Benátky – pláž Jesolo, Itálie

Benátky – pláž Jesolo, Itálie
Sdílej s ostatními cestovateli

Benátky jsou místem, které by měl za život navštívit alespoň jednou každý z nás. Jejich okouzlující krása v kombinaci s netradičním pojetím a historickým nádechem z nich dělá jedno z nejromantičtějších míst na naší planetě. Ovšem Benátky to nejsou jen gondoly a dlouhé vodní kanály. Toto místo ve svém samotném srdci ukrývá mnohem více. Třeba jednu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží celé Itálie – patnáct kilometrů dlouhou Jesolo. Pojďme si tuto krásku společně představit.

First Minute Invia

Nechte se okouzlit střediskem Lido di Jesolo

Lido di Jesolo, nacházející se na severním pobřeží Jadranu na výběžku Cavallino, patří mezi největší letoviska celých Benátek. Letovisko obývá zhruba 23 000 stálých obyvatel, jejichž počet se během hlavní letní sezóny mnohonásobně navýší. Kromě překrásných (vesměs pak písčitých) pláží zde ovšem můžete narazit také na neuvěřitelný počet hotelů, který se zastavil na čísle 391. Celková ubytovací kapacita tohoto místa pak činí 82 000 míst. Za návštěvu určité stojí historické centrum letoviska, ale i místní aquaparky a lunaparky, v nichž se vyřádí zejména ti nejmenší. Co zde ovšem láká největší počet turistů, jsou již zmiňované malebné pláže.

Patnáctikilometrová písečná Jesolo

Jak jsme již zmínili výše, pláž Jesolo je zřejmě tou nejoblíbenější a nejznámější pláží v celých Benátkách. Její krása se táhne na neuvěřitelných 15 kilometrech, místa je zde tedy dost pro všechny slunce chtivé návštěvníky. Jelikož je pláž Jesolo tvořena jemným pískem, vstup do vody je zde vskutku velmi pozvolný. Letovisko je tedy vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro osoby se sníženou pohyblivostí. Pláž je z části obklopena borovicovým hájem, který zvláště v letních pařácích poskytuje příjemný stín. Na pláži jsou situovány sprchy, WC, restaurace, ale i dětská hřiště, hřiště pro míčové hry či základna vodních sportů. Během večera se pláž mění v rušnou promenádu s množstvím otevřených barů a diskoték. Vydáváte-li se do Itálie, letovisko Lido di Jesolo s vyhlášenou pláži nesmíte minout!

Podívejte se také na  Sicílie, Pláž Mondello, Itálie

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Lido di Jesolo naleznete ZDE.

Aktuální počasí: Benátky – pláž Jesolo, Itálie

Jasno
Úterý 18. 12. 2018 10%
Jasno
Částečně zataženo. Nejnižší teploty 1 ° C.
Zataženo
zítra 19. 12. 2018 10%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 6 ° C. Vítr S a proměnlivé počasí.
Možnost deště
čtvrtek 20. 12. 2018 60%
Možnost deště
Ranní přeháňky. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr SZ o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Zataženo
pátek 21. 12. 2018 10%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 6 ° C. Vítr ZJZ a proměnlivé počasí.
Skoro zataženo
sobota 22. 12. 2018 10%
Skoro zataženo
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 7 ° C. Vítr S a proměnlivé počasí.

Mapa: Benátky – pláž Jesolo

Benátky – pláž Jesolo, Itálie
4.5 (90%) 12 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *