Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sardinie, pláž Cala Mariolu, Itálie

Po několika řeckých kráskách se přesuneme na italské ostrovy. Naší pozornost dnes upoutala Sardinie – druhý největší ostrov Itálie, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Hlavním městem je Cagliari a samotný ostrov je ideální pro celoroční dovolenou. V létě si tady můžete odpočinout na překrásných plážích, na jaro či na podzim se vydat na průzkum architektonických či přírodních památek a v zimě třeba poznat tradiční život původních italských obyvatel. Nás ale kromě jiného zaujala na Sardinii pláž Cala Mariolu, která se podle cestovatelského portálu Tripadvisor stala jednou z nejkrásnějších pláží Evropy pro rok 2017.

First Minute Invia

Sardinie aneb Seznamte se, prosím

Sardinie nabízí jedny z nejkrásnějších pláží světa. Většina z nich je písečná, některé vás ale překvapí i menšími oblázky bílé barvy. Kromě pláží tady ale najdete i impozantní historické památky, hory, které doslova vybízejí k pohodovému treku, bohatou faunu a flóru a skvělou italskou kuchyni, kterou si zamiluje každý gurmet. Kromě krás, které se nacházejí přímo na ostrově, doporučujeme navštívit i souostroví La Maddalena, které naleznete u severního výběžku Sicílie. Vynechat nesmíte ani pohádkové údolí Valle della Nuraca, archeologické naleziště u Porto Torres nebo přírodní rezervaci Asinara.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na Sardinii?

  • Odpočinek na zdejších překrásných plážích
  • Ochutnávka tradičních italských specialit
  • Prohlídka pohádkového údolí Valle della Nuraca
  • Výlet k souostroví La Maddalena
  • Treky po zdejších skalních masivech
  • Návštěva archeologického naleziště u Porto Torres
  • Perfektní podmínky pro potápění
  • Výlety lodí po okolí (některé pláže jsou přístupné pouze od moře)

Itálie - Sardinie

Cala Mariolu – dvanáctá nejkrásnější pláž Evropy

Pláž Cala Mariolu najdete na východním pobřeží ostrova. Mnozí tuhle pláž nazývají pravým a nefalšovaným rájem na zemi. Obklopena je křídovými horami, pokrytými typickou středomořskou vegetací. Dno je tady skalnaté a ideální pro potápění. Bohatý podmořský život sem během sezóny láká velké množství turistů. Dopoledne se pláž „koupe“ ve slunečním svitu, odpoledne na ni dopadne chladivý stín. Skalnaté výběžky tady tvoří malé ostrůvky. Díky horšímu přístupu ale doporučujeme boty do vody.

Aktuální nabídku zájezdů na Sardinii naleznete ZDE.

Nádherné video přímo z této pláže:

Aktuální počasí: Sardinie, pláž Cala Mariolu, Itálie

SARDÍNIE ITÁLIE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sardinie, pláž Cala Mariolu

Itálie

4.2/5 - (4 votes)

Leave a Comment

0.0/5