Kefalonie, pláž Myrtos, Řecko

Kefalonie, pláž Myrtos, Řecko
Sdílej s ostatními cestovateli

Kefalonie je vůbec tím nejrozlehlejším ostrovem v Jónském souostroví. Tvar ostrova připomíná žábu ve skoku a žije zde zhruba 40 000 stálých obyvatel, což mu ale rozhodně neubírá na kráse. Ba právě naopak. Kouzlu ostrova podlehl i básník George Gordon Byron a miliony turistů z celého světa. Ostrov je totiž známý zejména svou pestrostí, bohatou faunou a flórou, ale též vůněmi a barvami, jimiž bohatě oplývá. A zapomenout nesmíme ani na zdejší překrásné pláže, kterých je zde opravdu požehnaně. Jednu z nich – Myrtos – si představíme na následujících řádcích.

First Minute Invia

Kefalonie  aneb Seznamte se, prosím

Kefalonie představuje několik výrazných kontrastů – od vysokých pohoří posetých bujnou vegetací a vonnými květy, přes mořské zátoky s malebnými plážemi a křišťálově čistým tyrkysovým mořem, až po svahy a pláně pokryté vinnou révou a krajinné scenérie s údolími ponořenými do pestré palety barev. Nejvyšším vrcholem Kefalonie je hora Mega Soros, klidně spočívající mezi ostatními skalami pohoří Aenos , které je součástí řeckého národního parku. Za zmínku jistě stojí také zdejší „modré“ jeskyně Melissani a jezero Melisan, které si můžete projet na loďce. Milovníci památek a architektury mohou prozkoumat zdejší pozůstatky dob dávno minulých, jež se zde také nacházejí v hojné míře.

Podívejte se také na  Brela - Punta Rata, Chorvatsko

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na Kefalonii?

  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Perfektní podmínky pro potápění a plážové sporty
  • Návštěva tradičních řeckých taveren
  • Geologická rarita Katavothres
  • Prohlídka skály Kounopetra
  • Zdejší „modré“ jeskyně
  • Historické památky
  • Historické centrum ostrova

Kefalonie - Řecko

Jedna z nejkrásnějších – Myrtos

Pláž Myrtos se může pochlubit hned několika „nej“. Pláž je totiž bezesporu nejkrásnější, neznámější, nejfotografovanější v Řecku a v celosvětovém měřítku také jedna z nejhezčích. Tvořena je bílými kamínky a bělostnými útesy s bujnou vegetací, které ji chrání před poryvy větru. Na pláži je samozřejmě k dispozici veškerý plážový servis i několik restaurací a barů. Vřele doporučujeme setrvat na pláži až do západu slunce, kdy se vám naskytne nezapomenutelný pohled.

Aktuální nabídku zájezdů na Kefalonii naleznete ZDE.

Pláž Myrtos na videu:

Aktuální počasí: Kefalonie, pláž Myrtos, Řecko

KEFALONIE ŘECKO

Mapa: Kefalonie, pláž Myrtos

Kefalonie, pláž Myrtos, Řecko
4.5 (90%) 2 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *