Pláž Stiniva, ostrov Vis, Chorvatsko

Pláž Stiniva, ostrov Vis, Chorvatsko
Sdílej s ostatními cestovateli
 • 1
  Share

Chorvatsko se může pochlubit řadou krásných pláží. Existují ovšem i takové, které bodují v celoevropském měřítku. Jednou z nich je i malebná pláž v zátoce Stiniva na chorvatském ostrovu Vis, která v nedávné době zabodovala v evropské anketě oblíbenosti, kterou vyhlásil portál European Best Destination, a umístila se na předních příčkách. Více o této krásce naleznete v dnešním článku.

First Minute Invia

Ostrov Vis aneb Seznamte se, prosím

Ostrov Vis naleznete ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů. Protože ostrov nedisponuje vlastními zásobami pitné vody, jako turisté jste zcela odkázáni na dovoz. Ostrov vyniká velmi mírným a příjemným klimatem. Pokud tedy nepatříte mezi zastánce letních pařáků, budete na ostrově velmi spokojení. Řada historických památek, přírodních krás (mimo jiné i školky palem) a nádherné pobřeží, jsou největšími lákadly ostrova. K jeho oblíbenosti nyní jistě přispěje i výše uvedený úspěch pláže Stiniva.

Co dělat na ostrově Vis?

 • Návštěva historických památek
 • Výlety s piknikem po okolních ostrovech
 • Návštěva palmových školek
 • Relax v malebných zátokách
 • Perfektní podmínky pro vodní sporty
 • Návštěva zdejších taveren

Chorvatsko

Evropská kráska Stiniva

Stiniva ve své podstatě nepředstavuje název konkrétní pláže, nýbrž malebnou zátoku, nacházející se na jihu ostrova Vis. Pláž je tvořena malými oblázky, přístup na ní vede od místního parkoviště hlubším svahem. Díky velmi mírnému vstupu si jí ovšem oblíbily také rodiny s dětmi. Zátoka je obklopena skalami porostlými bujnou vegetací. Přes den nabízí mnoho stinných míst a večer úžasné západy slunce. Prostory pod úžinou jsou velmi členité s množstvím podmořských skal. Na své si proto přijdou také milovníci podvodního života.  Protože je ale zátoka docela „profláklá“, navštěvovat ji během hlavní letní sezóny (červenec – srpen) příliš nedoporučujeme. Chcete-li si užít alespoň trošku soukromí, zamiřte zde na začátku června či v polovině září.

Podívejte se také na  Ostrov Cres, pláž Lubenice, Chorvatsko

Aktuální nabídku zájezdů do Chorvatska naleznete ZDE.

Pláž Stiniva na videu:

Aktuální počasí: Pláž Stiniva, ostrov Vis, Chorvatsko

Jasno
Sobota 20. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 17 ° C.
Zataženo
zítra 21. 10. 2018 20%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr SSV o rychlosti 25 - 40 km/h.
Skoro zataženo
pondělí 22. 10. 2018 10%
Skoro zataženo
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr SV o rychlosti 25 - 40 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Jasno
úterý 23. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr SSV o rychlosti 15 - 30 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Částečně oblačno
středa 24. 10. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo a větrno. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr SZ o rychlosti 30 - 50 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.

Mapa: Pláž Stiniva, ostrov Vis

Pláž Stiniva, ostrov Vis, Chorvatsko
5 (100%) 1 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
 • 1
  Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *