné jeskyni, jenž je opředena řadou historek a legend. Jedna z nich praví, že každý, kdo propluje pod obloukem jeskyně, ten si údajně zajistí lásku milované osoby na věky nebo dokonce přičaruje srdce toho, po kom již dlouho touží. Legenda má ovšem jeden háček. Původní oblouk jeskyně se již zřítil a dodnes nikdo neví, zda má proplutí ostatních oblouků stejné účinky či nikoli J

Pohodový odpočinek i adrenalinová zábava

Na písčité pláži a ve zdejší zátoce můžete pohodlně relaxovat nebo se oddávat adrenalinové zábavě, kterou místní povýšili na skutečné umění. V těsné blízkosti zátoky se totiž nachází poměrně dobře přístupné skalní stěny, z nichž je skok do vody nezapomenutelným zážitkem. Pokud však máte strach z výšek, tuto legrácku si pro jednou odpusťte. Jestliže vás ale lákají netradiční místa s romantickou atmosférou, je pro vás Sidari doslova jako stvořené. Zdejší zlatobílé skály v kombinaci s třpytivým sluncem a tyrkysovým mořem vytváří úchvatné scenerie, které v oku byť i sebevětšího tvrďáka vyčarují nejednu slzu dojetí.

Seznamte se s perlami řeckého ostrova Korfu a podívejte se na aktuální nabídku zájezdů do této oblíbené destinace.

Aktuální počasí: Sidari, pláž Canal d’Amour, Řecko

SIDARI ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sidari, pláž Canal d’Amour

Sidari 490 81, Řecko

4.7/5 - (12 votes)

4 Comments

 • Nikolka1
  Posted 25.5.2015 at 11.43

  Velice pěkný článek, je Korfu respektive Řecko bezpečné? V televizi pořád slyšíme jak padají do dluhové pasti, stávkují apod., asi bych měla strach tam je s celou rodinou.

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 25.5.2015 at 13.38

  Nikolko děkujeme za pochvalu, ta vždy potěší. Co se týče Řecka a jeho bezpečnosti, tak Řecko je naprosto bezpečné. Ikdyž je situace v Řecku vyhrocena a Řecká vláda nesplácí půjčky poskytnuté Evropskou unii, tak není třeba se ničeho obávat. Na ostrovech a v turistických oblastech žádné nepokoje či jiné nepříjemnosti nehrozí a Řecko je bezpečná země. Právě díky této „krizi“ ceny v Řecku trochu klesají, takže letos se dá dovolená pořídit levněji než tomu bylo doposud.

  Odpovědět
 • KateřinaB
  Posted 25.5.2015 at 14.15

  Zdravím, dá se na toto místo dostat lodí nebo jen autobusy či pěšky?

  Díky,
  K.

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 26.5.2015 at 10.09

  Kateřino, pokud myslíte jak se dostat na ostrov, tak jsou dva způsoby, buď lodí nebo letecky. Letiště na Korfu je úžasné, je umístěno hned u moře, je to jedinečný zážitek na takovém letišti přistát. Dám vám zde pod komentář Kateřino vlastnoručně vyfocenou přistávací dráhu na letišti, omluvte prosím horší kvalitu, zrovna jsme přistávali a byla bouřka. Ale celou dovolenou nám pak svítilo krásně slunce.

  Proto všem doporučuji pokud se rozhodnete pro dovolenou na Korfu, tak jedině letecky, plahočit se 2 dny autobusem nebude to pravé čím byste chtěla začít svou dovolenou.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5