Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rab – Rajska plaža, Chorvatsko

Výběr letní dovolené je v plném proudu a prognózy předních analytiků i odhady cestovních kanceláří opět potvrzují vyslovenou domněnku: Chorvatsko znovu obhajuje svůj post v žebříčku nejoblíbenějších letních destinací českých turistů! Do budoucna dokonce můžeme předpokládat, že zájem Čechů o Chorvatsko ještě mnohonásobně vzroste. Nedávno totiž médii proběhla informace o tom, že městečko Kupari – nedaleko chorvatského Dubrovníku bude domovem jednoho z nejluxusnějších komplexů na celém Jadranu.

First Minute Invia

Luxus pro všechny

Na jeho výstavbu si sice budeme muset ještě chvíli počkat, na druhou stranu i nyní nalezneme v Chorvatsku lokality, které si oblíbí nároční turisté a cestovatelé z celého světa. Dnes naši pozornost zaměříme na jednu z nejkrásnějších pláží Evropy, jejíž název přímo láká k návštěvě. Rajska plaža situovaná na poloostrově Lopar, který je součástí devátého největšího ostrova Rab, pravidelně okupuje přední místa v hitparádách oblíbenosti. Nutno podotknout, že zcela oprávněně. Přeci jen, přesvědčte se sami…

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Pláž nápadně připomínající ráj

Rajska plaža je 1,5 kilometru dlouhá a její povrch je pokryt jemným zlatavým pískem. Vstupy jsou zde velmi pozvolné, některá místa dokonce speciálně upravená pro rodiny s dětmi nebo osoby se zhoršenou mobilitou. Moře je u břehů mělké, a abyste si doopravdy zaplavali, musíte od břehu poodejít několik desítek metrů.

Vyzkoušejte padák nebo steak ze žraloka

Přestane-li vás bavit slunění na pláži nebo dovádění ve vlnách, vyzkoušejte některý z vodních sportů a atrakcí, kterých je zde vskutku požehnaně. Navštívit můžete také několik restaurací, v nichž podávají řadu středomořských specialit. Nevyzkoušeli jste chobotnici? Steak ze žraloka? Máte jedinečnou možnost! Pokud vás začne během pobytu obtěžovat množství turistů, které Rajskou plažu během hlavní sezóny pravidelně okupují, vydejte se podél břehu a prozkoumejte nedaleké zátoky skryté zrakům a uším zvídavých turistů.

Rajska plaža ve zkratce:

 • Modrá vlajka – prestižní ocenění
 • Velmi pozvolné vstupy do vody
 • Pláž střežená plavčíky
 • Slunečníky a lehátka za mírný poplatek
 • Sluneční terasy vhodné k opalování
 • Sprchy, toalety, převlékárny
 • Tobogány
 • Kemp s kapacitou 3 500 návštěvníků
 • Indiánská vesnička pro děti
 • Restaurace a plážové bary
 • Okolní zátoky ideální ke šnorchlování
 • Vodní sporty a atrakce
 • Centrum sportů (minigolf, kopaná, tenis, stolní tenis, trampolíny, plážový volejbal)

Dovolená - Chorvatsko Rab

Co dělat v okolí Rajske plaže?

Přestalo vás bavit povalování na pláži? Prozkoumejte okolí Loparu a prohlédněte si zdejší památky, které zahrnují především pozůstatky antických staveb. Míříte-li na Rab vlastním automobilem, kolo v žádném případě nenechávejte doma. Dříve nebo později byste svého rozhodnutí stoprocentně litovali. Milovníci aktivní dovolené si totiž poloostrov Lopar zamilují také kvůli rozsáhlým a perfektně udržovaným cyklostezkám.

Udělejte si výlet k lesní rezervaci i malebnému mysu

Jedna z těch nejoblíbenějších začíná na nábřeží městečka Ráb a táhne se po celé severozápadní straně až na přilehlý ostrov Kalifront. Během jízdy se dostanete ke zdejší lesní rezervaci Dundo-Kalifront s vzácnými prastarými lesními porosty. Dále se cesta svažuje k moři a stejnojmennému mysu Kalifront. Cyklostezka měří necelých 29 kilometrů a průměrný cyklista ji absolvuje za necelé dvě hodinky. Převýšení na některých místech dosahuje 100 metrů, přesto se však cyklostezka řadí k těm méně náročným.

Co na Rabu rozhodně stojí za návštěvu?

 • katedrála Nanebevzetí P. Marie – v sousední faře sbírka cenných sakrálních předmětů a majestátní zvonice
 • kostel sv. Justiny – stálá výstava sakrálního umění s velmi hodnotnými relikviemi
 • ulice Střední (Srednja) – rušná tepna s mnohými uměleckými galeriemi a výstavami pod širým nebem
 • chráněný park Komrčar – jeden z nejkrásnějších na celém Kvarnerském pobřeží
 • Rabska fjera – slavnost (25. – 27. 7.) oslavující stará středověká řemesla
 • Obec Barbat a její ekofarma Natura Rab – zpracování bylinek, medu

Ideální dovolená pro rodiny s dětmi i aktivní cestovatele

Ať již hledáte místo vhodné pro rodiny s dětmi nebo lokalitu, v níž na vás čeká mnohem více, než jen pláže oceněné Modrou vlajkou, je sázka na ostrov Rab, potažmo jeho poloostrov Lopar, sázkou na jistotu. Písčité pláže s průzračně čistým mořem, bohatý podmořský život, stejně jako rozmanitá fauna a flora, nespočet luxusních barů a restaurací s vyhlášenými specialitami i hustá síť cyklostezek dělá z Loparu ideální místo pro trávení letní dovolené.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Rab si prohlédněte zde.

Podívejte se na tuto krásnou pláž i na videu

Aktuální počasí: Rab – Rajska plaža, Chorvatsko

RAB CHORVATSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Rab – Rajska plaža

Chorvatsko

4.4/5 - (5 votes)

4 Comments

 • Medard
  Posted 11.6.2015 at 13.45

  Moc krásná pláž, pro děti ideální, ale chtěl jsem se zeptat jestli mi nedoporučíte nějakou písčitou pláž na Brele. Jestli teda nějaká taková je. Máme tam jet na dovolenou, tak by se mi tip hodil. Díky

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 11.6.2015 at 14.19

  Díky Medarde,
  o Brele jsme tu měli článek nedávno článek a je tam i krásná pláž Punta Rata (1,5 kilometrová písečno-oblázková pláž, jejíž vstup na volné moře je vysypán jemným pískem).
  Škoda že jsi neupřesnil místo kde na Brele, doporučil bych ti možná i něco jiného, ale na pláži Punta Rata se určitě zastavte.

  Odpovědět
 • Andula
  Posted 12.6.2015 at 9.12

  Ahoj Petře, jedeme s manželem tento rok do Chorvatska autem a chtěli bychom navštívit i Rab. Nevíš jaké jsou ceny trajektu na ostrov Rab z pevniny? Díky Andula

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 12.6.2015 at 10.16

  Ahoj Andulo,

  trajekt na ostrov Rab ze Stinice, Kvarner stojí 17 kun, takže nějakých 60 Kč pro dospělého.
  Osobní automobil stojí 98 kun, okolo 350 Kč.

  A trajekt jezdí v podstatě od 4:30 do půlnoci v rozmezí cca co hodinku, takže také relativně v pohodě.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5