Sidari, pláž Canal d’Amour, Řecko

Sidari, pláž Canal d’Amour, Řecko
Sdílej s ostatními cestovateli
 • 34
  Shares

Kdo nenavštívil ostrov Korfu, snad jako by v Řecku ani nebyl. Tento malebný stálezelený ostrůvek plný tajemných chrámů, ale i míst, která v nás vzbuzují údiv a respekt zároveň, ukrývá spoustu přenádherných přírodních klenotů. V jednom z dřívějších článků jsme si představili malebnou zátoku Paleokastritsu, dnes se zaměříme na věhlasný Kanál Lásky situovaný v populárním středisku Sidari, které naleznete v severní části ostrova. Pokud věříte na legendy a báje, pak zbystřete. Canal d’Amour vám může přičarovat životní lásku nebo pojistit toho, s kým aktuálně randíte. Nevěříte? Čtěte dál!

First Minute Invia

Sidari si buď zamilujete, nebo jej budete nesnášet

Severní část ostrova, a zejména pak letovisko Sidari, má s okolní krajinou jen pramálo společného. Bujnou vegetaci a dlouhé oblázkové pláže střídá střídmější stromořadí a pár keřovitých rostlin. Oblázkové pláže nahradil písek s velmi pozvolným vstupem do vody, která je na zdejší poměry až nezvykle chladná. Sidari si jednoduše zachovává divoký ráz krajiny, kteří jedni milují a druzí k němu jednoduše nenalezli cestu.

Dovolená na Korfu

Pláž opředená legendami

Právě Sidari je vyhlášené svou malebnou písčitou pláží Canal d’Amour, která nese jméno po slavné jeskyni, jenž je opředena řadou historek a legend. Jedna z nich praví, že každý, kdo propluje pod obloukem jeskyně, ten si údajně zajistí lásku milované osoby na věky nebo dokonce přičaruje srdce toho, po kom již dlouho touží. Legenda má ovšem jeden háček. Původní oblouk jeskyně se již zřítil a dodnes nikdo neví, zda má proplutí ostatních oblouků stejné účinky či nikoli J

Podívejte se také na  Lefkada, pláž Agiofylli, Řecko

Pohodový odpočinek i adrenalinová zábava

Na písčité pláži a ve zdejší zátoce můžete pohodlně relaxovat nebo se oddávat adrenalinové zábavě, kterou místní povýšili na skutečné umění. V těsné blízkosti zátoky se totiž nachází poměrně dobře přístupné skalní stěny, z nichž je skok do vody nezapomenutelným zážitkem. Pokud však máte strach z výšek, tuto legrácku si pro jednou odpusťte. Jestliže vás ale lákají netradiční místa s romantickou atmosférou, je pro vás Sidari doslova jako stvořené. Zdejší zlatobílé skály v kombinaci s třpytivým sluncem a tyrkysovým mořem vytváří úchvatné scenerie, které v oku byť i sebevětšího tvrďáka vyčarují nejednu slzu dojetí.

Seznamte se s perlami řeckého ostrova Korfu a podívejte se na aktuální nabídku zájezdů do této oblíbené destinace.

Aktuální počasí: Sidari, pláž Canal d’Amour, Řecko

Jasno
zítra 18. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr JJV a proměnlivé počasí.
Jasno
pátek 19. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
sobota 20. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Částečně oblačno
neděle 21. 10. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 25 ° C. Vítr SV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost deště
pondělí 22. 10. 2018 50%
Možnost deště
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 50 %.

Mapa: Sidari, pláž Canal d’Amour

Sidari, pláž Canal d’Amour, Řecko
4.67 (93.33%) 12 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
 • 34
  Shares

4 thoughts on “Sidari, pláž Canal d’Amour, Řecko

 1. Nikolka1

  Velice pěkný článek, je Korfu respektive Řecko bezpečné? V televizi pořád slyšíme jak padají do dluhové pasti, stávkují apod., asi bych měla strach tam je s celou rodinou.

 2. Petr Malec Post author

  Nikolko děkujeme za pochvalu, ta vždy potěší. Co se týče Řecka a jeho bezpečnosti, tak Řecko je naprosto bezpečné. Ikdyž je situace v Řecku vyhrocena a Řecká vláda nesplácí půjčky poskytnuté Evropskou unii, tak není třeba se ničeho obávat. Na ostrovech a v turistických oblastech žádné nepokoje či jiné nepříjemnosti nehrozí a Řecko je bezpečná země. Právě díky této „krizi“ ceny v Řecku trochu klesají, takže letos se dá dovolená pořídit levněji než tomu bylo doposud.

 3. KateřinaB

  Zdravím, dá se na toto místo dostat lodí nebo jen autobusy či pěšky?

  Díky,
  K.

 4. Petr Malec Post author

  Kateřino, pokud myslíte jak se dostat na ostrov, tak jsou dva způsoby, buď lodí nebo letecky. Letiště na Korfu je úžasné, je umístěno hned u moře, je to jedinečný zážitek na takovém letišti přistát. Dám vám zde pod komentář Kateřino vlastnoručně vyfocenou přistávací dráhu na letišti, omluvte prosím horší kvalitu, zrovna jsme přistávali a byla bouřka. Ale celou dovolenou nám pak svítilo krásně slunce.

  Proto všem doporučuji pokud se rozhodnete pro dovolenou na Korfu, tak jedině letecky, plahočit se 2 dny autobusem nebude to pravé čím byste chtěla začít svou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *