Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Benátky – pláž Jesolo, Itálie

Benátky jsou místem, které by měl za život navštívit alespoň jednou každý z nás. Jejich okouzlující krása v kombinaci s netradičním pojetím a historickým nádechem z nich dělá jedno z nejromantičtějších míst na naší planetě. Ovšem Benátky to nejsou jen gondoly a dlouhé vodní kanály. Toto místo ve svém samotném srdci ukrývá mnohem více. Třeba jednu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží celé Itálie – patnáct kilometrů dlouhou Jesolo. Pojďme si tuto krásku společně představit.

First Minute Invia

Nechte se okouzlit střediskem Lido di Jesolo

Lido di Jesolo, nacházející se na severním pobřeží Jadranu na výběžku Cavallino, patří mezi největší letoviska celých Benátek. Letovisko obývá zhruba 23 000 stálých obyvatel, jejichž počet se během hlavní letní sezóny mnohonásobně navýší. Kromě překrásných (vesměs pak písčitých) pláží zde ovšem můžete narazit také na neuvěřitelný počet hotelů, který se zastavil na čísle 391. Celková ubytovací kapacita tohoto místa pak činí 82 000 míst. Za návštěvu určité stojí historické centrum letoviska, ale i místní aquaparky a lunaparky, v nichž se vyřádí zejména ti nejmenší. Co zde ovšem láká největší počet turistů, jsou již zmiňované malebné pláže.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Patnáctikilometrová písečná Jesolo

Jak jsme již zmínili výše, pláž Jesolo je zřejmě tou nejoblíbenější a nejznámější pláží v celých Benátkách. Její krása se táhne na neuvěřitelných 15 kilometrech, místa je zde tedy dost pro všechny slunce chtivé návštěvníky. Jelikož je pláž Jesolo tvořena jemným pískem, vstup do vody je zde vskutku velmi pozvolný. Letovisko je tedy vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro osoby se sníženou pohyblivostí. Pláž je z části obklopena borovicovým hájem, který zvláště v letních pařácích poskytuje příjemný stín. Na pláži jsou situovány sprchy, WC, restaurace, ale i dětská hřiště, hřiště pro míčové hry či základna vodních sportů. Během večera se pláž mění v rušnou promenádu s množstvím otevřených barů a diskoték. Vydáváte-li se do Itálie, letovisko Lido di Jesolo s vyhlášenou pláži nesmíte minout!

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Lido di Jesolo naleznete ZDE.

Aktuální počasí: Benátky – pláž Jesolo, Itálie

[forecast location=“Venice, Italy“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Benátky – pláž Jesolo

Itálie

4.4/5 - (14 votes)

Leave a Comment

0.0/5