Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sagres, pláž Algarve, Portugalsko

Až na konci světa – tak si můžete připadat v nejjižnější části Portugalska – Algarve. Toto Bohem i turisty zapomenuté místo nabízí nespočet větších i menších plážiček, jejichž povrch je tvořen jak bělavými oblázky, tak zlatavým pískem. V těsné blízkosti hlavních pláží se nachází malebné zátoky a tajemné laguny, které doslova vybízí k odpočinku a relaxaci daleko od všech zvídavých pohledů.

First Minute Invia

Nezapomeňte navštívit:

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

 • kostelík Nossa Senhora da Rocha, kde uvidíte krásné pobřeží Algarve
 • vyhlídkovou věž na hoře Picota (773 m), kde taktéž budete mít skvělý výhled
 • mýtický mys Sagres

Orchideje i věhlasné pivo

Krásu tohoto místa podtrhují rozmanité druhy orchidejí, které zde v hojném počtu rostou i vápencové masivy nabízející dostatek stínu i během parného letního dne. Kombinace luxusu s divokou přírodou a množstvím památek – i tak lze ve zkratce nejjižnější cíp portugalského regionu Algarve – městečko Sagres. Kromě vynikajícího piva, které zde teče ve dne i v noci proudem, vás zajisté bude zajímat také proslulá pláž Algarve, k níž míří drtivá většina tuzemských i zahraničních turistů. Pojďme se s touto kráskou seznámit trošku z blízka

Jedinečná pláž s okouzlujícími výhledy na Atlantik

Jak jsme již zmínili výše, jednou z bezpochyby nejpopulárnějších pláží je pláž Algarve, místními též nazývána Beliche, které dominují skalní masivy a okouzlující výhledy na Atlantik. Pokud se zde vydáte, počítejte s průzračně čistou vodou, jejíž teplota je ovšem o něco nižší, než teplota, na níž je řada z nás zvyklá u Středozemního moře. Jelikož je pláž skalnatá, pobyt s velmi malými dětmi turistům příliš nedoporučujeme. Hledáte-li ovšem malebné scenerie a pláže se svou typickou divokou tváří, je sázka na Algarve sázkou na jistotu.

Dovolená - Algarve - Portugalsko

Co když vás povalování po pláži přestane bavit?

Jakmile usoudíte, že slunečních paprsků bylo již přespříliš, můžete se vydat do nedalekého městečka Faro, v jehož blízkosti se nachází i stejnojmenné mezinárodní letiště. Faro je doménou luxusu a netradičních zážitků. Dny zde můžete trávit prohlídkou některé z místních památek (hradby okolo starého města, městská katedrála, palác z 18. století nebo původní kostelík Nossa Senhora do Carmo), večery jsou pak doslova jako stvořené pro zdejší diskotéky. Na jejich návštěvu ovšem nevyrážejte dříve, než po půlnoci. Řada barů a nočních podniků totiž otevírá totiž až kolem jedné či druhé hodiny ráno.

Nalákali jsme vás na letní dovolenou v Algarve? Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do této destinace ZDE >>

Vybrali jste si už svou dovolenou? Nezapomeňte na to nejdůležitější a to zdravotní pojištění. Pojistit se ZDE >>

Podívejte se na tyto krásná místa i na videu

https://www.youtube.com/watch?v=sodm0FBQfqE

Aktuální počasí: Sagres, pláž Algarve, Portugalsko

SAGRES PORTUGALSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sagres, pláž Algarve

Portugalsko

4.2/5 - (5 votes)

4 Comments

 • Tommis
  Posted 9.6.2015 at 7.27

  Dá se ve Faru dělat i něco jiného než se jen válet na pláži a šlapat po nudných památkách ?

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 9.6.2015 at 8.59

  Zdravím Tome,
  samozřejmě je mnoho dalších možností využití, ať už se jedna o vodní sporty, které jsou v okolí Algarve velice rozšířené, tak pokud byste chtěl něco klidnějšího můžete využít krásná golfová hřiště v okolí města Faro. Věřte, že zahrát si golf na senzačním greenu a v pozadí slyšet moře je ta nejlepší technika na zapomenutí strastí běžného života.

  Odpovědět
 • Franta
  Posted 9.6.2015 at 10.49

  Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je možné koupání i ve městečku Faro? Díky

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 9.6.2015 at 11.58

  Taktéž zdravím Franto.
  Ano překrásné pláže jsou i přímo v městečku Faro, níže se podívejte přímo jak krásnou a čistou pláž tam mají.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5