Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sicílie, pláž Cefalú, Itálie

Itálie každoročně obsazuje první příčky na pomyslném žebříčku oblíbenosti. Do míst, která rozhodně mají co nabídnout, by měl zavítat každý milovník historických památek, bohatého kulturního dědictví, a překrásných přírodních scenerií, pláže nevyjímaje. O krásných plážích na italském pobřeží jsme se v tomto magazínu zmínili již několikrát. Dnes pro vás máme ovšem opravdovou lahůdku, kterou je pláž Cefalú ve stejnojmenné městečku nacházející se v samotném srdci Sicílie.

First Minute Invia

Cefalú aneb seznamte se, prosím

Poklidné přístavní městečko, dříve rybářský přístav, leží 50 km východně od známého letoviska Palermo. Procházku historickým centrem města by neměli vynechat nejen zarputilí milovníci historie, ale také nenapravitelní romantici. Ztrácet se v úzkých uličkách a objevovat nová a doposud neprozkoumaná zákoutí, to je zábava, kterou si prostě nesmíte nechat ujít! Dominantou městečka je nejen překrásná starobylá katedrála, ale také honosný skalní masiv, na jehož vrchol vede řada klikatých cestiček. Procházka není nikterak náročná, zvládnou ji proto i méně trénovaní jedinci.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v městečku Cefalú?

  • Návštěva katedrály Duomo di Cefalú
  • Muzeum řecko-římských vykopávek a uměleckých děl Museo Mandralisca
  • Zbytky chrámu Tempio di Diana
  • Skála a pevnost La Rocca
  • Písčité pláže
  • Výlet do Palerma

Dovolená na Sicílii

Kráska jménem Cefaú

Stejnojmenná pláž se rozprostírá pod historickým městem a honosným skalním masivem. Povrch pláže je tvořen jemným pískem a vstupy do vody jsou zde vskutku velmi pozvolné. Trávíte-li dovolenou s menšími dětmi, představuje Cefalú ideální volbu letní dovolené. V okolí pláže je množství krásných zákoutí a scenerií, v jejichž blízkosti vzniknou dokonalé fotky, jež vám budou navždy připomínkou této okouzlující dovolené. V bezprostřední blízkosti jsou situovány nejen pasticerie (cukrárny), ale také gelaterie, v níž si můžete dát luxusní italskou zmrzlinu.

Aktuální nabídku zájezdů na Sicílii naleznete ZDE.

Prohlédněte si jak vypadá tato pláž pěkně z výšky

Aktuální počasí: Sicílie, pláž Cefalú, Itálie

SICILIË ITÁLIE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sicílie, pláž Cefalú

4/5 - (8 votes)

Leave a Comment

0.0/5