Brela – Punta Rata, Chorvatsko

Brela – Punta Rata, Chorvatsko
Sdílej s ostatními cestovateli

Ve stínu borovic a nedaleko piniového háje, v blízkém sousedství honosného pohoří Biokovo, se ukrývá perla celé Střední Dalmácie. Malé letovisko Brela sice není – co se rozlohy týče – nijak zvláště zajímavé, přesto však může nabídnout luxusní dovolenou, o níž se vám na Jadranu třeba ani nesnilo. Přenádherné scenerie uchvátí i ty největší skeptiky. Bělavý masiv táhnoucí se okolo celé Makarské riviéry postupně přechází v tmavě zelené piniové háje, které jsou sem tam prostřídány keřem středomořské macchie. Stálezelené luhy a háje se táhnou až na oblázkové pobřeží, na jehož konci čeká tyrkysově modrá voda s bohatým podmořským životem. To je Brela – tak se seznamte, prosím.

First Minute Invia

Milovaná i nenáviděná Punta Rata

Toto maličké letovisko, nacházející se zhruba 15 kilometrů od oblíbené Makarské, se nemůže pochlubit množstvím megalomanských pláží ani zástupem luxusních hotelů. Přesto si zde však na své přijdou milovníci klidu, odpočinku, bujné vegetace a přenádherných pláží. Jednou z nich je i Punta Rata – 1,5 kilometrová písečno-oblázková pláž, jejíž vstup na volné moře je vysypán jemným pískem. Punta Rata nabízí nespočet skrytých zátok a modravých lagun pro všechny, kdo si chtějí i na dovolené užít pořádnou dávkou klidu a soukromí. Samozřejmostí jsou také kvalitní služby v podobě vodních sportů, plážových barů, ale i luxusních restaurací. Punta Rata byla po právu zařazena mezi 10 nejkrásnějších pláží Evropy. Vaši návštěvu si tak určitě zaslouží.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Baška Voda - Chorvatsko

Na pláž vyrazte nejpozději s rozbřeskem

Jak lze z výše uvedeného odhadovat, Punta Rata je pláží, kterou si buďto zamilujete nebo ji budete jednoduše nesnášet. Jelikož je Chorvatsko během hlavní turistické sezóny v absolutním obležení, zajistit si místo na této krásce není nic jednoduchého. Proto se při balení vybavte dostatečně velkou karimatkou, ostrými lokty a trpělivostí. Místo na Punta Ratě si „rezervujte“ již s rozbřeskem. Prostory pod borovicemi, nabízející během parného letního dne alespoň trošku stínu, jsou rozebrané prakticky okamžitě. Proto se vyplatí přivstat si. Ale upřímně – máte to na dovolené zapotřebí? Pokud se vám nechce o volné místo bojovat s dalšími slunce chtivými Čechy, pak doporučujeme vyrazit na pláž v odpoledních hodinách nebo zvolit některou z okolních mini-plážiček, jež statečně náporu turistů odolávají.

Podívejte se také na  Zlatni rat, Chorvatsko

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Baška Voda, což je co by kamenem dohodil od Brely a pláže Punta Rata, naleznete ZDE.

Aktuální počasí: Brela – Punta Rata, Chorvatsko

Částečně oblačno
dnes 17. 03. 2019 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Možnost deště
zítra 18. 03. 2019 30%
Možnost deště
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 30 %.
Možnost deště
úterý 19. 03. 2019 70%
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr VJV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 70 %.
Částečně oblačno
středa 20. 03. 2019 0%
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
čtvrtek 21. 03. 2019 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Brela – Punta Rata

Brela – Punta Rata, Chorvatsko
4 (80%) 17 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *