Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Korfu, pláž Avlaki, Řecko

Evropský Karibik – tak přesně toto označení si vysloužila severní polovina ostrova Korfu. Cypřišové háje, olivovníky, voňavá levandule, tyrkysově modré moře, honosné paláce významných historických osobností, ale i letní vily členů královské rodiny – i tak lze ve zkratce charakterizovat tento řecký klenot. Ti, kdo již Korfu navštívili, jej bez okolků označili za „srdcovku“. Půjdete v jejích šlépějích?

First Minute Invia

Severní Korfu – seznamte se, prosím

Říká se, že severní a jižní polovina ostrova Korfu představuje dvě rozdílné země. Jih ostrova je spíše klidnějšího rázu, pláže jsou v těchto místech obzvláště písčité a fauna střídmější. To sever představuje divoké planiny prorostlé cypřiši a olivovníky, jejichž dominantou jsou bělavé oblázkové pláže a ukryté zátoky, k nimž se dostanete pouze loďkou od moře. A právě na severovýchodní straně je situována naše kráska – pláž Avlaki.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na severní straně ostrova Korfu?

 • Hlavní město Kerkyra s novou a starou pevností
 • Nejvyšší hora ostrova Pantokrator
 • Zámek císařovny Sisi Achillion
 • Myší ostrůvek
 • Ostrov Vidos
 • Zátoka s pláží a jeskyněmi Paleokastritsa
 • Vyhlídka Bella Vista
 • V září pravidelně pořádaný Cricket Festival
 • Perfektní podmínky pro potápění

Dovolená - Korfu

Avlaki Beach – karibský klenot v Evropě

Avlaki je situována na pomezí letovisek Kassiopi a Stephanos Agios. Pláž pokrývají jemné oblázky, které na jejím východním konci přecházejí v jemný písek. Během hlavní sezóny jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky. Východní strana pláže je navíc stíněna skalním převisem a ukryta zrakům ostatních slunce a moře chtivých turistů. Na pláži si můžete vypůjčit loďku, svézt se na banánu nebo se vyhoupnout do koňského sedla. Hned při vstupu na Avlaki je situovaná stejnojmenná restaurace, kde je možno během poslechu jazzového koncertu ochutnat místní speciality. Jelikož o pláži mnoho turistů neví, můžete si zde užívat pohodovou atmosféru a dostatek soukromí.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Korfu naleznete ZDE.

Prohlédněte si jak vypadá voda na této krásné pláži

Aktuální počasí: Korfu, pláž Avlaki, Řecko

KORFU ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Korfu, pláž Avlaki

4.9/5 - (13 votes)

6 Comments

 • Zuzana
  Posted 22.6.2015 at 11.13

  Dobrý den,

  jsou v v historických památkách na Korfu nějak omezeny návštěvní dny, jako třeba u nás v pondělí? A je zde běžné zvýhodněné rodinné vstupné?

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 22.6.2015 at 11.52

  Dobrý den Zuzanko,

  předem upozorním, že ceny a návštěvní dny se hodně liší dle památky.
  Ale obvykle vstupné na památky a archeologická naleziště je 2-5 eura. Děti mají někde vstup zdarma když mají nějaký průkaz (například občanku). Studenti s ISIC kartou mají většinu vstupů zdarma.
  Bohužel o rodinném vstupném jsem v Řecku neslyšel, ale je to také tím že jsem se popravdě po této informaci v Řecku nesháněl.
  Jinak Řekové nemají omezené dny jako třeba u nás na pondělí, ale spíše jsou památky otevřené pouze do odpoledních hodin (16:00 apod.)
  Více informací vám vždy řekne delegát, pokud jedete s nějakou cestovní kanceláři, jelikož se otevírací hodiny a vstupné opravdu hodně liší památka od památky.

  Přeji krásnou dovolenou.

  Odpovědět
 • Tomešek
  Posted 22.6.2015 at 12.41

  Dá se někde zjistit jak daleko je letiště? Respektive ukázat celý ostrov Korfu na mapě?

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 22.6.2015 at 14.47

  Dobrý den pane Tomešek,
  v příloze vám dávám ilustrativní obrázek Korfu i pozici letiště a šipka vám ukazuje pozici pláže o které jsme dneska psali. Nemusíte se bát celý ostrov Korfu je opravdu malý a v podstatě ho za den dokážete křížem krážem projet i na skútru.

  Odpovědět
 • Jara
  Posted 30.6.2016 at 13.32

  20.6.2016 jsme se vrátili z dovolené v Kassiopi, která byla příjemná a vše v pořádku, až bohužel na pláž Avlaki (zvláště ta malá část za lesíkem které se říká malá Avlaki (nebo též nudistická) ) tam se naučili jezdit na vyjížďku s koňmi z nedalekého ranče odkud v rámci vyjížděk, které nabízi na každem rohu, se producíruji jezdci na koních se zákazníky přímo po pláži bez ohledu na to, že se tam rekreují turisté a trousí tam nejen kobylince, ale močí přímo na pláži, litry a litry koňského moče jsou již cítit i ve vodě, takže nevím zda se dá tato pláž ještě řadit mezi ty, kterým byla udělena modrá vlajka za čistotu. Je to hanba že v rámci byznysu Řekové nechají takto plundrovat kdysi nádhernou pláž. teda Fuj!!!

  Odpovědět
 • Vendula
  Posted 1.7.2016 at 8.57

  Dobrý den Jaro, shodou okolností jsme se nedávno také vrátili z Korfu – z letoviska Kassiopi stejně jako vy. A ano, máte pravdu – Malá Avlaki, ke které se dostanete jen lesíkem, je vyhrazena koním, na což ale ostatně upozorňuje cedule u jejího vstupu (je možné, že přes zeleň nebyla vidět, což je pro Řeky typické :D).

  Pokud se ale dáte malou Avlaki doprava, dojdete k její písčité části a tam už koníci nemají přístup. Tak třeba příště 🙂

  Jinak si myslím, že první část pláže Avlaki (ta, u které naleznete Avlaki restauraci) je stejně krásná jako předtím.

  PS: Za Malou Avlaki je několik dalších pidi plážiček – tentokrát již bez koní 🙂
  Vendula

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5