Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kréta, pláž Potamos, Řecko

Kréta je ostrovem, který k návštěvě láká všechny věkové skupiny i národnosti z dalekých i blízkých končin. Co nás na ní fascinuje nejvíce? Je to její výhodná poloha s teplými léty i prvními podzimními měsíci? Anebo rozmanitost přírodních krás? Opomenout nesmíme samozřejmě ani přenádherné pláže, z nichž některé bodují v evropských i světových žebříčcích. Když se k tomu všemu přidá ještě vyhlášená krétská kuchyně a okouzlující starobylé památky, řecký kus ráje je na světě. Dnešní řádky budou věnovány pláži Potamos v oblíbeném krétském středisku Malia.

First Minute Invia

Malia aneb Seznamte se, prosím

Malia patři mezi letovisko vyhlášené svými bary, ale i cenovou dostupností alkoholu. Soustřeďuje se sem zejména nevybouřená britská mládež, která dovolenou tráví především na diskotékách nebo v baru. Podle toho vypadá zdejší pláž, kterou rozhodně nelze řadit k vyhledávaným krétským skvostům. Pokud však středisko Malia obejdete a dáte se směrem k archeologickému nalezišti, otevře se před vámi omamný pohled na jednu z největších krásek Kréty. Její jméno je Potamos Beach a hned na první pohled vás zaujme exoticky modrou barvou vody.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Malia?

  • Odpočinek na místních plážích
  • Noční život v barech a na diskotékách
  • Ochutnávka tradičních krétských specialit v tavernách
  • Spousta základem vodních sportů a dalších plážových atrakcí
  • Blízkost zajímavých lokalit i přírodních památek
  • Výšlap na pohoří Selena
  • Prohlídka archeologického naleziště 

Dovolená na Korfu

Pláž Potamos uspokojí i ty nejnáročnější

Pláž Potamos se nachází nedaleko letoviska Malia. Její hlavní část je perfektně organizovaná a opatřená slunečníky i lehátky (obvykle za poplatek), najdete zde několik základen vodních sportů i nespočet taveren. Směrem k archeologickému nalezišti však atrakce na pláži řídnou. Z ničeho nic se ocitnete uprostřed pruhu jemného písku, který lemuje tyrkysové moře, hrající všemi odstíny modré. Tato část pláže je velmi vhodná pro osoby, které hledají klid a chtějí si užít letní dovolenou bez všudypřítomných obtěžujících elementů. Vstup do moře je v této části velmi pozvolný, proto je vhodná i pro rodiny s menšími dětmi.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Korfu naleznete ZDE.

Pláž Porto Potamos na nádherném videu:

Aktuální počasí: Kréta, pláž Potamos, Řecko

KRÉTA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Kréta, pláž Potamos/h3>

Μάλια, Řecko

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5