Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brela – Punta Rata, Chorvatsko

Ve stínu borovic a nedaleko piniového háje, v blízkém sousedství honosného pohoří Biokovo, se ukrývá perla celé Střední Dalmácie. Malé letovisko Brela sice není – co se rozlohy týče – nijak zvláště zajímavé, přesto však může nabídnout luxusní dovolenou, o níž se vám na Jadranu třeba ani nesnilo. Přenádherné scenerie uchvátí i ty největší skeptiky. Bělavý masiv táhnoucí se okolo celé Makarské riviéry postupně přechází v tmavě zelené piniové háje, které jsou sem tam prostřídány keřem středomořské macchie. Stálezelené luhy a háje se táhnou až na oblázkové pobřeží, na jehož konci čeká tyrkysově modrá voda s bohatým podmořským životem. To je Brela – tak se seznamte, prosím.

First Minute Invia

Milovaná i nenáviděná Punta Rata

Toto maličké letovisko, nacházející se zhruba 15 kilometrů od oblíbené Makarské, se nemůže pochlubit množstvím megalomanských pláží ani zástupem luxusních hotelů. Přesto si zde však na své přijdou milovníci klidu, odpočinku, bujné vegetace a přenádherných pláží. Jednou z nich je i Punta Rata – 1,5 kilometrová písečno-oblázková pláž, jejíž vstup na volné moře je vysypán jemným pískem. Punta Rata nabízí nespočet skrytých zátok a modravých lagun pro všechny, kdo si chtějí i na dovolené užít pořádnou dávkou klidu a soukromí. Samozřejmostí jsou také kvalitní služby v podobě vodních sportů, plážových barů, ale i luxusních restaurací. Punta Rata byla po právu zařazena mezi 10 nejkrásnějších pláží Evropy. Vaši návštěvu si tak určitě zaslouží.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Baška Voda - Chorvatsko

Na pláž vyrazte nejpozději s rozbřeskem

Jak lze z výše uvedeného odhadovat, Punta Rata je pláží, kterou si buďto zamilujete nebo ji budete jednoduše nesnášet. Jelikož je Chorvatsko během hlavní turistické sezóny v absolutním obležení, zajistit si místo na této krásce není nic jednoduchého. Proto se při balení vybavte dostatečně velkou karimatkou, ostrými lokty a trpělivostí. Místo na Punta Ratě si „rezervujte“ již s rozbřeskem. Prostory pod borovicemi, nabízející během parného letního dne alespoň trošku stínu, jsou rozebrané prakticky okamžitě. Proto se vyplatí přivstat si. Ale upřímně – máte to na dovolené zapotřebí? Pokud se vám nechce o volné místo bojovat s dalšími slunce chtivými Čechy, pak doporučujeme vyrazit na pláž v odpoledních hodinách nebo zvolit některou z okolních mini-plážiček, jež statečně náporu turistů odolávají.

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Baška Voda, což je co by kamenem dohodil od Brely a pláže Punta Rata, naleznete ZDE.

Aktuální počasí: Brela – Punta Rata, Chorvatsko

[forecast location=“Brela, Croatia“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Brela – Punta Rata

Chorvatsko

3.9/5 - (20 votes)

Leave a Comment

0.0/5