Benátky – pláž Jesolo, Itálie

Benátky – pláž Jesolo, Itálie

Benátky jsou místem, které by měl za život navštívit alespoň jednou každý z nás. Jejich okouzlující krása v kombinaci s netradičním pojetím a historickým nádechem z nich dělá jedno z nejromantičtějších míst na naší planetě. Ovšem Benátky to nejsou jen gondoly a dlouhé vodní kanály. Toto místo ve svém samotném srdci ukrývá mnohem více. Třeba jednu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží celé Itálie – patnáct kilometrů dlouhou Jesolo. Pojďme si tuto krásku společně představit.

Nechte se okouzlit střediskem Lido di Jesolo

Lido di Jesolo, nacházející se na severním pobřeží Jadranu na výběžku Cavallino, patří mezi největší letoviska celých Benátek. Letovisko obývá zhruba 23 000 stálých obyvatel, jejichž počet se během hlavní letní sezóny mnohonásobně navýší. Kromě překrásných (vesměs pak písčitých) pláží zde ovšem můžete narazit také na neuvěřitelný počet hotelů, který se zastavil na čísle 391. Celková ubytovací kapacita tohoto místa pak činí 82 000 míst. Za návštěvu určité stojí historické centrum letoviska, ale i místní aquaparky a lunaparky, v nichž se vyřádí zejména ti nejmenší. Co zde ovšem láká největší počet turistů, jsou již zmiňované malebné pláže.

Patnáctikilometrová písečná Jesolo

Jak jsme již zmínili výše, pláž Jesolo je zřejmě tou nejoblíbenější a nejznámější pláží v celých Benátkách. Její krása se táhne na neuvěřitelných 15 kilometrech, místa je zde tedy dost pro všechny slunce chtivé návštěvníky. Jelikož je pláž Jesolo tvořena jemným pískem, vstup do vody je zde vskutku velmi pozvolný. Letovisko je tedy vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro osoby se sníženou pohyblivostí. Pláž je z části obklopena borovicovým hájem, který zvláště v letních pařácích poskytuje příjemný stín. Na pláži jsou situovány sprchy, WC, restaurace, ale i dětská hřiště, hřiště pro míčové hry či základna vodních sportů. Během večera se pláž mění v rušnou promenádu s množstvím otevřených barů a diskoték. Vydáváte-li se do Itálie, letovisko Lido di Jesolo s vyhlášenou pláži nesmíte minout!

Podívejte se také na  Rab – Rajska plaža, Chorvatsko

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Lido di Jesolo naleznete ZDE.

Aktuální počasí: Benátky – pláž Jesolo, Itálie

Možnost deště
Neděle 10. 12. 2017 60%
Možnost deště
Přeháňky. Nejnižší teploty 3 ° C.
Možnost deště
zítra 11. 12. 2017 60%
Možnost deště
Větrno s přeháňkami. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 25 km/h, zesilující J až na 40 - 55 km/h. Pravděpod. deště 60 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Déšť
úterý 12. 12. 2017 90%
Déšť
Větrno, ráno občasný déšť. Nejvyšší teploty 12 ° C. JJZ Vítr o rychlosti 30 - 50 km/h, zeslabující až na 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 90 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Částečně oblačno
středa 13. 12. 2017 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr SZ a proměnlivé počasí.
Déšť
čtvrtek 14. 12. 2017 80%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 6 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 80 %.

Mapa: Benátky – pláž Jesolo

Benátky – pláž Jesolo, Itálie
4.7 (94%) 10 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *