Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Řecko a Kypr: Fantastický jihovýchod Evropy

Historie, exotika a fantastické subtropické podnebí. To nemusíte hledat na druhé straně světa. Místa, která toto všechno spojují najdete i na jihovýchodním okraji Evropy. Pojďte spolu s námi navštívit Řecko a Kypr.

Řecko

Svérázný stát na samém jižním cípu Balkánu i rozesetý po stovkách ostrovů a ostrůvků v Egejském i Středozemním moři a jedna z top destinací pro plánovanou dovolenou i pro last minute letenky. To je Řecko. I pokud byste palubní lístky koupili těsně před odletem a až v tu chvíli začali trápit vyhledávač heslem last minute Řecko, ze stovek webových stránek zjistíte, že lepší destinaci pro lenošení na pláži spojené s poznáváním historických základů evropské civilizace najdete jen těžko.

I ten, pro koho je dovolená last minute, tedy absolutně bez znalosti cílové destinace, každoročním chlebem, musí vědět, že takřka celé řecké pobřeží je proslulé nádhernými plážemi. Takřka hned za nimi se k horizontu zvedají kopce a hory. Jen si obout pohorky a vyrazit na pořádný trek, třeba až do sídla dávných bohů – na bájný Olymp.

A pokud vám toulání po horách nic neříká, zkuste řecká města. I když využijete super last minute do této země narychlo a bez velkého přemýšlení, určitě jako milovníci památek nevynecháte Atény. Pohled na Akropolis, Chrám Dia Olympského nebo Parthenón se vám zaryje pod kůži. 

Kypr

Pro koho by bylo Řecko málo exotické, toho pozveme na Kypr. Geograficky tento ostrov leží už v Asii, politicky přesně napůl cesty mezi Asií a Evropou. Vždyť je rozdělen na řeckou a tureckou část. Politiku ale nechme stranou a pojďme si užívat. I Kypr je plný nádherných pláží s tyrkysově čistou vodou. Zlatá pláž nebo Afroditina pláž jsou pak největšími perlami tohoto ostrova.

Jméno řecké bohyně lásky pak prozrazuje, že ani na Kypru nebudete ochuzeni o antické památky. Města jako Nikósia, Famagusta nebo archeologické naleziště Salamis musí uspokojit každého milovníka historie. Jakmile ale do internetového vyhledávače napíšete heslo dovolená Kypr, zjistíte, že byste neměli nechat doma ani pohorky. Ne nadarmo bývá severní Kypr označován za jeden z posledních přírodních rájů na zemi. Majestátní hory, husté lesy a skvělé počasí po celý rok – to je sen všech turistů. Kypr tak musí nadchnout i toho, kdo shání dovolenou last minute, třeba na TUI.

5/5 - (1 vote)

1 Comment

  • Luděk Stejskal
    Posted 18.3.2024 at 23.25

    Řecko je moje srdcovka :). Doporučuju navštívit ostrovy, převážně pak Zakhyntos, tam se mi líbí nejvíc. Nezapomeňte však na pojištění, když si třeba zraníte nohu a budete muset k doktorovi, tak vás to bez něj příjde na nemalý tisíc. Stačí i to nejlevnější třeba přes Srovnátor. Hlavně ho mít.

    Odpovědět

Leave a Comment