Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lampedusa, Pláž Rabbit, Itálie

Milovaná i nenáviděná – taková je Rabbit Beach, známá též pod názvem Spiaggia dei Conigli. Jedni na ni nedají dopustit, druzí mají obavu tady spočinout byť jen pár slunečných hodin. Důvod zrovna není prozaický. Díky své poloze tu byl již v minulosti problém s uprchlíky ze Somálska a Eritrey. V současné době je ale na pláži, jakožto i na celém ostrově, božský klid. A pokud je vám to stále málo, pak doplníme, že jde o nejkrásnější pláž Evropy a druhou nejkrásnější pláž světa.

First Minute Invia

Lampedusa aneb Seznamte se, prosím

Ostrov Lampedusa najdete kousek od italské Sicílie. Původ názvu pláže je čistě prozaický – jak napovídá, na ostrově dříve žili králíci. Dnes tady na žádného nenarazíte, pokud ale budete mít štěstí, můžete pozorovat mořské želvy anebo si s nimi dokonce zaplavat. Čas od času se tady objevují také delfíni. Jejich sledování je nadpozemským zážitkem.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Ale Lampedusa to nejsou jenom překrásné pláže, ale také vyhlášené restaurace, servírující vybrané speciality a luxusní hotely s nadstandardními službami. K obavám z uprchlíků navíc není důvod. Vláda, stejně jako samotní hoteliéři, učinili odpovídající opatření, takže se nepříjemného setkání nemusíte bát.

Co dělat na ostrově Lampedusa?

  • Odpočinek na překrásných plážích
  • Prohlídka hlavního města
  • Ochutnávka tradičních sicilských specialit v místních tavernách
  • Plavba na ostrůvek Isola dei Conigli
  • Pozorování želv a delfínů
  • Návštěva podvodních jeskyň
  • Perfektní podmínky pro potápění a šnorchlování
  • Prohlídka potopené sochy Madonna del Mare

Dovolená na Sicílii

Druhá nejkrásnější pláž světa Rabbit Beach

Pláž má na délku asi 200 metrů a lemována je vápencovými skalisky a neuvěřitelně tyrkysovou vodou. Pokud uvidíte její fotky, nebudete věřit tomu, že nejde o některou z Karibských krásek, ale pláž, kterou najdete nedaleko Sicílie. V hlavní sezóně (červenec a srpen) je tady poměrně plno, pokud si chcete užít poloprázdnou pláž, doporučujeme sem vyrazit v květnu, červnu anebo září.

Aktuální nabídku zájezdů na Sicílii naleznete ZDE.

Nádherné video přímo z této pláže:

https://www.youtube.com/watch?v=Qd_loboAJwA

Aktuální počasí: Lampedusa, Pláž Rabbit, Itálie

LAMPEDUSA ITÁLIE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Lampedusa, Pláž Rabbit

92010 Lampedusa e Linosa, AG, Itálie

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5