Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Byala, Karadere Beach – Bulharsko

Bulharsko je neustále spojováno s množství předsudků a zažitých stereotypů. Nebezpečná mafie na každém kroku, neudržované pláže nebo nepříliš kvalitní jídlo – to vše již dávno nemá s Bulharskem nic společného. V současné době se jedná o oblíbenou dovolenkovou destinaci nabízející nejen spoustu nevšedních zážitků, ale také pláže, za něž by se v Tichomoří určitě nemuseli stydět. Jednou z méně známých, přesto však velmi oblíbenou, je i pláž Karadere Beach nacházející se v oblíbeném letovisku Byala.

First Minute Invia

Pár slov o městečku Byala

Byala, někdy též Bjala, je menším městečkem nacházejícím se zhruba 76 kilometrů od známějšího Burgasu. Destinace je obklopena majestátným masivem Belite Skaly, který mu dodává tu správnou atmosféru. V centru je situováno několik menších rodinných hotýlků, řada barů a restaurací. K pláži vede zhruba 800 metrů městské komunikace, jenž je taktéž olemována množstvím barů a stánků, z nichž se line neodolatelná vůně.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Karadere beach - Bulharsko

Co dělat v okolí Byaly?

 • Návštěva přístavu v Byale
 • Rybalka – v přístavu se můžete nalodit a vyrazit na rybolov
 • Muzeum přímo na náměstí v Byale
 • Treking – součástí masivu Belite Skaly je několik značených stezek
 • Vinařství Byala a ochutnávka zdejších vín (Misket, Dimjať)

Tip: Pokud se do Bulharska chystáte po vlastní ose, může pro vás být užitečný článek o cestě do Bulharska autem. Dozvíte se, jak je to po cestě s dálničními známkami i mýtným, jakou trasu zvolit i kde na cestě kempovat.

Turismem nedotknutá Karadere Beach

Na pláž se dostanete půlhodinovou procházkou skrze Byalské vinice. Karadere Beach je tvořena jemným bílým pískem a mimo hlavní sezonu zde budete prakticky sami. Na délku měří zhruba 3 kilometry a její součástí je přírodní skalka s vyvěrajícím pramenem pitné vody. Na stánky, restaurace či bary zde ovšem zapomeňte. Nenaleznete zde výdobytky moderní civilizace, o to větším kouzlem ovšem pláž oplývá. Dovoleno je zde naopak prakticky vše, co nenarušuje symbiózu s okolní krajinou. Na Karadere Beach si můžete postavit bungalov z naplaveného dřeva, rozdělat oheň, ulovit rybu a upéct si ji nebo se zde také utábořit na několik dlouhých hodin či dnů.

Aktuální nabídku zájezdů do Byaly naleznete ZDE.

Hodinové video na tuto krásnou pláž a lokalitu pěkně z ptačího pohledu.

Aktuální počasí: Byala, Karadere Beach – Bulharsko

BYALA BULHARSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Rab – Byala, Karadere Beach

4.8/5 - (13 votes)

3 Comments

 • Zuzana
  Posted 16.6.2015 at 22.11

  Dobrý den,
  zajímalo by mě jestli se v této oblasti nachází i nějaké další vyžití pro děti.
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 17.6.2015 at 7.56

  Dobrý den, Zuzanko,
  atrakcí pro děti je tam spousta, od dětských parků až po místní menší ZOO, podívat se na ní můžete ZDE.

  Odpovědět
 • AndreaMike
  Posted 9.1.2017 at 9.47

  Ano, Bulharsko a letovisko Byala jsou nádherná místa a rádi se tam s rodinkou každý rok vracíme. Máme rádi také přímořské městečko Carevo v Bulharsku. Prostě Bulharsko nás očarovalo celé, jak příroda, tak moře a klima, tak ale i lidé a místní pohostinnost.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5