Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Capri, pláž Marina Grande, Itálie

O ostrovu Capri se ne nadarmo říká, že jde o milionářský ráj. Luxus, drahá sídla, soukromé pláž i tajemné laguny, všudypřítomný lesk a třpyt modravé hladiny dotvářejí velkolepé kouzlo tohoto unikátního místa, jež si zamiluje každý bez rozdílu. Turisty i celebritami vyhledávaný ostrov Capri je s italským městem Sorrento spojen pravidelnou lodní linkou. Nabízí nejen honosné rezidence, luxusní hotelové komplexy, čtyř hvězdičkové apartmány a restaurace, ale také modravé pláže, sametem pokryté zelené kopce a hluboké lesy, jež skrývají nejedno tajemství. Poznejte společně s námi klenot Itálie, jež ukrývá malebnou pláž Marina Grande.

First Minute Invia

Capri aneb Seznamte se, prosím

Ostrov se nachází v Tyrhénském moři a s pevninským městečkem Sorrento jej spojuje pravidelná lodní linka. Na Capri se ovšem dostanete třeba i z Neapole či dalších přímořských středisek. Ostrov je doslova protkán řadou starobylých památek a vil významných italských malířů a spisovatelů. Při svých toulkách jistě narazíte i na starobylý maják, který se majestátně tyčí nad zeleným ostrovem. Capri ukrývá nejen nádhernou starobylou architekturu, ale i hluboké jeskyně, jež jsou rájem zvědavců i potápěčů. Větší pláže jsou tu pouze dvě. Odpočívat na nich ovšem můžete na molech vytesaných do skály, ale i oblázkových či písečných plošinách.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Capri?

 • Toulky po ostrovní přírodní rezervace
 • Výlety po okolních ostrovech
 • Návštěva luxusních restaurací
 • Perfektní podmínky pro potápění
 • Výlet do neapolského městečka Amalfi
 • Prohlídka jeskyně Grotta Azzurra
 • Návštěva „hotelového městečka“ Anacapri
 • Výstup na horu Monte Solaro

Itálie - Capri

Kráska jménem Marina Grande

Na ostrově Capri jsou pouze dvě větší pláže. Jedna z nich – soukromá Marina Piccola je přístupná pouze hostům luxusních resortů, druhá – Marina Grande je veřejná a nabízí dostatek prostoru pro všechny slunce a moře chtivé turisty. Na pláži je možno pronajmout lehátka a slunečníky a vyzkoušet řadu vodních sportů. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází přístav, z něhož každé ráno vyplouvají lodě na okolní ostrovy či pevninu.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Capri naleznete ZDE.

Capri z pohledu drona:

Aktuální počasí: Ostrov Capri, pláž Marina Grande, Itálie

CAPRI ITÁLIE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Ostrov Capri, pláž Marina Grande

Ostrov Capri, pláž Marina Grande, Itálie

4/5 - (3 votes)

1 Comment

 • Lucie
  Posted 20.1.2016 at 7.21

  Capri je kouzelné místo a doporučuji tam určitě zajet, vždyť je to skoro za humny. Doporučuji návštěvit i tvz. modrou jeskyni, takový zážitek a krásné místo jen tak neuvidíte.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5