Korfu, pláž Avlaki, Řecko

Korfu, pláž Avlaki, Řecko

Evropský Karibik – tak přesně toto označení si vysloužila severní polovina ostrova Korfu. Cypřišové háje, olivovníky, voňavá levandule, tyrkysově modré moře, honosné paláce významných historických osobností, ale i letní vily členů královské rodiny – i tak lze ve zkratce charakterizovat tento řecký klenot. Ti, kdo již Korfu navštívili, jej bez okolků označili za „srdcovku“. Půjdete v jejích šlépějích?

Severní Korfu – seznamte se, prosím

Říká se, že severní a jižní polovina ostrova Korfu představuje dvě rozdílné země. Jih ostrova je spíše klidnějšího rázu, pláže jsou v těchto místech obzvláště písčité a fauna střídmější. To sever představuje divoké planiny prorostlé cypřiši a olivovníky, jejichž dominantou jsou bělavé oblázkové pláže a ukryté zátoky, k nimž se dostanete pouze loďkou od moře. A právě na severovýchodní straně je situována naše kráska – pláž Avlaki.

Co dělat na severní straně ostrova Korfu?

 • Hlavní město Kerkyra s novou a starou pevností
 • Nejvyšší hora ostrova Pantokrator
 • Zámek císařovny Sisi Achillion
 • Myší ostrůvek
 • Ostrov Vidos
 • Zátoka s pláží a jeskyněmi Paleokastritsa
 • Vyhlídka Bella Vista
 • V září pravidelně pořádaný Cricket Festival
 • Perfektní podmínky pro potápění

Dovolená - Korfu

Avlaki Beach – karibský klenot v Evropě

Avlaki je situována na pomezí letovisek Kassiopi a Stephanos Agios. Pláž pokrývají jemné oblázky, které na jejím východním konci přecházejí v jemný písek. Během hlavní sezóny jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky. Východní strana pláže je navíc stíněna skalním převisem a ukryta zrakům ostatních slunce a moře chtivých turistů. Na pláži si můžete vypůjčit loďku, svézt se na banánu nebo se vyhoupnout do koňského sedla. Hned při vstupu na Avlaki je situovaná stejnojmenná restaurace, kde je možno během poslechu jazzového koncertu ochutnat místní speciality. Jelikož o pláži mnoho turistů neví, můžete si zde užívat pohodovou atmosféru a dostatek soukromí.

Podívejte se také na  Mallorca, pláž Cala Mondragó , Španělsko

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Korfu naleznete ZDE.

Prohlédněte si jak vypadá voda na této krásné pláži

Aktuální počasí: Korfu, pláž Avlaki, Řecko

Možnost deště
Pátek 19. 01. 2018 40%
Možnost deště
Pozdě v noci přeháňky. Nejnižší teploty 11 ° C.
Déšť
zítra 20. 01. 2018 60%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JZ o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Déšť
neděle 21. 01. 2018 90%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Jasno
pondělí 22. 01. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
úterý 23. 01. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí.

Mapa: Korfu, pláž Avlaki

Korfu, pláž Avlaki, Řecko
4.92 (98.46%) 13 hodnocení

6 thoughts on “Korfu, pláž Avlaki, Řecko

 1. Zuzana

  Dobrý den,

  jsou v v historických památkách na Korfu nějak omezeny návštěvní dny, jako třeba u nás v pondělí? A je zde běžné zvýhodněné rodinné vstupné?

 2. Petr Malec Post author

  Dobrý den Zuzanko,

  předem upozorním, že ceny a návštěvní dny se hodně liší dle památky.
  Ale obvykle vstupné na památky a archeologická naleziště je 2-5 eura. Děti mají někde vstup zdarma když mají nějaký průkaz (například občanku). Studenti s ISIC kartou mají většinu vstupů zdarma.
  Bohužel o rodinném vstupném jsem v Řecku neslyšel, ale je to také tím že jsem se popravdě po této informaci v Řecku nesháněl.
  Jinak Řekové nemají omezené dny jako třeba u nás na pondělí, ale spíše jsou památky otevřené pouze do odpoledních hodin (16:00 apod.)
  Více informací vám vždy řekne delegát, pokud jedete s nějakou cestovní kanceláři, jelikož se otevírací hodiny a vstupné opravdu hodně liší památka od památky.

  Přeji krásnou dovolenou.

 3. Tomešek

  Dá se někde zjistit jak daleko je letiště? Respektive ukázat celý ostrov Korfu na mapě?

 4. Petr Malec Post author

  Dobrý den pane Tomešek,
  v příloze vám dávám ilustrativní obrázek Korfu i pozici letiště a šipka vám ukazuje pozici pláže o které jsme dneska psali. Nemusíte se bát celý ostrov Korfu je opravdu malý a v podstatě ho za den dokážete křížem krážem projet i na skútru.

 5. Jara

  20.6.2016 jsme se vrátili z dovolené v Kassiopi, která byla příjemná a vše v pořádku, až bohužel na pláž Avlaki (zvláště ta malá část za lesíkem které se říká malá Avlaki (nebo též nudistická) ) tam se naučili jezdit na vyjížďku s koňmi z nedalekého ranče odkud v rámci vyjížděk, které nabízi na každem rohu, se producíruji jezdci na koních se zákazníky přímo po pláži bez ohledu na to, že se tam rekreují turisté a trousí tam nejen kobylince, ale močí přímo na pláži, litry a litry koňského moče jsou již cítit i ve vodě, takže nevím zda se dá tato pláž ještě řadit mezi ty, kterým byla udělena modrá vlajka za čistotu. Je to hanba že v rámci byznysu Řekové nechají takto plundrovat kdysi nádhernou pláž. teda Fuj!!!

 6. Vendula

  Dobrý den Jaro, shodou okolností jsme se nedávno také vrátili z Korfu – z letoviska Kassiopi stejně jako vy. A ano, máte pravdu – Malá Avlaki, ke které se dostanete jen lesíkem, je vyhrazena koním, na což ale ostatně upozorňuje cedule u jejího vstupu (je možné, že přes zeleň nebyla vidět, což je pro Řeky typické :D).

  Pokud se ale dáte malou Avlaki doprava, dojdete k její písčité části a tam už koníci nemají přístup. Tak třeba příště 🙂

  Jinak si myslím, že první část pláže Avlaki (ta, u které naleznete Avlaki restauraci) je stejně krásná jako předtím.

  PS: Za Malou Avlaki je několik dalších pidi plážiček – tentokrát již bez koní 🙂
  Vendula

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *