Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mallorca, pláž Cala Formentor, Španělsko

Španělsko patří po právu mezi destinace, jenž se v žebříčku oblíbenosti umisťují na prvních příčkách.  Následující řádky proto věnujeme španělskému ostrovu Mallorca, potažmo jeho nejfotografovanější lokalitě Formentor, nacházející se na severovýchodní straně. Kromě majestátního pohoří Tramuntana, piniových hájů a křišťálově čisté vody zde naleznete další ze španělských klenotů – pláž Cala Formentor, která by za žádných okolností neměla uniknout vaší pozornosti.

First Minute Invia

Mys Formentor – seznamte se, prosím

Poloostrov Formentor patří mezi nejfotografovanější místa celého Španělska. Jeho krása fascinuje všechny cestovatele napříč zeměmi i generacemi. Piniemi prorostlý mys obklopený tyrkysovou modří ukrývá několik překrásných pláží a zátok, z nichž ta nejhezčí, ale zároveň také nejznámější je právě Cala Formentor. K pláži se dostanete příjemnou procházkou třeba z městečka Port de Pollenca, jenž je mezi turisty také velmi oblíbené. U pláže je placené parkoviště nabízející dostatek míst k zaparkování.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená - Mallorca

Co dělat v okolí Formentoru?

 • Veřejnosti přístupná vyhlídka Mirador del Mal Pas
 • Tradiční trh ve starobylém městečku Alcudia
 • Dračí jeskyně – jedny z nejkrásnějších jeskyní světa
 • Přístav Porto Cristo připomínající norské fjordy
 • Starobylá mallorská usedlo Granja de Esporles

Kráska jménem Cala Formentor

Pláž Cala Formentor je pokryta běloskvoucím jemným pískem a na délku měří zhruba 1 kilometr. Její šířka činí 7 až 12 metrů a po obvodu je lemována piniovými hájem s příměsí borovice.  Součástí pláže jsou dvě restaurace, základna pro plážové sporty (vodní šlapadla, surfování, jachting) a hotel Barceló Formentor. Plánujete-li dovolenou na Mallorce, pláž Cala Formentor si stoprocentně připište na seznam míst, která musíte navštívit.

Aktuální nabídku zájezdů na poloostrov Formentor naleznete ZDE.

Prohlédněte si tuto pláž i na videu

Aktuální počasí: Mallorca, pláž Cala Formentor, Španělsko

MALLORCA ŠPANĚLSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Mallorca, pláž Cala Formentor

Španělsko

4.5/5 - (4 votes)

2 Comments

 • Zbyněk
  Posted 18.6.2015 at 8.52

  Zdravím, chtěl bych se zeptat na nějaký tip na ubytování v blízkosti této pláže? Našel jsem pár hotelů, ale stačil by nám i nějaký apartmán. Nejsme s manželkou moc nároční. Díky

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 18.6.2015 at 14.01

  Taktéž zdravím Zbyňku, v celé oblasti moc apartmánu není, ale zkuste se podívat ZDE, myslím si že si určitě vyberete.
  Ale osobně doporučuji spíše hotel Barceló Formentor, který je fakt TOP v této oblasti a je hned v blízkosti pláže Cala Formentor.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5