Korfu, pláž Avlaki, Řecko

Korfu, pláž Avlaki, Řecko
Sdílej s ostatními cestovateli
 • 1
  Share

Evropský Karibik – tak přesně toto označení si vysloužila severní polovina ostrova Korfu. Cypřišové háje, olivovníky, voňavá levandule, tyrkysově modré moře, honosné paláce významných historických osobností, ale i letní vily členů královské rodiny – i tak lze ve zkratce charakterizovat tento řecký klenot. Ti, kdo již Korfu navštívili, jej bez okolků označili za „srdcovku“. Půjdete v jejích šlépějích?

First Minute Invia

Severní Korfu – seznamte se, prosím

Říká se, že severní a jižní polovina ostrova Korfu představuje dvě rozdílné země. Jih ostrova je spíše klidnějšího rázu, pláže jsou v těchto místech obzvláště písčité a fauna střídmější. To sever představuje divoké planiny prorostlé cypřiši a olivovníky, jejichž dominantou jsou bělavé oblázkové pláže a ukryté zátoky, k nimž se dostanete pouze loďkou od moře. A právě na severovýchodní straně je situována naše kráska – pláž Avlaki.

Co dělat na severní straně ostrova Korfu?

 • Hlavní město Kerkyra s novou a starou pevností
 • Nejvyšší hora ostrova Pantokrator
 • Zámek císařovny Sisi Achillion
 • Myší ostrůvek
 • Ostrov Vidos
 • Zátoka s pláží a jeskyněmi Paleokastritsa
 • Vyhlídka Bella Vista
 • V září pravidelně pořádaný Cricket Festival
 • Perfektní podmínky pro potápění

Dovolená - Korfu

Avlaki Beach – karibský klenot v Evropě

Avlaki je situována na pomezí letovisek Kassiopi a Stephanos Agios. Pláž pokrývají jemné oblázky, které na jejím východním konci přecházejí v jemný písek. Během hlavní sezóny jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky. Východní strana pláže je navíc stíněna skalním převisem a ukryta zrakům ostatních slunce a moře chtivých turistů. Na pláži si můžete vypůjčit loďku, svézt se na banánu nebo se vyhoupnout do koňského sedla. Hned při vstupu na Avlaki je situovaná stejnojmenná restaurace, kde je možno během poslechu jazzového koncertu ochutnat místní speciality. Jelikož o pláži mnoho turistů neví, můžete si zde užívat pohodovou atmosféru a dostatek soukromí.

Podívejte se také na  Sidari, pláž Canal d'Amour, Řecko

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Korfu naleznete ZDE.

Prohlédněte si jak vypadá voda na této krásné pláži

Aktuální počasí: Korfu, pláž Avlaki, Řecko

Skoro zataženo
Neděle 16. 12. 2018 0%
Skoro zataženo
Většinou zataženo. Nejnižší teploty 8 ° C.
Déšť
zítra 17. 12. 2018 90%
Déšť
Během odpoledne se rozprší. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Skoro zataženo
úterý 18. 12. 2018 20%
Skoro zataženo
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
středa 19. 12. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr SZ a proměnlivé počasí.
Zataženo
čtvrtek 20. 12. 2018 20%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JJV o rychlosti 15 - 25 km/h.

Mapa: Korfu, pláž Avlaki

Korfu, pláž Avlaki, Řecko
4.92 (98.46%) 13 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
 • 1
  Share

6 thoughts on “Korfu, pláž Avlaki, Řecko

 1. Zuzana

  Dobrý den,

  jsou v v historických památkách na Korfu nějak omezeny návštěvní dny, jako třeba u nás v pondělí? A je zde běžné zvýhodněné rodinné vstupné?

 2. Petr Malec Post author

  Dobrý den Zuzanko,

  předem upozorním, že ceny a návštěvní dny se hodně liší dle památky.
  Ale obvykle vstupné na památky a archeologická naleziště je 2-5 eura. Děti mají někde vstup zdarma když mají nějaký průkaz (například občanku). Studenti s ISIC kartou mají většinu vstupů zdarma.
  Bohužel o rodinném vstupném jsem v Řecku neslyšel, ale je to také tím že jsem se popravdě po této informaci v Řecku nesháněl.
  Jinak Řekové nemají omezené dny jako třeba u nás na pondělí, ale spíše jsou památky otevřené pouze do odpoledních hodin (16:00 apod.)
  Více informací vám vždy řekne delegát, pokud jedete s nějakou cestovní kanceláři, jelikož se otevírací hodiny a vstupné opravdu hodně liší památka od památky.

  Přeji krásnou dovolenou.

 3. Tomešek

  Dá se někde zjistit jak daleko je letiště? Respektive ukázat celý ostrov Korfu na mapě?

 4. Petr Malec Post author

  Dobrý den pane Tomešek,
  v příloze vám dávám ilustrativní obrázek Korfu i pozici letiště a šipka vám ukazuje pozici pláže o které jsme dneska psali. Nemusíte se bát celý ostrov Korfu je opravdu malý a v podstatě ho za den dokážete křížem krážem projet i na skútru.

 5. Jara

  20.6.2016 jsme se vrátili z dovolené v Kassiopi, která byla příjemná a vše v pořádku, až bohužel na pláž Avlaki (zvláště ta malá část za lesíkem které se říká malá Avlaki (nebo též nudistická) ) tam se naučili jezdit na vyjížďku s koňmi z nedalekého ranče odkud v rámci vyjížděk, které nabízi na každem rohu, se producíruji jezdci na koních se zákazníky přímo po pláži bez ohledu na to, že se tam rekreují turisté a trousí tam nejen kobylince, ale močí přímo na pláži, litry a litry koňského moče jsou již cítit i ve vodě, takže nevím zda se dá tato pláž ještě řadit mezi ty, kterým byla udělena modrá vlajka za čistotu. Je to hanba že v rámci byznysu Řekové nechají takto plundrovat kdysi nádhernou pláž. teda Fuj!!!

 6. Vendula

  Dobrý den Jaro, shodou okolností jsme se nedávno také vrátili z Korfu – z letoviska Kassiopi stejně jako vy. A ano, máte pravdu – Malá Avlaki, ke které se dostanete jen lesíkem, je vyhrazena koním, na což ale ostatně upozorňuje cedule u jejího vstupu (je možné, že přes zeleň nebyla vidět, což je pro Řeky typické :D).

  Pokud se ale dáte malou Avlaki doprava, dojdete k její písčité části a tam už koníci nemají přístup. Tak třeba příště 🙂

  Jinak si myslím, že první část pláže Avlaki (ta, u které naleznete Avlaki restauraci) je stejně krásná jako předtím.

  PS: Za Malou Avlaki je několik dalších pidi plážiček – tentokrát již bez koní 🙂
  Vendula

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *