Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pláž Carreiro do Mosteiro, ostrov Berlenga, Portugalsko

Portugalsko je zcela zbytečně podceňovanou dovolenkovou destinací, o níž nemá řada turistů nejlepší smýšlení. Hned v úvodu je nutno podotknout, že zbytečné předsudky a nesmyslná stereotypizace tohoto místa nás zcela zbytečně okrádá o nádherné dovolené plné hřejivých slunečních paprsků, odpočinku na písečných plážích a koupání v tyrkysovém moři. Kromě těchto předností se ovšem může destinace pochlubit také cenovou dostupností, jež hraje při výběru letní dovolené jednu z ústředních rolí. Pojďme společně prozkoumat krásy ostrova Berlenga a jeho pláž Carreiro do Mosteiro, jež patří mezi TOP Evropské pláže roku 2016!

First Minute Invia

Ostrov Berlenga aneb Seznamte se, prosím

Zhruba 11 kilometrů a necelou hodinu plavbu lodí od přístavu Peniche leží skalnatý ostrov Berlenga, obklopený řadou menších neobydlených ostrůvků. Hned na první pohled vás upoutá skalnatý a poměrně divoký ráz ostrova, jež se ovšem záhy mění na výjev z pohádky. Skalnaté pobřeží, které je lemováno plejádou divoce rostoucího rostlinstva, tyrkysovo-zelené moře a spousta maličkých zátok, jež ocení zejména milovníci klidu a té pravé pohodové dovolené – taková je Berlenga. Ostrov je váženou přírodní rezervací, které kralují nejrůznější druhy racků. Na délku měří 1500 m, v jeho nejširším místě se můžete dopočítat i 800 m. K nejvyššímu bodu ostrova však musíte z přístavu zdolat neuvěřitelných 88 výškových metrů!

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Berlenga?

  • Prohlídka přírodní rezervace
  • Prohlídka archeologických pozůstatků
  • Klášter Mosterio da Misericórdia
  • Návštěva pevnosti Fortalenza San João Baptista
  • Maják Duque de Brangança
  • Hnízdiště racků bělohlavých
  • Odpočinek na zdejších zátokách

Ukrytá perla ostrova – pláž Carreiro do Mosteiro

Kromě prohlídky zdejších přírodních rarit a archeologických památek vřele doporučujeme navštívit jednu z nejkrásnějších evropských pláží – písečnou krásku Carreiro do Mosteiro, která je ukrytá ve stejnojmenné zátoce mezi dvěma skalními výběžky. Na ostrově žije pouze pár rybářů, strážci majáku a správce přírodní rezervace. Aby si ostrov zachoval své kouzlo, je na něm omezen denní počet návštěvníků na 350 osob. Při návštěvě tak máte jistotu, že se na pláži nebudete přetahovat o stín ani volná místa a užijete si pobyt ne na sto, ale na sto dvacet procent!

Aktuální nabídka zájezdů do Portugalska je pro vás připravena ZDE.

Zkoukněte i video z výletu na ostrov Berlenga

Aktuální počasí: Pláž Carreiro do Mosteiro, ostrov Berlenga, Portugalsko

BERLENGA PORTUGALSKO

BERLENGAS počasí

Mapa: Pláž Carreiro do Mosteiro, ostrov Berlenga

Carreiro do Mosteiro

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment